Evoque - imitacja marmuru, którą łatwo polubić.

Płytki imitujące marmur Evogue Keraben

Wydawać by się mogło, że w rzeczywistości, w której niemal każda fabryka płytek ma w swoim katalogu coś imitującego kamień naturalny, trudno czymś się jeszcze zachwycać. I możliwe, że o zachwyt coraz trudniej. Ale nawet bez „ochów” czy „achów”, można dostrzec, że w niektóre kolekcje wyróżniają się wśród innych.

Taka jest właśnie seria Evoque, produkowana przez Keraben. Imitująca klasyczne marmury, urzeka subtelnym i precyzyjnym rysunkiem, jakby nakreślonym przez naturę. W centrum zainteresowania naszej firmy znalazł się kolor Blanco, który jest poprzecinany szarymi żyłkami.

Kolor ten występuje w dwóch wersjach – matowej i błyszczącej. Przy czym obie są szkliwione, zatem połysk nie jest efektem polerowania płytki i w ten sposób jest świetnym rozwiązaniem dla tych klientów, którym nie odpowiada estetyka gładkiej powierzchni lustra.

W salonach Maxfliz można obejrzeć płytki błyszczące w formacie 30x90 i 75x75. Matowe są w sporym rozmiarze - 75x150, który producent promował na targach w Walencji, w lutym. Uzupełnieniem kolekcji jest kilka dekoracji ściennych – nowoczesnych i klasycznych, które odpowiednio dobrane, pozwolą zaaranżować przestrzeń w różnej stylistyce.

Kwestie wizualne czy interesujący format to na pewno nie jedyne argumenty, które sprawiają, że warto zwrócić uwagę na tę właśnie kolekcję. Istotna jest również cena – bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych produktów tej klasy.

Monika Gibes – specjalistka ds płytek w Maxfliz