Kuchnie - main

Projekty Kuchni

 

Zainspiruj się i odwiedź nasze salony stacjonarne!
Czeka na Ciebie ogrom nowych aranżacji w najnowszych trendach.

kuchnie - box - 1

Separator Aranżacje

Aranżacje/kuchnie- copy

do najłatwiejszych, można to zrobić przy zastosowaniu kilku pomysłowych rozwiązań.

Najłatwiejszym sposobem oddzielenia salonu od kuchni jest wydzielenie przestrzeni kuchennej, bez obawy o stratę efektu lekkości i nowoczesności. Możesz to zrobić dzięki zastosowaniu techniki tzw. wyspy kuchennej. Rozplanuj kuchnię tak, aby nie umieszczać na wyspie kuchennej niepotrzebnych elementów np. dużych sprzętów AGD czy płyty indukcyjnej, ponieważ są bardzo dominującymi detalami.


Decydując się na rozwiązanie w postaci kuchni otwartej, najlepiej wybierz jeden kierunek, za którym będziesz podążać. Aranżacja kuchni w jednej stylistyce pozwoli uniknąć chaosu i stworzy prywatną oazę pełną spokoju i harmonii.

Innym pomysłem jest kuchnia otwarta zaprojektowana pod zabudowę w kształcie litery L. Długi blat roboczy może być przeznaczony do przygotowywania produktów spożywczych. Kąt wypoczynkowy możesz wyposażyć w dwie sofy i stolik kawowy, a przy oknie umieścić zabudowę z miejscem na sprzęty RTV. W takiej aranżacji telewizję możesz oglądać podczas gotowania lub relaksu na kanapie.

Do kuchni otwartej doskonale sprawdzą również się meble na wymiar. Dzięki takiemu rozwiązaniu z łatwością dopasujesz niezwykle precyzyjnie każdy element.

Kuchnia otwarta to doskonały pomysł na zagospodarowanie przestrzeni, optyczne powiększenie małej kuchni, a także stworzenie niezwykłej aranżacji razem z salonem.

Kuchnia w stylu prowansalskim

Kuchnia urządzona w stylu zaczerpniętym z południa Francji jest niezwykle prosta, a jednocześnie pełna delikatnych dodatków. Prowansja kojarzy się z ciepłymi promieniami słońca, intensywnym fioletem pól lawendy, kamiennymi uliczkami starych miast i zapachem świeżych ziół. Aby urządzić kuchnię w stylu prowansalskim, powinieneś przestrzegać kilku zasad.

Do jej charakterystycznych cech stylu kuchni prowansalskiej należą: jasne fronty mebli, motywy kwiatowe, odcienie lawendy, wiklina i kute żelazo. Klasyczna kuchnia powinna być przestronna, urządzona w pastelowych kolorach, a dodatkiem delikatnych szarości i beżu. Całość aranżacji dopełniają wyeksponowane sufitowe belki, surowa kamienna posadzka. Mile widziane są ceramiczne lub gresowe płytki, terakota lub panele podłogowe, które emitują drewno.

Projekty aranżacji kuchennych w stylu prowansalskim łączą w sobie elegancję z sielskimi akcentami. Ozdobne elementy powinny nawiązywać do folkloru południowej Francji: wiklinowe kosze przykryte białym, bawełnianym materiałem, ażurowe serwetki lub ozdobne tapety z motywami roślinnymi.

Meble powinny być przede wszystkim lekkie, delikatne rzeźbione, ozdobione wyciętymi elementami. Fronty mebli mogą być fornirowane, ażurowe, przeszkolone lub przecierane, aby uzyskać modny efekt lat 50.

Podobne zasady możesz zastosować do projektu blatów kuchennych. Powinny być: jasne, wykonane z drewna lub kamienia. W kuchni prowansalskiej dominują otwarte półki, aby wyeksponować talerze i elementy zastawy stołowej. Nie zapomnij o szafce z głębokimi szufladami.

Dodatkowymi kolorami w stylu prowansalskim są: subtelny róż, beż, głęboka zieleń, fiolet, błękit. Te kolory powinny najczęściej pojawiać się w dodatkach niż na ścianie czy podłodze./

Świeżości dodadzą również rośliny. Mogą to być:

  • barwne, kwieciste bukiety,

  • zawieszone pod sufitem świeże zioła,

  • suszone kwiaty w ażurowych wazonach,

  • główki czosnku zawieszone na ścianach,

  • beżowe doniczki z lawendą.

