Płytki Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości par1

Płytki Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości

Grupa Florim – to jeden z najbardziej rozpoznawalnych włoskich producentów płytek ceramicznych, który od ponad pół wieku dostarcza nam produktów, w których łączy się nowoczesna, zaawansowana technologia ze świetnym wzornictwem.

Korzenie Florimu sięgają roku 1962, kiedy w Sassuolo powstała pierwsza fabryka z grupy – Floor Gres. Wytwarzano w niej typowe dla tamtych czasów płytki klinkierowe. Już 5 lat później Floor Gres, jako pierwszy producent we Włoszech zaczyna wyrabiać płytki ścienne, z białej glinki, produkowane poprzez metodę pojedynczego wypału.

Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości par2

Florim_03.jpg Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Innowacyjność produkcji już zawsze będzie towarzyszyć Florimowi – w latach osiemdziesiątych, jako jeden z pierwszych, zaczyna produkować płytki gresowe. W kolejnych dekadach również znajduje się w awangardzie wytwórców, łącząc świetną technikę ze wzornictwem, które wyznacza kierunek dla innych firma z branży.

florim mt paragraf 1

Pod sztandarem grupy można znaleźć obecnie 6 marek – Floor Gres, Rex, Casa Dolce Casa – Casamood, Cerim, Cedit i Florim Stone.

Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości par3

renoir-1920x845.jpg Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Floor Gres

To historycznie pierwsza fabryka, która dała początek całej grupie. Obecnie koncentuje się na wytwarzaniu płytek bardzo silnie związanych z architekturą użytkową. Kolekcje zgromadzone pod tą marką cechuje prostota, kolorystyka nawiązująca do barw ziemi oraz bardzo wysokie parametry techniczne. Wszystkie płytki, opatrzone logo Floor Gres, są płytkami gresowymi.

Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości par4

1754_013_ambzoom-1920x845.jpg Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Każda kolekcja tej marki to właściwie samodzielny, rozbudowany program, na który składa się kilkadziesiąt produktów, w różnych kolorach, rozmiarach i wykończeniach. Zaplanowany tak, aby nawet najbardziej skomplikowaną inwestycję można było zrealizować w jednej, spójnej stylistyce. Pomagają w tym liczne mozaiki i elementy specjalne – stopnice, cokoły czy elementy basenowe.

florim mt paragraf 6

florim-1920x845.jpg Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Katalog Floor Gres to doskonałe narzędzie dla architektów, projektujących duże obiekty. Większość formatów, w ramach całej marki, jest modularna – można je ze sobą dowolnie składać i mieszać. Dodatkowo, część kolekcji tworzy Florim Color System – ogólny plan kolorów, które są ze sobą zestawione tak, aby można było wybierać spośród różnych barw i tekstur, łącząc je dowolnie.

Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości par5

Rex

To niekoronowany król w grupie Florim. Pod tą marką kryją się płytki o wyrafinowanej elegancji. Takie, w których skupienie na detalu i pięknie stało się filozofią. Każda z kolekcji ujętych w tej marce, cechuje się nowoczesnym i zdecydowanym stylem. W każdej królują wielkie formaty, w wersji slim oraz połączenia matowych i błyszczących faktur.

florim 2 image grid

empty
empty

florim mt paragraf 8

To tutaj znajdziemy najbardziej spektakularne produkty grupy Florim – ogromne tafle, imitujące dekoracyjne kamienie naturalne z różnych części świata – klasyczne białe lub czarne marmury, wyraziste onyksy czy Amazonit z Brazylii.

Gresy wielkoformatowe marki Rex, w każdym pomieszczeniu będą gwiazdą. Bez względu na to, gdzie się znajdą – czy będzie to podłoga w salonie, ściana w łazience czy elewacja zewnętrzna budynku – będą przyciągać uwagę. To produkty dla świadomych, odważnych kupujących, którzy nie boją się pójść na przekór utartym schematom. Dla których płytki ceramiczne to nie tylko zmywalna powierzchnia, ale dzieła sztuki.

Płytki xxl nagłówek sekcji

Sprawdź płytki XXL on-line

płytki xxl product grid

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości par6

casa-dolce-casa-artwork_cop1920x845.jpg Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Casa dolce casa – Casamood

Co powstanie, gdy rzemiosło ceramiczne zostanie połączone z nowoczesnym spojrzeniem na płytki ceramiczne? Marka Casa dolce casa – Casamood. W każdej z jej kolekcji, tradycyjne motywy zostały ubrane w nowe ramy. A wszystko po to, by przestrzeń, w której zostają wykorzystane, stawała się przytulnym, ale jednocześnie nowoczesnym miejscem do życia.

casa dolce casa mt paragraf 1

02_2135_028_sto_lg-1920X845.jpg Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Produkty tej części grupy są dedykowane do mieszkań i domów prywatnych. Tworzone z myślą o budowaniu takiej atmosfery, w której tradycyjne wzornictwo spotyka się ze współczesną stylistyką, by wspólnie spełniać oczekiwania mieszkańców.

Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości par7

Kolekcje płytek oparte są na niekonwencjonalnej prostocie, która staje się punktem wyjścia do zbudowania historii, opartej na inspiracjach i interpretacjach stylistycznych. Stąd można wśród nich znaleźć imitację starych podłóg kamiennych, włoskiego terrazzo, przetworzonego drewna i cementowych płytek.

meble salon category grid nagłówek sekcji

Do salonu wybierz wygodne meble on-line:

meble category grid

Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości par8

memory-of-cerim_cop1920x845.jpg Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Cerim

Najbardziej nowoczesna z marek grupy Florim, stoi przed zadaniem zapewnienia najlepszych rozwiązań dla przestrzeni prywatnych i niewielkich obiektów komercyjnych. To płytki, przy tworzeniu których, oprócz najnowszego wzornictwa, niezwykle istotna jest ich funkcjonalność. Łatwość w montażu i wygoda użytkowania są argumentami, które w przypadku tej marki są nie mniej ważne, niż kwestie estetyczne.

Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości par9

illusion-1920x845.jpg Florim - ponad pół wieku włoskiej doskonałości | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Nie znajdzie się w nich odważnych grafik czy wielkich formatów, jak w Rexie. To zdecydowanie propozycja dla tych, dla których dizajn jest narzędziem do stworzenia przyjaznego wnętrza, a nie celem samym w sobie. Równocześnie jednak styliści marki bacznie śledzą najnowsze trendy – dzięki temu sięgnięcie po płytki Cerim wiąże się z pewnością, że nasza łazienka, kuchnia czy salon są zgodne z aktualnymi tendencjami, które na dodatek są odwzorowane w sposób, dający im swoistą ponadczasowość.

florim katalog pdf

zobacz producentów płytek nagłówek sekcji

Sprawdź naszych producentów płytek:

Producenci płytek rotator

SEP ŁAZIENKI

Millelegni-Scottish-Oak-15x45-Amb-Bagno-1920x600.jpg  Jak dobrać baterię do wanny wolnostojącej? | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Jesteśmy ekspertami od łazienek

Wyposażyliśmy tysiące łazienek i naprawdę wiemy jak zrobić to perfekcyjnie. Sprawdź nas i odwiedź Salony Maxfliz!
Nasi doradcy pomogą Ci stworzyć wnętrze Twoich marzeń.