Najmodniejsze płytki kuchenne – jakie wybrać?

 

Płytki imitujące kamień

Obecny rok upływa pod znakiem silnych inspiracji naturą. W trend ten wpisują się także płytki podłogowe imitujące kamień, np. trawertyn, granit czy też kamień polny. Zwykle są one matowe i widać na nich lekkie różnice w wybarwieniu, dzięki czemu wyglądają bardzo naturalnie. Jeżeli podobają Ci się bardziej tradycyjne rozwiązania, możesz zdecydować się tutaj na grubsze fugi – wówczas taka podłoga będzie kojarzyła się z kamiennym brukiem.

Ragno_Ironstone_006.jpg.1920x0_q75_crop.jpg [191.94 KB]

Płytki imitujące drewno

Płytki stylizowane na naturalne drewno świetnie sprawdzają się w różnych aranżacjach. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących nie tylko elegancję i wygodę, ale również funkcjonalność. Wiernie oddają one nie tylko wygląd, ale i fakturę naturalnego surowca, dlatego możesz mieć pewność, że Twoi znajomi pomyślą, iż chodzą po prawdziwej, drewnianej podłodze!

Ragno_Woodstory_006.jpg.1920x0_q75_crop.jpg [204.27 KB]

Płytki lastryko

Lastryko, które jeszcze do niedawna kojarzyło się nam z czasami PRL-u, nabiera zupełnie nowego wyrazu we współczesnych wnętrzach. Obecnie płytki inspirowane terazzo, bo tak brzmi druga nazwa tego materiału, występują w wielu rozmaitych kolorach, a nie tylko w czerni i bieli. Zatopione w masie kruszywa idealnie prezentują się w różnych stylach aranżacyjnych. Przykładowo, świetnie wyglądają we wnętrzach industrialnych z nutą retro.

 

mirage_norr_20_cucina_rr02_gc20_p2.jpg [1.18 MB]

Płytki orientalne

Płytki orientalne to pojęcie dość szerokie, które obejmuje różne ich typy. Przykładowo, zaliczane są do tej kategorii bogato zdobione modele w marokańskim stylu – na każdej takiej płytce występuje aż kilka wzorów. Taki miszmasz perfekcyjnie dopełnia zarówno ściany, jak i podłogi. Warto również powiedzieć o płytkach „azulejos” zwanych też „płytkami portugalskimi”. Są to cienkie, bogato zdobione kafelki, które najczęściej utrzymane są w odcieniach bieli i niebieskiego. Wśród płytek orientalnych wyróżniają się również nietuzinkowe modele w kształcie arabeski.

MIRAMBEL-A_FS-ALORA_AMB1.jpg [336.76 KB]

Płytki heksagonalne

Coraz częściej w polskich mieszkaniach można zauważyć płytki heksagonalne. Są one inspirowane kształtem plastra miodu i dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych. W pomieszczeniu mogą one występować w jednym lub wielu kolorach, fragmentarycznie lub na całej ścianie, tworząc np. przyciągającą oko przestrzeń nad blatem. Interesującym rozwiązaniem jest również wykonanie podłogi z płytek o takim kształcie.

Ragno_Rewind_007.jpg.1920x0_q75_crop.jpg [277.31 KB]

Płytki wielkoformatowe

Płytki w rozmiarze XXL to hit od kilku sezonów. Zazwyczaj występują one w formie dużych, kwadratowych kafli o boku przynajmniej 40 cm. Dlaczego warto je zastosować we własnej kuchni? Głównie dlatego, że dzięki nim powierzchnie stają się bardziej jednolite i gładkie – to z kolei idealnie wpisuje się w styl nowoczesny. Co więcej, niektóre płytki mają boki o długości 1-3 m i w niczym nie przypominają klasycznych kafelków. Dzięki temu rozwiązaniu zminimalizowana zostaje ilość fug, co z kolei pomaga zachować czystość i sterylność w kuchennej przestrzeni.

storm-gris-natural6-100.jpg [369.87 KB]