Grubasy na tarasy - poznaj najlepsze płytki tarasowe

Płytki tarasowe

Ceramika to dziedzina, która od początku była związana z wypalaniem bogactw naturalnych ziemi jakimi są surowce mineralne. Do produkcji gresów wykorzystuje się w większości surowce naturalne takie jak gliny, iły, skalenie i piaski kwarcowe. Płytki gresowe mają zasłużoną opinię materiału trwałego, odpornego na mróz, bezpiecznego dla użytkowników. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy tworząc swój wymarzony taras obawiają się wpływu warunków atmosferycznych na położone na nim płytki.

Grube płytki tarasowe mrozoodporne

Dzięki współczesnej technologii produkcji płytki gresowe mogą osiągać nawet 2 cm grubości, dzięki czemu Wasz taras może przetrwać długie lata – zdecydowanie dłużej niż taras wykończony z użyciem tradycyjnych płytek. A to głównie dlatego, że gresy 2 cm nie wymagają przyklejenia i fugowania. Dzięki temu ułożenie ich jest szybkie i łatwe. A jak trudno znaleźć fachowca biegłego w instalacji płytek w tak wymagających miejscach, wie każdy, kto choć raz próbował to zrobić. Ułożenie bez kleju i fugi ułatwia również odprowadzenie wód opadowych (z deszczu, śniegu) i podnosi odporność tarasu na zmiany temperatury – zarówno dobowej jak i sezonowej.

Antypoślizgowe płytki tarasowe w Maxfliz

Tzw. „grubasy” to materiał nie tylko wytrzymały, ale również zapewniający bezpieczeństwo użytkowania – posiada współczynnik antypoślizgowości R11. Jest dostępny w szerokim wachlarzu wzorów, kolorów i faktur – od gładkich tekstur, poprzez imitację betonu i kamienia aż po płytki deskopodobne. Bez względu na kolor, fakturę i strukturę wszystkie płytki mają wysoką klasę antypoślizgowości. W ofercie firmy Maxfliz mamy kilkadziesiąt modeli, które są produkowane w Polsce. Pozwala to na utrzymanie atrakcyjnej ceny i szybką dostawę dowolnej ilości zamawianych płytek.

Układanie płytek tarasowych bez kleju

Wykorzystując gresy o 2 cm grubości i ich wyjątkowo szybki sposób montażu, można zaoszczędzić wiele cennego czasu. Płytki te można układać bowiem bezpośrednio na zagęszczonym podłożu, trawniku, kleju lub na specjalnych podkładkach dystansująco-poziomujących, które szczególnie polecane są na tarasy właśnie.

Układanie tarasu na trawie, grube płytki tarasowe Maxfliz

Atrakcyjność “grubasów” podnosi dodatkowo fakt, że stanowić mogą spójną stylistycznie całość z tradycyjnej grubości płytkami, ułożonymi w salonie lub sypialni. Takie rozwiązanie, bez wyraźnego podziału na przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną, optycznie powiększa obie i stanowi ciekawe rozwiązanie dekoracyjne.

Płytki mrozoodporne na taras

Podsumowując – zaletami tych płytek są:

  • szybkość montażu
  • możliwość ewentualnego demontażu
  • łatwość utrzymania czystości
  • wytrzymałość
  • bezpieczeństwo użytkowania
  • oszczędność czasu przy montażu
  • dostępność
  • atrakcyjna cena

Jak układać płytki tarasowe na podkładkach

Płytki tarasowe na podkładkach

Układanie płytek tarasowych na trawie lub żwirze

Płytki tarasowe na żwirze

Modne płytki na tras

Szare płytki tarasowe