think green 1

Think green - ekologia i technologia

Myślenie o ekologii to nie moda. To sposób na naprawę tego, co jako cywilizacja, napsuliśmy przez lata. Innowacyjne i jednocześnie proekologiczne rozwiązania we współczesnym budownictwie są na wagę złota. A niektóre firmy z branży wyposażenia i wykończenia wnętrz, potrafią już dziś zmienić naszą codzienność. Oto eko-nowości ze świata wnętrz.

think green 2

plytki-czyszczace-powietrze-1920x845.jpg Think green | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Jednym z głównych problemów dla środowiska i ludzi jest dzisiaj zanieczyszczenie spowodowane obecnością tlenku azotu, generowanego przez pojazdy i niektóre procesy przemysłowe. Na rynku pojawiły się płytki – spieki kwarcowe, które dzięki powłoce z dwutlenku tytanu są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale robią znacznie więcej – oczyszczają powietrze!

Płytki z taką powłoką mają nie tylko samoczyszczące właściwości, są antybakteryjne i niwelują nieprzyjemne zapachy, ale także zastosowane na zewnątrz, na elewacjach – oczyszczają powietrze. Brzmi jak magia? A to prosta chemia.

think green 2

Jak to działa?

Dwutlenek tytanu pod wpływem działania promieni ultrafioletowych – zarówno wytwarzanych przez promienie słoneczne, jak i sztuczne źródła światła, wywołuje reakcję fotokatalityczną powodującą wydzielanie aktywnego tlenu. Aktywny tlen z kolei usuwa z kolei szkodliwe substancje – nawet tlenki azotu pochodzące ze spalin.

Budynek pokryty płytami z systemem Laminam Hydrotect o powierzchni 150 m2 oczyszcza taką samą ilość powietrza jak zalesiona działka o wielkości 4 kortów tenisowych, czyli 1000 m2. To eliminuje tlenki azotu, które produkuje 30 jadących samochodów przez 24 godziny! To idealny sposób na zadbanie o własne otoczenie i środowisko.

Taka powłoka na płytkach ma również właściwości hydrofilowe – podczas opadów deszczu zanieczyszczenia i brud są zmywane z powierzchni płyt, a lepkie związki w smogu nie przylegają do powierzchni płyt. Aktywny tlen rozkłada brud, zmniejszając jego siłę przyczepności.

think green 3

empty
empty

think green 4

Takie płytki są również antybakteryjne. Są w stanie wyeliminować nieprzyjemne zapachy, które spowodowane są zazwyczaj rozwojem bakterii. Dlatego takie płytki są wybierane nie tylko do domów prywatnych – kuchni, łazienek czy na elewacje, ale także do miejsc o zaostrzonym rygorze higienicznym – szpitali budynków użyteczności publicznej.

Active 2.0 Fiandre i Iris Ceramica Group to także rodzaj eko-atywnego, anty-zanieczyszczającego i przeciwbakteryjnego materiału wykończeniowego. Płytki z powłoką dwutlenku tytanu, dzięki swojej wysokiej wydajności, kompensują w ciągu zaledwie 2 lat to, co zostało wyemitowane podczas ich produkcji. Po tym czasie kontynuują degradację zanieczyszczeń obecnych w powietrzu już na zawsze. Albo, chociaż do momentu, gdy nie zostaną zastąpione innym supermateriałem.

think green 5

eco-lazienka-1920x845.jpg Think green | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Think green w łazience

Think green to motto producenta wyposażenia łazienkowego – włoskiej marki Catalano. Zgodnie z tą ideą przykładają ogromną wagę do zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska na wszystkich etapach produkcji. Dachy  pokrywają ogniwa fotowoltaiczne, pozwalające ograniczać zużycie energii, woda funkcjonuje w obiegu zamkniętym. Nie trafia do środowiska, lecz po oczyszczeniu ponownie jest wykorzystywana. Umywalki i toalety Catalano są zaprojektowane tak, aby zmniejszać zużycie wody, jakiej po instalacji potrzebuje użytkownik, by w pełni cieszyć się swoją łazienką.

think green 6a

kludi-eco-prysznic-1920x845.jpg Think green | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Rączka KLUDI A-QAb to produkt przyjazny dla środowiska. Posiada uruchamianą przełącznikiem funkcję ECO, dzięki której zużywa o ok. 50% mniej wody, czyli zaledwie 9 l/min. Rączka prysznicowa dostępna jest w zestawie baterii wannowej, baterii natryskowej, a także osobno. Nie musisz zatem wymieniać całego zestawu – wystarczy słuchawka z przełącznikiem eco i już zrobisz coś nie tylko dla siebie, ale i dla środowiska.

think green 7 b

Funkcja EcoPlus, zastosowana w dwóch modelach baterii umywalkowych KLUDI - ZENTA ECO i LOGO NEO ECO, zapewnia wypływ zimnej wody w środkowym położeniu uchwytu. Po przesunięciu uchwytu w lewą stronę otrzymamy wodę zmieszaną. Funkcja ta jest szczególnie polecana do wnętrz użyteczności publicznej, celem ograniczenia zużycia energii.

think green 7a

empty
empty

think green 8

EcoSmart to odpowiedź hansgrohe na potrzeby klientów, którzy chcą oszczędzać wodę, pieniądze i dbać o środowisko. Baterie i prysznice hansgrohe wyposażone w technologię EcoSmart zużywają do 60% mniej wody niż tradycyjne produkty, czyli tylko 5 litrów na minutę. Oprócz tego, mniejsze zużycie wody ciepłej powoduje w rezultacie mniejszy pobór energii. Sumarycznie oznacza to: mniejszą emisję dwutlenku węgla i niższe koszty. Dlatego EcoSmart sprzyja środowisku i kondycji Twojego portfela.

think green 10

empty
empty

think green 9

axor-hansgrohe-organic-1920x845.jpg Think green | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Koktajl i zaawansowanej technologii i przemyślanej idei

AXOR Starck Organic od hansgrohe to ekologia w czystej postaci. Bateria umywalkowa generuje szeroki i perlisty strumień, który zużywa TYLKO 3,5 litra na minutę! Dla porównania: na rynku międzynarodowym standard dla baterii umywalkowych wynosi 7 l/min. EcoSmart od hansgrohe to 5 l/min.

Dzięki specjalnej konstrukcji korpusu AXOR Starck Organic produkuje się przy zużyciu 1/3 mniejszej ilości miedzi niż w przypadku korpusu tradycyjnego, co pozwala oszczędzać również energię potrzebą do wyprodukowania baterii.

SEP Spotkajmy się łazienki

łaz_k.jpg  Think green | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Spotkajmy się!

Czeka Cię remont łazienki ale nie wiesz od czego zacząć? Zapraszamy Cię do naszych Salonów. Nasi Doradcy pomogą Ci stworzyć wymarzone wnętrze.