Top 5 seriali z najciekawszymi wnętrzami 

Oglądanie seriali to nie tylko znakomita rozrywka, ale i okazja do zainspirowania się pięknymi wnętrzami. Są one niesamowicie różnorodne – niektóre kojarzą się pałacowym szykiem, inne natomiast mają w sobie dużo luzu i swobody. W wielu przypadkach stanowią jednak prawdziwą ucztę dla oczu. Na które seriale warto zwrócić uwagę przed aranżacją wnętrza? Oto one. 

„Wielkie kłamstewka” 

Big Little Lies Staircase Image.jpg [585.71 KB]

Nasz ranking otwierają „Wielkie kłamstewka”, które zachwycają nie tylko świetną grą aktorską, ale i pięknymi rezydencjami, w których mieszkają bohaterki serialu. Wrażenie robi m.in. bogata willa z basenem, której wizytówką są wysokie, przeszklone ściany. Dom ten w „Wielkich kłamstewkach” należy do Renaty, granej przez Laurę Dern. Zachwycił nas również sam dom Celeste, który jest zaaranżowany nowocześnie, a zarazem bardzo stylowo. Warto w nim zwrócić uwagę zwłaszcza na obszerny, fantastyczny taras, zabezpieczony przeszkloną barierką. Klasyczny, biały dom Madeline posiada z kolei okna ze spektakularnym widokiem na ocean, natomiast klimatyczny dom Bonnie to idealne miejsce dla miłośniczek stylu boho. 

1.jpg [153.99 KB]

big-lies-3-1.png [99.84 KB]

„Grace i Frankie” 

Grace&Franke - 2.png [274.16 KB]

W „Grace i Frankie” wnętrza są na tyle wyraziste, że można je uznać wręcz za bohaterów serialu. Szczególnie zachwycił nas dom, w którym mieszkają dwie główne bohaterki. Zaaranżowany jest on w pachnącym wakacjami stylu hamptons, w którym odcienie niebieskiego przeplatają się z energetycznymi, pomarańczowymi akcentami oraz bielą i beżem. To jedno z tych miejsc, w których odpocząć chciałaby chyba każdy z nas. Białe kanapy z miękkimi tekstyliami, fotele typy peacock chair, wspaniała wyspa kuchenna, dodatki inspirowane nadmorską aurą… To wszystko sprawia, że ten serial warto obejrzeć choćby ze względu na same aranżacje.

Grace&Franke.png [289.11 KB]

 „Seks w wielkim mieście” 

SeksWWielkimMiescie.jpg [350.21 KB]

Istotną pozycję w naszym zestawieniu zajmują także wnętrza z „Seksu w wielkim mieście”. Mamy tu na myśli zwłaszcza luksusowy apartament na Manhattanie, który Carrie zaaranżowała dla siebie oraz Mr Biga. Kobiecy pierwiastek przeplata się w nim z typowo męskimi detalami, a neutralna paleta barw – z wyrazistymi akcentami. Ekskluzywne materiały, szlachetne wykończenia, ponadczasowy design… To chyba najlepsze podsumowanie nowojorskiej elegancji, która zachwyca za każdym razem, kiedy oko kamery kieruje się na mieszkanie bohaterki. W poszczególnych pomieszczeniach ważną rolę odgrywają detale, jak chociażby niebieska pufa o nietuzinkowej formie – takich fantazyjnych bibelotów jest jednak tutaj o wiele więcej. 

Seks w wielkim miescie.png [262.21 KB]

„Przyjaciele” 

Friends-1.jpg [134.59 KB]

Na liście seriali z najpiękniejszymi wnętrzami nie mogło zabraknąć również „Przyjaciół”. W tym przypadku chodzi nam o salon Moniki, w którym rozgrywa się większość perypetii sympatycznych bohaterów. Jego znakiem rozpoznawczym są skąpane w fiolecie ściany, które kojarzy chyba każdy z nas (nawet jeśli nie oglądało się tego serialu). Swoje mieszkanie Monika odziedziczyła po babci, dlatego modne akcenty idą tu pod rękę z elementami vintage. To ważne, ponieważ charakterystyczne jest dla tego lokum nagromadzenie przedmiotów z różnych rejestrów stylistycznych – tworzą one ze sobą jednak zaskakująco udaną i oryginalną kompozycję. 

Friends-2.png [494.26 KB]

„House of Cards” 

house.png [90.76 KB]

W „House of Cards” oglądamy przede wszystkim wnętrza rezydencji, w której mieszka para prezydencka. Z pewnością kojarzą się one ze stonowaną kolorystyką oraz tapicerowanymi meblami. Uwagę zwracają również inspirowane pałacowym szykiem żyrandole oraz pozłacane elementy – można powiedzieć, że całość jest synonimem klasy i elegancji. Nie zapominajmy jednak także o domu, w którym Frank mieszkał zanim został prezydentem. Ściany zdobione lamperią, sufity ze sztukaterią, ciężkie i masywne meble… Wnętrza obu domów są niezwykle gustowne, jednak wcale nas to nie dziwi – w końcu aranżowała je, między innymi, słynąca z dobrego smaku Claire. 

house-2.png [101.87 KB]

house-1.png [85.32 KB]