Zaczynając urządzać kuchnię prowansalską, skup się na pomalowaniu ścian na biało. Do tak przygotowanego wnętrza wprowadzaj powoli inne elementy: jasne meble, ażurowe dodatki, kwiaty, zioła.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia urządzona w stylu skandynawskim w tym sezonie skradła serce wielu osobom. To nowoczesna, elegancka i przestronna przestrzeń. Styl skandynawski wyróżnia się niezwykłą praktycznością, estetyką oraz minimalizmem. Największym walorem takiej aranżacji jest doskonałe zagospodarowanie wnętrza, funkcjonalność, a dodatki stanowią to głównie praktyczne akcesoria, które możesz wykorzystywać w życiu codziennym dla wygody.

Głównym założeniem kuchni skandynawskiej jest optyczne powiększenie przestrzeni za pomocą, dzięki jasnej kolorystyce i prostym zestawom meblowym. Równie ważnym elementem uzupełniającym jest oświetlenie. Najlepiej pasują lampy punktowe, które uzupełniają wystrój.

Meble w kuchni powinny być wykonane z drewna, dzięki temu Twoja przestrzeń stanie się bardziej przytulna. Jeśli nie masz pomysłu na projekt, możesz wykorzystać do tego gotowe zestawy meblowe. Zwróć jednak uwagę na to, że w kuchni skandynawskiej rzadko wykorzystuje się gotowe szafki, ponieważ cały wystrój opiera się na zasadzie minimalizmu.

Drewno to podstawowy element wykorzystywany w kuchni skandynawskiej. Może pojawić się na podłodze, w meblach oraz minimalistycznych dodatkach. Jeśli chcesz nieco urozmaicić projekt aranżacji, a w Twojej przestrzeni nie ma drewnianych akcentów – postaw na cegłę. Wykorzystaj tapetę lub płytki ścienne z ceglanym motywem. Dzięki takiemu połączeniu Twoja kuchnia jeszcze bardziej funkcjonalna i nabierze modnego industrialnego charakteru.

Nie zapomnij o oświetleniu! Postaw na nowoczesne lampy wiszące, punktowe światło znajdujące się nad blatami. Takie rozwiązanie zapewni Ci doskonałe rozwiązanie w przypadku częstego wykonywania prac kuchennych.

W skandynawskim stylu oczywistym rozwiązaniem jest biała kuchnia. Projektowanie całej przestrzeni zacznij od wyboru kolorystyki ścian. Wnętrze w jasnych, pastelowych tonach wyda się optycznie schludne i dużo większe, niż jest w rzeczywistości.

Oprócz śnieżnobiałej bieli, możesz postawić na beż, odcienie szarości. Jeżeli poszukujesz odważniejszego akcentu, biel możesz przełamać za pomocą ciemnego błękitu lub czerni. Ważne, aby przestrzeń, którą wypełnisz ciemnymi kolorami, nie zdominowała całego pomieszczenia, a stanowiła tylko ciekawe uwydatnienie kolorów. Jednak takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w dużych przestrzeniach i połączeniu kuchni oraz salonu.

Drewno doskonale łączy się z kolorem białym i stanowi dopełnienie aranżacji kuchni w stylu skandynawskim. Doskonałym wyborem będzie dąb albo buk. Dodatkowo meble w stylu skandynawskim powinny cechować się prostą formą, z gładkimi frontami lub delikatnie zdobione minimalistycznym frezowaniem. Do wyboru masz matową lub błyszczącą powierzchnię.

W małej kuchni doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie zabudowy w kształcie litery L. Jeśli jednak do dyspozycji masz dużą przestrzeń, możesz dodatkowo zaaranżować wyspę kuchenną, która zapewni Ci doskonałą przestrzeń roboczą.

Nowoczesnym akcentem może być również blat kamienny w chłodnych akcentach, podkreślający niezwykły charakter całej aranżacji. Biała ściana oraz jasne meble to najczęściej spotykane pomysły inspirowane kuchnią skandynawską. Taka aranżacja pięknie rozświetla całą przestrzeń kuchenną i sprawia, że pomieszczenie wygląda na większe, niż jest w rzeczywistości.

Pamiętaj, że aby przełamać biel możesz zastosować kontrasty w postaci dodatków w kolorze czarnym, grafitowym i miedzianym. Wymarzoną kuchnię możesz również stworzyć za pomocą odcieni szarości.

Urządzenie małej kuchni w stylu skandynawskim to niełatwe wyzwanie. Jednak biała kolorystyka optycznie powiększy każde pomieszczenie, dlatego zastosowanie tej zasady to podstawa aranżacji kuchni w bloku.

