Płytki podłogowe do przedpokoju – aranżacje.

 płytki-przedpokój.jpg [47.91 KB]

 

20171016075531-E77-IMG_1ENT101_2-171031165200_SL_HS.jpg [195.88 KB]

Płytki z patchworkowym motywem

Aranżację przedpokoju wzbogacą z pewnością modne płytki z patchworkowym motywem. Kolorowa lub nawet czarno-biała, wzorzysta podłoga wspaniale ożywi m.in. wnętrza skandynawskie lub rustykalne. Różnorodne, interesująco zestawione ze sobą desenie będą doskonale komponowały się z neutralną barwą ścian (np. białą). Dodatkowym ich atutem jest to, że umiejętnie kamuflują wszelkie zabrudzenia.

amb-COVERLAM-CALACATA-GOLD-120x260-rgb.jpg [90.64 KB]

Płytki imitujące kamień

Płytki imitujące kamień naturalny doskonale wpiszą się w nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie. Pokryte nierównomiernym żyłkowaniem w kontrastowych kolorach nadadzą wnętrzom indywidualnego rysu. Na szczególną uwagę zasługują tu czarne płytki z białymi akcentami, które znakomicie będą komponowały się z elementami w odcieniach bieli, czerni oraz szarości.

kafelki-z-regularnym-wzorem.jpg [284.29 KB]

Kafelki z regularnym wzorem

Płytki z regularnym wzorem to kolejny świetny pomysł na aranżację przedpokoju. Dużą zaletą tego rozwiązania jest jego uniwersalność – pasuje ono niemal do każdego stylu, przy okazji wyraźnie ożywiając wnętrze. Kluczowy tutaj jest dobór odpowiedniej palety barw, która powinna współgrać z całą koncepcją. Jeżeli chodzi o klasyczne aranżacje, dobrze sprawdzi się biel i czerń, np. w postaci eleganckiej szachownicy. Z kolei regularne, biało-szare wzory, jak i te bardziej kolorowe, znakomicie sprawdzą się we wnętrzach skandynawskich.

drobna-mozaika.jpg [330.46 KB]

Drobna mozaika

W przedpokoju można zdecydować się również na odważne rozwiązanie w postaci drobnej mozaiki, składającej się z małych kostek. Najbardziej uniwersalne są tutaj klasyczne odcienie, począwszy od alpejskiej bieli, poprzez antracytowe szarości aż do eleganckiej czerni. Świetnie będą one współgrały z białą garderobą w korytarzu, czarnymi drzwiami oraz ścianą z czerwonej cegły.

płytki-imitujące-drewno.jpg [475.60 KB]

Gres imitujący drewno

Jeśli kochasz tradycyjne rozwiązania, ale zależy Ci na maksymalnej funkcjonalności, przypadną Ci do gustu płytki imitujące drewno. Zachowana w nich została faktura oraz piękno tego surowca. Jeżeli chcesz, możesz wykorzystać również dwa odcienie takich płytek, które przypominają drewno jasne i ciemne. Przykładowo, jasne płytki można ułożyć po środku przedpokoju, a po ich bokach umieścić te ciemniejsze – w ten sposób stworzysz wrażenie dywanu, który przebiega przez środek korytarza.

plytki-o-fantazyjnych-ksztaltach.jpg [78.53 KB]

Płytki o fantazyjnych kształtach

Zależy Ci na nieszablonowym wykorzystaniu przestrzeni? Kochasz eksperymentować z formą? Jeśli tak, zwróć uwagę na płytki o fantazyjnych, nietuzinkowych kształtach. Genialnie prezentują się np. kafelki w kształcie rybiej łuski lub inne, geometryczne formy, np. heksagonalne, daleko odbiegające od typowego prostokąta czy klasycznego kwadratu. Poszczególne ich elementy mogą być zarówno jednokolorowe, jak i wielobarwne, tworzące wyjątkową, oryginalną mozaikę.