Il Fanale – historia światła i pasji - par1

Il Fanale – historia światła i pasji

Historia Il Fanale sięga 1979 roku, gdy Fausto Dalla Tore i jego żona Luisa Martin ruszyli drogą wymagającą ciężkiej pracy i cierpliwości, której celem było stworzenie marki zrodzonej z pasji wiedzy. Bazując na swoim doświadczeniu z tradycyjnymi metalami, postanowili stworzyć oryginalne lampy o najwyższej jakości. Historia marki Il Fanale to historia światła i pasji Made in Italy.

Za wyjątkowością lamp Il Fanale stoją ludzie, którzy pod przewodnictwem dzieci założycieli – Marzie i Tomasa, tworzą wyjątkowe kolekcje lamp, które godnie reprezentują tradycję i włoskie rzemiosło na świecie. Lampy Il Fanale bazują przede wszystkim na materiałach tradycyjnych – szkło, miedź, mosiądz, artystyczna ceramika Bussano Murano i dużo, dużo metalu.

www.ilfanale.com

Il Fanale – historia światła i pasji - par2

Il_Fanale_Galileo.jpg Il fanale – historia światła i pasji | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Tajemnicą przekazywana w rodzinie z pokolenia na pokolenie jest specjalny sposób przyspieszonego utleniania metali. Dzięki nim uzyskuje się charakterystyczny efekt patyny – mosiądz nabiera odcieni zieleni, miedź i żelazo szlachetnie ciemnieją. Uzyskany efekt jest wyjątkowy, i przede wszystkim zgodny z tradycyjnymi metodami starzenia metali.

IL FANALE NOWY PARAGRAF

Główne kolekcje Il Fanale to COUNTRY, INDUSTRIAL, NEW DECO, MODERN i TORREMATO wśród których znaleźć można dekoracyjne lampy wiszące, lampy podłogowe, kinkiety i lampy biurkowe.

IL FANALE image grid 1

ilfanale-1920x750.jpg Il fanale – historia światła i pasji | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Il Fanale – historia światła i pasji - par3

officina-amb.jpg Il fanale – historia światła i pasji | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Seria Country

Lampy wykonane z mosiądzu, miedzi i szkła. Inspirowane są stylem Stanów Zjednoczonych, Kanady i Anglii z początku XIX wieku. Lampy z tej kolekcji przywodzą na myśl wnętrza starych fabryk, i choć to styl mocno związany z przeszłością, to często wybierany jest do nowoczesnych wnętrz, do których wprowadza nutę sentymentu i ciepła.

il fanale country image grid

empty
empty

Il Fanale – historia światła i pasji - par4

7-1460.1506062149.jpg Il fanale – historia światła i pasji | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Seria Industrial

Tu na scenie oświetlenia dominuje metal. Industrialny styl narodził się w latach 50-tych XX wieku w Nowym Jorku, gdy reinterpretowano wnętrza starych zakładów przemysłowych, nadając im funkcje mieszkalne. Dlatego też kolekcja INDUSTRIAL mocno nawiązuje do dynamicznych linii lamp fabrycznych – widoczne przeguby i łączenia, podkreślona struktura metalu i metropolitalny charakter zdają się być kluczowym elementem tej kolekcji Il Fanale.

il fanale industrial image grid

empty
empty

Il Fanale – historia światła i pasji - par5

Seria New Decò

Reinterpretacja kultowego stylu lat 20-tych XX wieku. Art decò do dziś jest niezwykle silną inspiracją dla współczesnego designu, dlatego lampy Il Fanale nawiązują do niego w bezpośredni sposób. Szlachetne materiały, symetria i geometria nadają lampom Il Fanale prestiżu i uroku.

il fanale new deco image grid

empty
empty

Il Fanale – historia światła i pasji - par6

s989627376273096588_p1323_i1_w1570.jpg Il fanale – historia światła i pasji | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Seria Modern

Czyste linie, minimalizm i estetyka funkcjonalności. Modern to kolekcja lamp prostych, o błyszczących, polerowanych powierzchniach, w których komfort użytkowania idzie w parze z minimalistycznym designem.

il fanale modern image grid

empty
empty

Il Fanale – historia światła i pasji - par7

Torremato

Autorska platforma kreatywna – laboratorium pomysłów, z których powstają eksperymentalne modele lamp. Wiele z nich trafia potem do katalogów i staje się ikonami Il Fanale. Ta współpraca z młodymi, niezależnymi projektantami daje marce możliwość trzymania ręki na pulsie współczesnego designu i najnowszych trendów projektowych.

il fanale torremato image grid

empty
empty

Il Fanale katalog pdf

marki oświetleniowe

Zobacz designerskie marki oświetleniowe

Producenci lamp

SEP oświetlenie I

fss-k.jpg  Il fanale – historia światła i pasji | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
I co z tym oświetleniem?

O tym jak ważne jest światło w dekorowaniu wnętrz można by długo opowiadać. Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać, zostaw to specjalistom z Działu Oświetlenia w MaxFliz.
Odwiedź nasze Salony i sam się przekonaj!