Mirage

Mirage, czyli ponadczasowy design i wysublimowana elegancja

Mirage to włoski producent płytek ceramicznych oraz gresowych. Od ponad czterech dekad wdraża on innowacyjne rozwiązania w swojej branży oraz współpracuje w sumie ze 165 krajami na całym świecie. Produkty Mirage cechują się niezawodnością i stabilnością. Wysoka jakość, unikalny design oraz doskonała znajomość materiałów sprawiają, że płytki Mirage to numer jeden dla naprawdę wymagających klientów.

Mirage

plytki-mirage-krakow (1).jpg Mirage | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Tylko do tej pory znana firma położyła niemal na wszystkich kontynentach ponad 120 milionów metrów kwadratowych płytek. Stale się ona rozwija, inwestując w badania oraz nowe technologie. Dzięki temu materiały, z których płytki powstają, dopracowane są w każdym calu, a do tego zachwycają ponadczasowym designem i wyjątkową elegancją. Wszystkie produkty Mirage powstają we Włoszech.

Mirage

plytki-maxfliz-mirage-krakow (2).jpg Mirage | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Kamionka porcelanowa – odporność i unikalny wygląd

Mirage wykonuje płytki z kamionki porcelanowej. To materiał zwarty i odporny na czynniki zewnętrzne. Praktycznie w ogóle nie pochłania on wody. Płytki odporne są na ciepło, kwaśne pH, a do tego są łatwe w czyszczeniu. Do stworzenia takich płytek wykorzystywane są jedynie najczystsze minerały, kaolin, skalenie, jak również i glina. Piękny efekt wizualny zyskują one również za sprawą kolorów pochodzących z naturalnych źródeł. Ważne jest to, że do zagęszczenia płytek Mirage nie używa się żadnych klejów ani żywic.

mirage

Kolekcje Mirage – styl, klasa i inspiracje naturą

Tylko do tej pory marka stworzyła aż 28 kolekcji płytek. Poniżej opisujemy jedynie kilka wybranych.

mirage

mirage-plytki-maxfliz-krakow (1).jpg Mirage | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Norr 2.0

Bardzo uniwersalna kolekcja gresu porcelanowego, wyróżniająca się teksturą inspirowaną kamieniem Ceppo di Gré. Płytki utrzymane są w odcieniach delikatnej szarości oraz klasycznej czerni. Bogate wzornictwo sprawia, że doskonale odnajdą się one w wielu eleganckich, wyrafinowanych wnętrzach.

mirage-norr

empty
empty
empty
empty

mirage

plytki-mirage-maxfliz-krakow-zakopianska (6).jpg Mirage | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Silverlake

Mówi się, że to nowa odsłona barw kwarcytu w kamionce porcelanowej. Unikalny, inspirowany naturą design idzie tutaj pod rękę z walorami praktyczno-użytkowymi nowoczesnych materiałów nawierzchniowych. Płytki te doskonale sprawdzają się w wydzielonych strefach ogrodowych, tarasach i alejkach, przy fontannach, jak również i przy basenach.

mirage - silverlake

empty
empty
empty
empty

mirage

maxfliz-plytki-mirage-zakopianska (6).jpg Mirage | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Esprit

To płytki gresowe imitujące kamień naturalny. Wyróżniają się one minimalistycznym designem oraz wyjątkową elegancją. Neutralne odcienie szarości, beżu, czerni i bieli doskonale wpisują się w stonowane, harmonijne aranżacje. Warto dodać, że płytki te są bardzo funkcjonalne i cechują się znakomitymi parametrami technicznymi.

mirage - espit

empty
empty
empty
empty

mirage

maxfliz-mirage-plytki- (6).jpg Mirage | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Jewels

To kolekcja płytek inspirowane marmurem. Zadbano w niej o delikatne niuanse kolorystyczne, charakterystyczny efekt użylenia oraz stylowy połysk. W ten sposób powstały płytki, które upiększą każde wnętrze, wnosząc do niego powiew świeżości i szlachetności.

mirage

empty
empty
empty
empty

Mirage

Płytki Mirage – unikalność i dbałość o środowisko

W przeciwieństwie do wielu firm produkujących płytki ceramiczne, Mirage przywiązuje ogromną wagę do wyjątkowości każdej kolekcji, a nawet poszczególnych modeli. Stara się unikać powtarzających się tekstur oraz powielania efektów, co z kolei jest tak typowe dla wielu podobnych marek. Co więcej, płytki te są na tyle uniwersalne, że wykorzystywane są nie tylko w domach, ale też w luksuswowych biurach, pięciogwiazdkowych hotelach, czy nawet w eleganckich centrach handlowych.

Warto zaznaczyć, że Mirage to firma, dla której istotny jest zrównoważony rozwój. Dowodem na to jest fakt, że inwestuje ona w badania i rozwój technologii, zgodnymi z europejskimi i międzynarodowymi normami ekologicznymi. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje płytki są w stu procentach bezpieczne dla środowiska.