Kolejnym krokiem jest wyznaczenie miejsca pod zabudowę. W przypadku niewielkiej kuchni zrezygnuj ze stołu lub przestronnej wyspy. Te elementy możesz łatwo zastąpić aneksem kuchennym z szerokim blatem. Innym pomysłem jest zabudowa w kształcie litery U lub L zapewniająca miejsca do przyrządzania posiłków. Wystarczy tylko, że całość uzupełnisz drewnianymi stołkami, pasującymi do klimatu Skandynawii.

W małej kuchni nie może zabraknąć naturalnych akcentów, dlatego ściereczki do wycierania naczyń powinny być wykonane z lnu bawełny. Aby zadbać o czystą oraz uporządkowaną przestrzeń to przyprawy, oraz produkty sypkie zapakuj w ozdobne pojemniki. Doskonale sprawdzą się takie, które są wykonane ze szkła, drewna lub puszki w jasnych odcieniach.

Dużą rolę dogrywają także inne akcesoria. Pomyśl o ozdobnych, ceramicznych pojemniczkach, stylizowanym chlebaku, wiklinowych koszach na warzywa i owoce lub drewniane wieszaki na akcesoria kuchenne. Wnętrze ożywisz zielonymi, doniczkowymi kwiatami lub świeżymi ziołami.

Salon z kuchnią w stylu skandynawskim to korzystna opcja dla domów o dużej, niezagospodarowanej powierzchni. Takie wnętrze powinno przede wszystkim uwzględniać sferę relaksu, jadalnię oraz miejsce do przygotowywania posiłków.

Kuchnia otwarta, czy zamknięta?

Podczas tworzenia projektu kuchennego weź pod uwagę wszystkie wady i zalety. Zwróć uwagę na:

  • wielkość pomieszczenia,

  • styl gotowania i wrażliwość na zapachy,

  • kwestie związane ze sprzątaniem – z jednej strony otwartą kuchnię łatwiej uporządkować, a z drugiej, kiedy śpisz w salonie, słyszysz hałas np. pracującej zmywarki./

Jaki blat do kuchni wybrać? Z czego może być wykonany blat kuchenny?

Blaty kuchenne powinny prezentować się estetycznie, a jednocześnie być solidne, odporne na wilgoć i łatwe w czyszczeniu. Podczas zakupu nie powinieneś kierować się jedynie kolorami czy wzorami. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na materiał, a zwłaszcza jego odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Do wyboru masz kilka materiałów.

1. Kompozyty i konglomeraty – mielone kamienienie naturalne łączone z żywicami. Kompozytory są odporne na uderzenia, zarysowania, wodę i wysokie temperatury. Dodatkowo dają się łatwo formować i mają ciekawą kolorystykę. Na długo pozostają w dobrym stanie.

2. Drewno – do produkcji blatów stosuje się głównie gatunki liściaste – są trwałe i odporniejsze na wodę od innych. Zaliczamy do nich: dąb, olchę, buk, drewno egzotyczne. Ich zaleta jest naturalna uroda, a wadą podatność na zniszczenia, kiedy zejdzie z nich impregnat.

3. Naturalne kamienie – najlepsze blaty są wykonane z grafitu, są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jednak w przypadku marmuru ważna jest częsta impregnacja, ponieważ nie jest tak odporny na plamy i inne uszkodzenia.

Co między szafkami w kuchni? Kafelki, płyty szklane czy farba?

Aranżując przestrzeń między szafkami, możesz ją wykończyć: szkłem, płytą laminowaną, kamieniem, blachą stalową, aluminiową lub miedzianą, płytkami, cegłą. Dodatkowo nowoczesne płytki do kuchni będą wyglądać bardziej efektownie, jeśli zamiast klasycznych kostek wybierzesz produkt w wielkoformatowym rozmiarze./

Meble kuchenne na wymiar, czy gotowe zestawy kuchenne?

Przy wyborze mebli, pamiętaj o wykorzystaniu potencjału wnętrza. Do wnętrz cechujących się nietypowym metrażem wybierz meble kuchenne wykonywane pod wymiar. Natomiast w standardowych wnętrzach z powodzeniem pasują gotowe zestawy kuchenne.

Fronty kuchenne

Przy wyborze frontu kuchennego powinieneś wybrać taki rodzaj materiału, który będzie służył Ci przez lata. Fronty kuchenne laminowane są dość trwałe, tanie, odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu.

Fronty kuchenne lakierowane mają bardzo szeroki zakres, jeśli chodzi o kolory, a krawędzie pokryte lakierem minimalizują ryzyko uszkodzeń.

