Ukryta kuchnia- p1

„Ukryta kuchnia” z wyspą: szarość, kamień i drewno

W projektach mieszkań i domów kuchnia, obok salonu, zajmuje główną przestrzeń. W niektórych przypadkach źle zaplanowana może zaszkodzić estetyce nowoczesnego i eleganckiego otoczenia. Aby rozwiązać ten problem, alternatywą jest „ukryta kuchnia”. Sekretem tej harmonijnej aranżacji jest umiejętne schowanie zlewu i płyty grzewczej za drzwiami dużych szaf.

Ukryta kuchnia- img

0C1A0802.jpg „Ukryta kuchnia” z wyspą: szarość, kamień i drewno | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Ukryta kuchnia- p2

0C1A0784.jpg „Ukryta kuchnia” z wyspą: szarość, kamień i drewno | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kuchnia ukryta, ale nadal widoczna

Termin „ukryta” niekoniecznie oznacza pozostawienie kuchni jako pomieszczenia oddzielonego przegrodą lub drzwiami od salonu. W tym projekcie chodzi o zakamuflowanie części do przygotowania posiłków ze szczególnym zwróceniem uwagi na dyskretne wtopienie całej aranżacji w resztę wykończenia. W architekturze wnętrz ukryta kuchnia pozwala również na zagospodarowanie przestrzeni dziennej i kuchennej w otwartej koncepcji, promującej integrację z innymi środowiskami. Całość uzupełnia odpowiednia konstrukcja szafek i nieszablonowa wyspa kuchenna.

Ukryta kuchnia- p3

0C1A0807.jpg „Ukryta kuchnia” z wyspą: szarość, kamień i drewno | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Ucieczka od bieli, czyli szaro-drewniana aranżacja

Czy można uciec w kuchni od klasycznego i popularnego białego wystroju? Tak! Pomimo że jest to neutralny ton, istnieją inne opcje użycia odcieni z takiej palet barw. Tutaj wykorzystano przygaszoną szarość, którą połączono z neutralnym odcieniem surowego drewna. Część frontów kuchennych szafek wyposażono w chromowane uchwyty o prostym designie. W pozostałych zastosowano otwieranie na dotyk z funkcją cichego domykania.

W pomieszczeniu postawiono na proste konstrukcje, w tym zabudowaną lodówkę oraz dwie duże kuchenne szafy. To w nich po otworzeniu drzwi skrywa się zlew i płyta do gotowania oraz dodatkowe szafki i szuflady. Wewnątrz zastosowano podświetlenie taśmami LED. W zabudowie na długiej ściany w jednym rzędzie zamontowano sprzęt AGD (ekspres do kawy, piekarnik i kuchenka mikrofalowa) w białym kolorze. To oprócz płytek na podłodze i sufitu jedyny akcent bieli w tej części pomieszczenia.

Ukryta kuchnia- p4

0C1A0786-HDR.jpg „Ukryta kuchnia” z wyspą: szarość, kamień i drewno | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Ukłon w stronę natury, czyli kamień i rośliny

Kamień we wnętrzach jest luksusowym, ale też niebywale wytrzymałym materiałem. Szary marmur w przestrzeniach międzyszafkowych oraz na blatach sprawia, że pomimo dbałości o estetykę wnętrza, pomieszczenie jest wizualnie przytłoczone.

Ciekawym rozwiązaniem, które uatrakcyjnia tę kuchnię, jest zastosowanie na ścianach od podłogi do sufitu wielkoformatowych płytek. Imitują one naturalny kamień, a ich szaro-brązowa kolorystyka nawiązuje do elementów drewnianych frontów.

Kolejny ukłon w stronę natury to ciekawe rozwiązanie w postaci podłużnej donicy z kamienia, którą wkomponowano w kuchenną wyspę. W ten oto sposób zadbano o zielony akcent w pomieszczeniu i przy okazji oddzielono część roboczą od części rekreacyjnej.

Ukryta kuchnia- p5

Subtelne detale w dobrym guście

W celu podkreślenia połączenia przestrzeni kuchennej z salonową w tej aranżacji zadbano o detale. Jednym z nich są wspomniane wcześniej rośliny, które umieszczono na wyspie pomiędzy blatem do spożywania kawy a tym do przygotowywania posiłków. Od strony części dziennej ustawiono tapicerowane hokery z wygodnym oparciem i podpórkami na nogi.

Nad wyspą zawisła czarna listwa oświetleniowa z kierunkowymi reflektorami. Dodatkowo zawieszono również lampę sufitową Palma marki Vibia, jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów oświetlenia na całym świecie. Ten model bardzo efektownie współgra z zielenią w środku wyspy. Czarny półokrąg umieszczony pod świetlną kulą służy właśnie jako mała doniczka. Takie drobne detale doskonale współgrają z aktualnymi trendami wnętrzarskimi, w których widać wyraźne nawiązanie do natury.

Kuchnię z tego projektu wyposażono w wysokiej jakości sprzęt drobnego AGD w miętowym kolorze. Taki kolorystyczny akcent to kolejne nawiązanie do motywów naturalnych obecnych w tej części. Robot planetarny marki SMEG jest na tyle efektowny, że z powodzeniem może stać w widocznym miejscu na blacie wyspy.

Ukryta kuchnia- img2

0C1A0793.jpg „Ukryta kuchnia” z wyspą: szarość, kamień i drewno | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
0C1A0800.jpg „Ukryta kuchnia” z wyspą: szarość, kamień i drewno | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Ukryta kuchnia- p6

Elegancka aranżacja w Twojej kuchni

Jeśli marzysz o kuchni w eleganckich odcieniach szarości, wykorzystującej naturalne materiały, która idealnie współgra z eleganckim salonem, ta propozycja jest dla Ciebie. Zainspiruj się tą aranżacją, by stworzyć przestrzeń nowoczesną, gustowną i perfekcyjnie uporządkowaną.

SEP Zobacz produkt w INTE

cos-k.jpg  „Ukryta kuchnia” z wyspą: szarość, kamień i drewno | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Zamów online!

Już dziś możesz zamówić wszystkie produkty przez Internet.
Bezpieczne zakupy z dostawą do domu.

Separator- UNI- powrót do listy widoku Kuchnie

Zobacz wszystkie aranżacje kuchni