Masiero, czyli unikalne połączenie tradycji z nowoczesnym designem.

 

Maxfliz_Masiero_Oświetlenie_Darshan.JPG [663.42 KB]

 

Włoski design charakteryzuje się pięknem, oryginalnością, a przy tym wybitną funkcjonalnością i jakością. W swoich projektach jak nikt inny potrafią zaskoczyć materiałem i formą. Styl włoski, najbliższy temu, który obecnie coraz chętniej pojawia się w naszych wnętrzach, zrodził się w latach 40. Jest połączeniem nowoczesnego i funkcjonalnego spojrzenia na rzeczywistość z finezyjną klasyką typową dla największych włoskich artystów. We wnętrzach mieszkań i domów zaprojektowanych zgodnie z włoskim designem tkaniny komponują się ze sobą pod względem barw, a kontrasty w subtelny sposób tworzą faktury materiałów, nadając całości niepowtarzalne i lekkie wykończenie.Tradycyjna elegancja i nowatorski design – tak w skrócie można określić wyroby włoskiej firmy Masiero. Wykonywane przez nią ekskluzywne oprawy oświetleniowe cechują się wysoką jakością i bardzo solidnym wykonaniem, a każdy ich element produkowany jest we Włoszech. Marka stawia na sztukę rzemieślniczą, połączoną z innowacyjnymi technologiami, co pozwala na stworzenie produktów, które zapewniają niesamowity efekt we wnętrzu. Prawdziwa esencja włoskiego stylu.

Masiero to marka, w której wysokiej klasy rzemiosło idzie w parze z nowoczesnym designem – jej twórcy kochają bowiem eksperymentować z formą. Jej produkty wyróżniają się tym, że pasują zarówno do luksusowych wnętrz glamour, jak i do bardziej minimalistycznych aranżacji. Można je spotkać nie tylko w domach, ale także w tak reprezentatywnych obiektach, jak hotele czy restauracje. I nic dziwnego, wszak cechują się one wysoką wartością artystyczną.

 

Maxfliz_Masiero_Oświetlenie_Vegas Bil.JPG [841.41 KB]

 

Historia i filozofia marki Masiero

Masiero to rodzinna firma, tworząca designerskie lampy w segmencie luksusowym. Założona została w 1981 r. przez Paolo Masiero i Marilenę Pellizzato. Na początku nazywała się „Emme Pi Light”, jednak w 2005 r. zmieniła swoją nazwę na obecną. Data ta nie jest przypadkowa – wówczas do firmy dołączył Enrico Maria Masiero, syn założycieli firmy.


Od samego początku siedziba Masiero usytuowana jest w Casale sul Sile, w północnej części Włoch, niedaleko Wenecji. Jej właściciele często podkreślają związek pomiędzy swoimi lampami a tradycją tego regionu. To właśnie tutaj rozwinęła się sztuka dmuchania szkła, która wywarła znaczny wpływ na oprawy Masiero. Sama filozofia marki opiera się na haśle: „obrabianie światła pod ludzkie potrzeby”. Firmę wyróżnia bowiem to, że wybrane projekty są szyte na miarę, wykonane całkowicie na zamówienie klienta.

Wyjątkowe lampy Masiero


Wyroby Masiero można zakupić w salonach oświetleniowych na całym świecie, w tym również w salonach Maxfliz. I nic dziwnego, marka ta cieszy się uznaniem na skalę międzynarodową. Każda lampa Masiero jest efektem pracy projektantów oraz artystów-rzemieślników. Tworzone przez nią efektowne oprawy pełnią nie tylko funkcję praktyczno-użytkową, ale również dekoracyjną. W tym momencie Masiero wyznacza trendy w całej branży i stanowi punkt odniesienia dla wielu innych marek.


Masiero posiada również własną fabrykę, w której specjalistyczne linie produkcyjne uzupełniają cały cykl tworzenia. Proces ten rozpoczyna się od obróbki elementów i tworzenia konstrukcji ramy, poprzez montaż, malowanie i wykańczanie lamp aż po testy oświetleniowe. Dzięki temu każda lampa jest unikatowa i stanowi – tak naprawdę – małe dzieło sztuki.

 

 

W swojej pracy artyści Masiero korzystają z takich materiałów, jak: drewno, metakrylan, kryształy Swarovskiego czy też ceramika Bessano, która jest wizytówką tej marki. Wszystkie te surowce umożliwiają wykonywanie opraw o niespotykanych dotąd kształtach i właściwościach technicznych. Do wykreowania poszczególnych elementów konstrukcyjnych twórcy wykorzystują również żelazo, stal, mosiądz, ale także jedwabną organzę, szantung Le Bock oraz jedwab adamaszkowy.


Asortyment Masiero w dużej mierze opiera się na dekoracyjnych lampach „Maria Teresa”, które są typowe dla tradycji weneckiej. Są to pałacowe żyrandole z kryształami, które jednak – w ofercie tej marki – ewoluują wraz z postępem technologii. Dzięki temu Masiero może je prezentować w zupełnie nowych odsłonach. Dowodem na silne zakorzenione marki we włoskiej tradycji projektowania jest również wysublimowana elegancja oraz atrakcyjny design.

 

Maxfliz_Masiero_Oświetlenie.JPG [975.67 KB]


W kolekcjach Masiero można znaleźć m.in. nowoczesne lampy utrzymane w delikatnych odcieniach bieli i beżu, złote i kryształowe żyrandole czy tez kinkiety inspirowane soplami lodu. Coraz częściej pojawiają się w ich ofercie również ultranowoczesne lampy, wyróżniające się designerską formą. Założyciele Masiero uważają, że przyszłością tej branży jest jednak tzw. oświetlenie inteligentne, dlatego już teraz oferują oni klientom specjalną aplikację, która pozwala im kontrolować włączanie i wyłączanie lamp, a także ich ściemnianie oraz synchronizację kolorów.