Karman- p1

Karman - designerskie oświetlenie, które zaskakuje

Bijące serce firmy Karman to kreatywne laboratorium, w którym pomysły ożywają i przekształcają się w kolekcje designerskich lamp. Projekty Karman porywają i zaskakują. Każda lampa ma swoje charakterystyczne cechy, ale wszystkie łączy wspólny mianownik - grają światłem, a także dbają o odpowiednią atmosferę i nastrój. Potrzeba prawdziwej odwagi, by być oryginalnym i niepowtarzalnym, a Karman doskonale to rozumie.

karman-be-yourself-5.jpg [68.07 KB]

W Karman każdy projekt, każda pojedyncza lampa rodzi się z miłości i pasji jej kreatywnych twórców. Myślenie poza schematami, aby dać życie oryginalnemu, wolnemu od wszelkich stereotypów oświetleniu, to zasada, którą firma kieruje się każdego dnia. Poprzez precyzyjny wybór kształtów i materiałów, odpowiednie oświetlenie może stać się mostem między światem rzeczywistości i fantazji.

karman-capsule-22.jpg [27.91 KB]

KArman- p2

chi-siamo-azienda-karman-lampade-di-design.jpg Karman - designerskie oświetlenie, które zaskakuje | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Połączenie tradycji i nowoczesności

Wszystkie projekty Karman w całości wykonane są we Włoszech, co pozwala na doskonałe połączenie tradycji kultury rzemieślniczej z innowacyjnymi materiałami i kształtami. Dzięki temu każdy projekt jest okazją do opowiedzenia historii - stworzonej ze światła. Za stworzeniem każdej designerskiej lampy, każdego projektu i każdego katalogu kryje się praca ambitnych designerów, potrafiących przekształcić coś zwykłego w niezwykłe i ekscytujące. Ich projekty opowiadają przeróżne historie połączone wspólnym wątkiem: światłem. Polscy klienci z pewnością dostrzegą niezwykłość włoskich lamp Karman, które obejrzeć można w salonach Maxfliz.

Karman- p3

karman-chi-siamo-azienda.jpg Karman - designerskie oświetlenie, które zaskakuje | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kolekcje Karman, dzięki oryginalnemu oświetleniu i innowacyjnemu wzornictwu, nadają wnętrzom życie. Niezależnie od tego, czy chodzi o prywatne mieszkania, a może hotele, kluby czy restauracje - lampy dekoracyjne Karman uczynią każde miejsce wyjątkowym. Projektanci Karman to istni artyści oświetlenia dekoracyjnego. “Be yourself” to dewiza, którą kierują się we wszystkich swoich projektach. Bądź sobą, wyraź siebie i wybierz oświetlenie, które najlepiej Cię definiuje.

Karman- p4

karman-light-abachina-1.jpg Karman - designerskie oświetlenie, które zaskakuje | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kolekcja Abachina

Projektant: Edmondo Testaguzza

Małe kule z dmuchanego szkła, pozornie zawieszone w nicości, a w rzeczywistości dobrze zakotwiczone w prostokątnej metalowej ramie. Tworzą wrażenie gry, przypominając koraliki na liczydle.

Karman- p5

karman-light-agua-5.jpg Karman - designerskie oświetlenie, które zaskakuje | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kolekcja Agua

Projektant: Edmondo Testaguzza, Matteo Ugolini 

Geometryczne konstelacje. Jak czysta, przejrzysta kropla rosy odbijająca światło, Agua unosi się z niezauważalną lekkością, niczym sen o poranku.

Karman- p6

karman-light-leda-6.jpg Karman - designerskie oświetlenie, które zaskakuje | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kolekcja Leda

Projektant: Luca De Bona & Dario De Meo

Leda, dioda LED z kobiecym akcentem. Mit o Ledzie i łabędziu powraca w zupełnie nowym mariażu poezji i technologii. Naszyjnik świetlny złożony z kul i cylindrów z anodowanego aluminium, z elastycznym dyfuzorem, który nadaje się do aranżacji zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Mała metalowa szczelina pozwala na zmianę układu i kształtu według własnego uznania.

Karman- p7

karman-light-pois-2.jpg Karman - designerskie oświetlenie, które zaskakuje | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kolekcja Pois

Projektant: Matteo Ugolini

Delikatne akcenty idealnie sprawdzą się w formie dekoracji zewnętrznych. Delikatny, nienarzucający blask światełek z kolekcji Pois przypomina magiczne świetliki ukryte w trawie pod osłoną nocy.

Karman

KARMAN_10-anni_72dpi.jpg Karman - designerskie oświetlenie, które zaskakuje | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
karman-chi-siamo-azienda-lampade.jpg Karman - designerskie oświetlenie, które zaskakuje | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