Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem-p1

Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem 

O tym projekcie można powiedzieć jedno: to piękny przykład zasady „wszystko albo nic”. Projektanci postawili tu na głęboką, dominującą czerń, która dobrze współgra z ciepłym, ciemniejszym odcieniem drewna. Nie ma tu miejsca na kompromisowe zestawienia kontrastowych kolorów. Jest ciemno, ale bardzo nowocześnie, urokliwie i elegancko. 

Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem-p2

0C1A2550.jpg Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Elegancka i minimalistyczna czerń 

Czarny kolor nadal pozostaje trendem dekoracyjnym. Potrafi wnieść urok i wyrafinowanie do otoczenia. Elementy w ciemnych odcieniach również zapewniają przyjemną atmosferę, przekształcając ten zakątek domu w prawdziwy azyl. Nie wspominając o tym, że czerń jest dość uniwersalna. Neutralny kolor z łatwością dopasowuje się do różnych stylów, takich jak wystrój minimalistyczny, industrialny czy nowoczesny. 

W tej aranżacji postawiono na kuchnię, która łączy wszystkie te trzy style. Środowisko z prostymi liniami i uproszczonymi kształtami z czernią w roli głównej oraz dodatkiem drewna, nadaje otoczeniu osobowości i wyrafinowania. Tak zaplanowana kuchnia to synonim elegancji, której trudno się oprzeć. 

Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem-p3

0C1A2541.jpg Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Przestronna kuchnia z wyspą 

Kuchnia z tego projektu została urządzona tak, by była idealnym miejscem do przygotowywania i spożywania posiłków. Zabudowa meblowa złożona z szafek stojących i wiszących umieszczona jest na długiej ścianie. To tu znajduje się tzw. strefa mokra ze zlewem i zmywarką oraz lodówka i piekarnik.  

W centralnym rejonie mieści się wyspa z częścią do gotowania. Od wewnątrz znajdują się moduły szafek i szuflad o dużej pojemności. Do zewnętrznej powierzchni wyspy przylega niska komoda oraz blat pełniący funkcję stołu, przy którym stanęły dwa tapicerowane hokery na stalowej ramie. Pulpit jadalniany z laminatu Häcker jest grubszy (8 cm) od części gospodarczej blatu Neolith (2,4 cm).  

Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem-p4

0C1A2555.jpg Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Designerski koncept mebli 

Projekt nastawiony jest na nowoczesny minimalizm, dlatego postawiono w nim na zabudowę meblową firmy Häcker model Systemat. Na szczególną uwagę zasługują tu fronty systemu AV 6000. Ciepłe odcienie drewna i purystyczna czerń pięknie podkreślają unikatowość tego miejsca. Otwieranie bezuchwytowe zwraca uwagę na minimalistyczne podejście do tej aranżacji.  

Aby podkreślić elegancki i stonowany charakter tej kuchni, zdecydowano się na matowe wykończenie powierzchniowe szafek i blatów. Co ważne, zastosowano tutaj fronty, które pozwalają na otworzenie ich bez pozostawiania śladów palców. Odrobinę ekstrawagancji do konceptu mebli wprowadza punktowe oświetlenie LED, które rozjaśnia uniwersalną półkę we wnęce, część nad zlewozmywakiem oraz podświetla blaty robocze. 

Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem-p5

0C1A2522.jpg Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Wysoka i niska zabudowa z szafą 

Zamiast systemu wielu wiszących szafek w tym projekcie postanowiono wykorzystać praktyczną zabudowę lodówki, zmywarki i piekarnika w formie pojemnej szafy. W ten sposób otrzymano dodatkowe miejsce do przechowywania oraz górną półkę wnękową na ozdobne detale. 

Z kolei na zewnętrznej stronie wyspy znajduje się niska szafa-komoda, która daje miejsce do trzymania naczyń, kieliszków, tekstyliów stołowych i innych przyborów kuchenno-jadalnianych. Jest także dobrym stanowiskiem na wyeksponowanie kolekcji książek kucharskich. 

Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem-p6

0C1A2530.jpg Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Niezawodny sprzęt AGD 

W eleganckiej czarnej kuchni w myśl zasady „wszystko albo nic” nie mogło zabraknąć wysokiej klasy sprzętu AGD. Zmywarka i piekarnik Miele, chłodziarka Liebherr oraz innowacyjna płyta indukcyjna z wbudowanym okapem Nikola Tesla One Elica to prawdziwe perełki w świecie AGD. Całość uzupełnia wbudowany w blat ponadczasowy zlewozmywak BLANCO SUBLINE 700-U Level. Zestawiono go z prostym kranem i dozownikiem na płyn oraz wielofunkcyjnym koszem ze stali nierdzewnej, który pozwala otrzymać dodatkowy poziom w komorze. 

Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem-p7

0C1A2548.jpg Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Subtelne oświetlenie 

Czarny szynoprzewód firmy Maxlight, wbudowany w listwę sufitową, uwzględnia źródła zapewniające górne światło w pomieszczeniu. Linear Maxlight i reflektor Otium wraz z dwiema wiszącymi lampami Maxlight Mesh P0438 subtelnie oświetlają tę kuchnię. Do rozjaśnienia powierzchni roboczej wykorzystano podświetlenie LED, które dodatkowo świetnie podkreśla ciepły kolor drewna użytego w zabudowie meblowej. 

Taka kuchnia z pewnością stanie się wyjątkowym pomieszczeniem. 

Aranżacja Wrocław

Aranżacja została przygotowana w salonie Wrocław, Mińska 60A. Zapytaj doradcę o dostępność.

SEP projekt wnętrza zaproszenie

Laurent-1920x1080-strona.jpg  Wszystko albo nic: niestandardowa czarna kuchnia z drewnem | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Stwórz wymarzone wnętrze z Maxfliz!

Chcesz urządzić swoje mieszkanie ale nie masz pomysłu?
W Maxfliz nasi projektanci stworzą nietuzinkowe wnętrze dostosowane do Twoich potrzeb. 
Skorzystaj z usługi "Projekt wnętrza" już dziś!

Separator- UNI- powrót do listy widoku Kuchnie

Zobacz wszystkie aranżacje kuchni