3 pomysły na ścianę między szafkami w kuchni

Ściany w kuchni są wyjątkową przestrzenią, która potrzebuje skutecznej ochrony przed zabrudzeniami, działaniem wilgoci i wysokich temperatur. Warto zatem odpowiednio je wykończyć, aby mieć pewność, że przez wiele lat będą prezentowały się bez zarzutu. Co położyć na ścianę w kuchni między szafkami? Przedstawiamy kilka pomysłów, która pozwolą Ci bez problemu wykończyć ściany pomiędzy szafkami w kuchni. 

3 pomysły na ścianę między szafkami w kuchni  - azali itop.png [135.03 KB]

Farba — coraz chętniej stosowana 

Choć do niedawna nie stosowano farb na ścianach pomiędzy szafkami kuchennymi, obecnie jest to coraz częściej stosowane rozwiązanie, które pozwala efektownie wykończyć kuchnię. Dobierając odpowiednią farbę można mieć pewność, że będzie odporna na wilgoć i zabrudzenia. Farby do kuchni z powodzeniem można zmywać, co sprawia, że użytkownik nie musi bać się brzydkich, tłustych plam. Decydując się na ten produkt, warto wybrać farby lateksowe oraz ceramiczne. Chętnie wykorzystywaną nowością są także farby magnetyczne i kredowe, które będą nie tylko ozdobą, ale także skutecznym zabezpieczeniem ściany. 

Kuchenne płytki wielkoformatowe 

Od lat w kuchniach wykorzystuje się płytki. Jest to rozwiązanie idealne na ścianę pomiędzy szafkami kuchennymi. Jeżeli Twój pomysł na ścianę między szafkami kuchennymi ogranicza się do standardowych niewielkich płytek, zastanów się, czy lepszym pomysłem nie będą kuchenne płytki wielkoformatowe. Dzięki nim możesz mieć pewność, że przez wiele lat ściany będą odporne na wilgoć, wysokie temperatury, a co więcej — będą również bezproblemowe, jeśli chodzi o pielęgnację. Co więcej rozwiązanie to daje wiele możliwości aranżacyjnych, ponieważ dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach. 

3 pomysły na ścianę między szafkami w kuchni  - lotus graphit.png [150.14 KB]

Panele szklane — eleganckie i wytrzymałe rozwiązanie 

Panele szklane są chętnie wybierane do aranżacji przestrzeni nowoczesnej i minimalistycznej. Jest to doskonały pomysł na ścianę między szafkami w kuchni. Jednolita, gładka tafla szkła nie przyjmuje zabrudzeń i jest niezwykle prosta w utrzymaniu czystości. Można powiedzieć, że szklane panele należą do jednych z najbardziej higienicznych rozwiązań, jeśli chodzi o kuchnię. 

3 pomysły na ścianę między szafkami w kuchni  - meteor oxid.png [154.25 KB]