Atlas Concorde - włoski design, światowa jakość - par 1

Atlas Concorde - włoski design, światowa jakość

W roku 2019 Atlas Concorde świętuje pół wieku swojego istnienia. Marka ta była zalążkiem dla stworzenia Grupy Concorde, która należy do czołówki włoskich producentów ceramiki. Jej potencjał jest jednak większy, niż tylko krajowy rynek – z zakładami produkcyjnymi, znajdującymi się również w Stanach Zjednoczonych i Rosji, dziś jest przedsiębiorstwem międzynarodowym.

www.atlasconcorde.com

Atlas Concorde - włoski design, światowa jakość-par2

AtlasConcorde_MarvelXL_201_00_Calacatta-Grey-1920x845.jpg Atlas Concorde-włoski design, światowa jakość | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Płytki ceramiczne sygnowane tą marką muszą zatem być odpowiedzią na oczekiwania inwestorów w różnych częściach globu, na trzech kontynentach – biura handlowe Atlas Concorde mieszczą się w Europie, Ameryce Północnej i Chinach.

Dlatego wśród kolekcji tego producenta można znaleźć tak wiele, rozmaitych inspiracji – różnorodne kamienie naturalne, tkaniny, beton, drewno. Zróżnicowane są również rozmiary płytek – od formatu zbliżonego do szkolnego zeszytu, po rozmiar XL – 120x240. Wszystko po to, by każdy z odbiorców mógł dzięki płytkom Atlas Concorde zrealizować swoje marzenia o pięknym wnętrzu.

Atlas Concorde - włoski design, światowa jakość -par3

atlas-boost-termac-1920x845.jpg Atlas Concorde-włoski design, światowa jakość | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Ale producent ten wyróżnia się nie tylko tym, że ma wiele pięknych płytek. Mało które przedsiębiorstwo zwraca aż taką uwagę na to, co wyrasta ponad prosty schemat – wyprodukuj i sprzedaj. Dużą wagę Atlas Concorde przykłada do wpływu, jaki wywiera na otoczenie. Filozofią marki jest, aby wytwarzając płytki, wywierać możliwie jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko, dlatego od lat podejmuje działania, dzięki którym udało się ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery, racjonalnie zarządzać zasobami naturalnymi, na których opiera się produkcja płytek oraz recyklingować odpady produkcyjne. Wybierając płytki tej marki, ma się pewność, że zostały one wyprodukowane z możliwie jak największym poszanowaniem środowiska naturalnego.

Atlas Concorde - włoski design, światowa jakość - par4

atlas-boost-white-plytki-do-salonu-1920x845.jpg Atlas Concorde-włoski design, światowa jakość | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

I nie są to tylko puste slogany – już od kilku lat użycie płytek Atlas Concorde pozwala na ubieganie się, dla budynku, o certyfikat LEED – świadczący o tym, że obiekt zasługuje na miano budynku ekologicznego.

atlas concorde 2 item grid

empty
empty

atlas concorde katalog pdf

Producenci płytek rotator

Producenci płytek nagłówek sekcji

Sprawdź naszych producentów płytek:

SEP KONTAKT

inalco-storm-1920x845.JPG  Atlas Concorde-włoski design, światowa jakość | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.

Myślisz o remoncie? Jesteś w jego trakcie? Potrzebujesz porady? Zapraszamy do kontaktu.