Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową-p1

Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową 

Wbrew pozorom aranżacja dużej kuchni nie jest łatwa do wykonania. Trzeba zadbać o to, by pomieszczenie spełniało swoje funkcje i jednocześnie – przy całej swej przestronności – pozostawało przytulne. W tym projekcie postawiono na elegancję, którą przełamują klasyczne i nowoczesne detale. Dodatkowo w prosty sposób wygospodarowano tu miejsce do pracy biurowej. 

Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową-p2

0C1A2472.jpg Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kuchnia z dużym potencjałem 

Przestronna przestrzeń bez zbędnych przeszkód to pierwotny zamysł projektantów tej kuchni. Z założenia miało to być pomieszczenie w nowoczesnym stylu z połączeniem bardziej tradycyjnych elementów, aby przestrzeń nie wydawała się zbyt surowa. W ten oto sposób powstał idealny projekt do stworzenia kuchni takiej jak ta, która ma stać się przestrzenią do gotowania, jedzenia, spotkań i pracy. 

Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową-p3

0C1A2502.jpg Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Duża zabudowa meblowa w kształcie litery L 

Pomieszczenie postanowiono zabudować meblami kuchennymi w kształcie litery L. Tak zaplanowana kuchnia sama w sobie ma główną zaletę: umożliwia dostosowanie wszystkich cech projektu do własnych upodobań i potrzeb, takich jak np. liczba szafek, głębokość szuflad, wysokość półek, rodzaj wykończenia itd. Ułożenie mebli jest w stanie zoptymalizować przestrzeń i uczynić ją bardziej funkcjonalną, ułatwiając poruszanie się po otoczeniu. 

Kuchnia w kształcie litery L skraca również odległość między punktami trzymania produktów, przygotowania potraw, gotowania i zmywania, czyniąc ją ergonomicznym wnętrzem. Zapewnia przy tym większą interakcję z osobami, które jednocześnie przebywają w tym pomieszczeniu. 

Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową-p4

0C1A2484.jpg Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Fronty lakierowane i matowe 

Zabudowa meblowa firmy Häcker w kształcie litery L pozwoliła na zastosowanie dwóch różnych materiałów do produkcji szafek. W części z oknem postawiono na kaszmirowe fronty z recyklingowanego laminatu lakierowanego, które pochodzą z kolekcji concept130.  

W strefie z piekarnikiem, chłodziarko-zamrażarką i szafkami do przechowywania zdecydowano się na zabudowę pod sam sufit. Wykorzystano tu kolekcję Systemat z laminowanymi frontami w kolorze drzewa sandałowego. W zabudowie meblowej zastosowano pojemne szafki i szuflady. Aby ułatwić ich otwieranie, do frontów przymocowano duże, proste uchwyty 562. 

Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową-p5

0C1A2509.jpg Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Blat jak lastryko 

W przestrzeni ściennej między szafkami oraz na blacie postawiono na laminat Terrazzo Hell. W celu podkreślenia klasycznej strony projektu zdecydowano się na okładziny imitujące lastryko. Utrzymane w odcieniach bieli i szarości bardzo dobrze komponują się z kremowymi i drewnianymi szafkami. 

Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową-p6

0C1A2475.jpg Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Najwyższej klasy sprzęt AGD 

W dużej kuchni można „zaszaleć” ze sprzętem AGD pod względem jego ilości. Dlatego w tym projekcie oprócz niezbędnego wyposażenia znalazły się także elementy na co dzień niespotykane w wielu kuchniach, np. chłodziarka na wino i szuflada sommeliera marki SMEG. Pozostały sprzęt, czyli piekarnik, chłodziarko-zamrażarka, zmywarka czy płyta indukcyjna również pochodzą od tego producenta.  

W przypadku okapu zdecydowano się na podszafkowy model Elica Hoods Hidden 2.0. Ponieważ piekarnik i chłodziarka na wino mają ozdobne złote intarsje, postanowiono nawiązać do tego koloru w drugiej części kuchennej zabudowy. Wybrano złotą baterię kuchenną oraz czarny zlew z elementami w tym kolorze od producenta Schock. 

Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową-p7

0C1A2511.jpg Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Wydzielona przestrzeń biurowa 

Duża powierzchnia pozwoliła na wydzielenie części do pracy biurowej dzięki prowizorycznej ściance z drewnianych lameli. W jednej części blat do pracy może służyć również jako stół do jedzenia, ponieważ ustawiono przy nim wygodne krzesła fotelowe Calligaris Lilly. Przedłużeniem przestrzeni biurowej jest kącik od strony salonu. Wydzielono w nim zabudowę wnęki z półkami i miejscem na laptopa oraz ustawiono krzesło biurowe MIDJ P47 na kółkach. 

Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową-p8

0C1A2489.jpg Nowocześnie i praktycznie: kremowa kuchnia z przestrzenią biurową | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Nowoczesne oświetlenie 

Mimo że w kuchni jest dość duże, podłużne okno, projektanci nie zapomnieli o dobrym oświetleniu. Zdecydowano się na zawieszenie nowoczesnej, dużej lampy LED w kształcie koła model Luxury P0370D. Nad blatem jadalniano-roboczym zawisły trzy pojedyncze lampy Maxlight Organic. W części biurowej od strony salonu stanęła lampa stojąca KDLN KUSHI z mlecznym kloszem. 

Jeśli masz przywilej dysponowania przestronną przestrzenią kuchni, nie zmarnuj okazji do jej udekorowania i zaprojektowania w estetyczny i praktyczny sposób. 

Aranżacja Wrocław

Aranżacja została przygotowana w salonie Wrocław, Mińska 60A. Zapytaj doradcę o dostępność.

SEP Zobacz produkt w INTE

cos-k.jpg  Kiedy na nią patrzysz uspokaja — łazienka w kolorach szarości i błękitu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Zamów online!

Już dziś możesz zamówić wszystkie produkty przez Internet.
Bezpieczne zakupy z dostawą do domu.