Technologia finezji - renesans sztuki kulinarnej

IMG_5664.jpg [2.73 MB]

Luksus to pojęcie względne, ale nie sposób nie docenić projektów, tworzonych z myślą o komforcie i przyjemnościach życia w nowych czasach. Doskonałym przykładem odradzającej się w naszym kraju sztuki hotelarskiej i kulinarnej jest Narvil Conference & Spa w Serocku pod Warszawą. Istotnym elementem, budującym tożsamość hotelu jest Studio Aruana, na którego sukces złożyło się wiele czynników: kreatywność twórców projektu, smak i polot szefa kuchni Witka Iwańskiego oraz niezwykłe możliwości urządzeń Gaggenau, stanowiących wyposażenie Studia.

Mistrz Witek Iwański dołączył do światowego grona kulinarnych ambasadorów marki Gaggenau w 2015 roku. Studio Aruana oraz prywatna kuchnia mistrza wyposażone zostały w profesjonalny sprzęt marki Gaggenau, wyróżniający się futurystyczną funkcjonalnością, ponadczasowym wzornictwem oraz najwyższą jakością „Made in Germany”.
Studio Aruana to jedyne takie miejsce w Polsce. W jego wnętrzach powstają autorskie kompozycje kulinarne o niepowtarzalnym charakterze. Witek Iwański, młody talent sztuki kulinarnej, zasłynął jako twórca niezwykle finezyjnych, wykwintnych dań. Ma na koncie liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, w tym tytuł Szefa Przyszłości (Chef de L’Avenir) przyznawany przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną.

Mistrz Witek Iwański – Studio Aruana to przede wszystkim zupełnie nowy koncept restauracyjny, niespotykany do tej pory w kraju – mówi Witek Iwański. To połączenie przestrzeni do pracy, miejsca do degustacji i relaksu z pełnym profesjonalizmem, ogromnym doświadczeniem, a także luksusem. To miejsce nie tylko dla gości, ale również do pracy twórczej, gdzie szef kuchni, dzięki doskonałej aranżacji zabudowy oraz wyposażeniu w najwyższej jakości sprzęt, może zgłębiać wiedzę i tworzyć nowe dania dla miłośników sztuki kulinarnej.


Przyjmując rolę ambasadora Gaggenau, mistrz Iwański po raz pierwszy zetknął się z „domowym sprzętem kuchennym o profesjonalnych

możliwościach”. Wkrótce też mógł się przekonać, czym jest tradycja i doświadczenie działającej od 333 lat marki Gaggenau. Oto, jak komentuje swoje wrażenia:
– W mojej codziennej pracy niezbędny jest niezawodny sprzęt kuchenny. Cieszę się, że Studio Arauna zostało wyposażone właśnie przez markę Gaggenau, ponieważ są to urządzenia nie tylko perfekcyjnie wykonane i o świetnym wzornictwie, ale przede wszystkim o doskonałych parametrach technicznych. Takich, które dają możliwość gotowania na profesjonalnym poziomie, a to w Studiu Aruana jest kwestią kluczową. Przyznam zresztą, że z tych samych powodów równie chętnie korzystam z tego sprzętu zarówno w pracy, jak i w domu.

Studio Aruana podzielone zostało na trzy strefy funkcjonalne: Kreacji, Degustacji oraz Relaksu. Strefa Kreacji powstała z myślą o uczestnikach ekskluzywnych pokazów

kulinarnych. To miejsce, gdzie swoje umiejętności kulinarne prezentuje Witek Iwański oraz zaproszeni przez niego szefowie kuchni, dostarczając gościom wyjątkowych doznań smakowych.

Urządzenia marki Gaggenau zostały stylowo wkomponowane w ściany meblowe Studia, w opasce z białego corianu. Sprzęt oraz wyposażenie Studia pozwalają zarówno na przygotowanie klasycznego 4-5 daniowego menu, jak i menu degustacyjnego, składającego się nawet z kilkunastu potraw.

IMG_5712.jpg [3.04 MB]

Nie tylko dla mistrzów! Ta uwaga Witka Iwańskiego jest szczególnie cenna dla nas, przedstawicieli marki Gaggenau:
– Dopiero w zetknięciu z marką Gaggenau uświadomiłem sobie, że w domowej kuchni można gotować równie szybko i sprawnie jak w restauracji. Płyta indukcyjna działająca bez podziału na pola grzewcze, czy piekarnik, dzięki któremu można zachować soczystość mięsa zupełnie, tak jak w restauracji, są dla mnie najważniejszym wsparciem. Już przy pierwszym zetknięciu ze sprzętami Gaggenau widać perfekcyjną jakość i bezkompromisowość. To cechy, które są dla mnie bazą dla całego procesu tworzenia dań i efektywnej pracy w kuchni.

Vario 400 to nowa seria urządzeń Gaggenau, królujących w kuchni Studia Aruana. Na szczególną uwagę zasługują piekarniki, w tym model Combi-steam, oferujący doskonałą kombinację grzania gorącym powietrzem ze wspomaganiem pary. Pieczenie w opowiedniej wilgotności sprawia, że warzywa są pyszne i jędrne, a apetycznie przyrumienione mięso zachowuje kruche i soczyste wnętrze.

333 lata tradycji Gaggenau! Ta potrójna cyfra określa przypadającą w tym roku rocznicę powstania manufaktury specjalizującej się w produkcji ekskluzywnych urządzeń do domowych kuchni. Marka Gaggenau do dziś korzysta ze swoich tradycyjnych wartości, co w połączeniu z wdrażaniem najnowszych technologii oraz dbałością o jakość i estetykę produktów zaowocowało pozycją lidera innowacyjności spod znaku „Made in Germany”. Od 1995 roku Gaggenau jest spółką koncernu BSH Appliances z Monachium, obecną dzisiaj w ponad 50 krajach, z salonami firmowymi w największych światowych metropoliach. W Polsce zadomowiliśmy się już na dobre i z roku na rok odnotowujemy rosnące zainteresowanie sprzętem naszej marki.

IMG_5769.jpg [2.38 MB]