Fronty kuchenne drewniane są niezwykle piękne, ponadczasowe, a po uszkodzeniu można je łatwo poddać renowacji. Niestety, największym ich minusem jest cena – są bardzo drogie./

AGD do zabudowy czy wolnostojące?

Niezależnie od przeznaczenia każde rozwiązanie daje odmienny efekt i mocno różni się ceną. Najprostszym, a jednocześnie klasycznym rozwiązaniem jest wybór AGD wolnostojące. AGD wolnostojące może pochwalić się fantastycznym designem i dodatkowo stanowić niezwykłą ozdobę kuchni. AGD do zabudowy jest polecane w nowoczesnych, minimalistycznych kuchniach.

Jaki kolor do kuchni? Nowoczesna, biała kuchnia czy klasyczna w ciepłych barwach?

W tym roku w kuchni króluje zieleń i barwy neutralne. Dodatkowo klasyczna biel stanowi tło do eksperymentów z bardziej wyrazistymi dodatkami. Modny jest również granat, ciepła żółć oraz czerwień.

Kuchnie – różne style w jednym sklepie

Komfort.pl to sklep w internecie, który oferuje fantastyczne rozwiązania. Kolekcja kuchnia inspiracje 2022 to szeroka gama mebli do kuchni i jadalni, które są inspirowane nowoczesnymi aranżacjami wnętrz. Zapraszamy wielbicieli, klasycznego, jak i minimalistycznego designu, którzy kochają nowoczesne klimaty.

Jak urządzić kuchnię? Sposoby na umeblowanie kuchni

Kuchnia to najtrudniejsze pomieszczenie. Niewielu właścicieli domów zna projektowaniu kuchni, aby była wygodna w przygotowywaniu posiłków. Zanim zaczniesz przygotowywać projekt kuchni online, pomyśl o tym, czego potrzebujesz. Tworzenie kuchni powinno rozpoczynać się od dokładnego planu. Możesz to zrobić ręcznie lub za pomocą programu graficznego dostępnego w Internecie.

Jak urządzić kuchnię z salonem? 3 pomysły na oddzielenie kuchni od salonu

3 pomysły na oddzielenie kuchni od salonu:

  • blat biegnący od ściany, która z jednej strony ma przestrzeń, a z drugiej – przestrzeń.

  • odpowiednie ustawienie krzeseł,

  • wyspa kuchenna.

Jak zaprojektować kuchnię? Kuchnia w kształcie litery U, L, czy z wyspą?

Najlepiej dopasować kształt kuchni do jej wielkości. Kuchnia w kształcie litery U jest niewielka. Zakłada rezygnację z ciężkich, topornych szafek i zamianę ich na ażurowe półki i organizery. Kuchni w kształcie litery L sprawdza się w długich, wąskich pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na dwa równoległe rzędy szafek stojących. Wyspa kuchenna doskonale sprawdza się w dużych wnętrzach.

Szafki kuchenne otwarte, czy zamknięte?

Dzięki Open Top Kitchens pozwala zaprojektować, jakie meble kuchenne pasują do Twojej kuchni. Szafki kuchenne otwarte pasują do nowoczesnej kuchni. Sprawiają, że miejsce wygląda bardziej przestronnie, niż w przypadku klasycznych szafek kuchennych zamkniętych.

Jak umeblować kuchnię?

Przy umeblowaniu kuchni należy wziąć pod uwagę: kolor ścian, podłogi, frontów oraz szafek. Zwróć uwagę, czy wolisz AGD wolnostojące, czy zabudowane. Zaplanuj rozmieszczenie mebli i sprawdź wszystkie rozmiary, które pozwolą na wygodne użytkowanie.

Odwiedź Strefę Kuchennych Inspiracji w jednym z naszych sklepów.

W Sferze Kuchennej Inspiracji możesz zobaczyć nasze meble kuchenne w różnych aranżacjach. Nasi eksperci pomogą Ci w podjęciu decyzji. Czeka na Ciebie masa pomysłów.

Poznaj nasze kolekcje

U nas czekają na Ciebie meble w różnych rozmiarach, wykończeniach oraz kolorach. Zainspiruj się naszymi aranżacjami w swojej kuchni. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Kuchnia – aranżacje krok po kroku

Dobrze zaprojektowana kuchnia pozwala szybko przygotować posiłek. Zdecydowałeś się na kuchnię otwartą i potrzebujesz inspiracji? Gotowe zestawy mebli kuchennych w różnych stylach doskonale dopełnią dużą i małą kuchnię.