Kuchnia Modern Classic- p1

Kuchnia Modern Classic - aranżacje i porady

Wnętrze szykowne, które nie traci domowego, przytulnego charakteru. Perfekcyjne połączenie wpływów współczesnych i tradycji. Kuchnie urządzone w stylu modern classic to poszanowanie dla klasycznej dekoracyjności, zwrócenie uwagi na detal oraz sentymentalną dekoracyjność, jak również dążenie do zachowania lekkości, prostoty aranżacji nowoczesnych. Chcesz nadać swojej kuchni elegancji? Sprawdź, jak stworzyć kuchnię w stylu modern classic?

Kuchnia modern classic – charakterystyka stylu

Najważniejszym słowem definiującym styl modern classic we wnętrzach jest równowaga. To doskonały mariaż – uchodzącego za luksusowy, ale też dekoracyjny – stylu klasycznego ze współczesnym minimalizmem i funkcjonalnością.

Kluczem jest zachowanie odpowiedniego balansu, który sprawi, że to z pozoru wykluczające się połączenie, będzie wyglądało naturalnie i spektakularnie. Można zauważyć, że duch „modern” nadaje klasyce lekkości, niezbędnego oddechu, przestrzeni. To prowadzenie aranżacji wnętrz ku aktualnym trendom, nie rezygnując z rozwiązań znanych i cenionych od wieków. W konsekwencji wnętrze w stylu modern classic jest bardziej stonowane, ale nie przestaje zachwycać pięknem i elegancją na wysokim poziomie.

Kuchnia Modern Classic-img

Kuchnie-Maxfliz-meteor_schwarzstahl.jpg Kuchnia Modern Classic - aranżacje i porady

Kuchnia Modern Classic- p2

Kolory, wzory i materiały w kuchni modern classic

Podczas urządzania każdego wnętrza należy zacząć od ustalenia palety barw i dobrania kolorów przewodnich oraz dodatkowych, uzupełniających. W stylu modern classic będzie miało to ogromne znaczenie, ponieważ pomoże inteligentnie, ze smakiem połączyć dwa przeciwne style, podkreślając to, co najpiękniejsze, ale tonując i wyciszając dla zminimalizowania wrażenia zbytniego chaosu. Jak uzyskać klimat charakterystyczny dla modern classic, czyli spokój, równowagę, dyskretną dekoracyjność, elegancję i wysoki poziom szyku?

  • Kolory dla wnętrz w stylu modern classic

Aranżacje stylu modern classic oparte są na jasnych barwach zastosowanych nie tylko na ścianach, ale też w wyposażeniu. Kolorami dominującymi jest tutaj biel (również złamana) oraz krem. Stanowią one doskonałą bazę, która pozwoli na podkreślenie jakości zastosowanych materiałów oraz dyskretnej sztukaterii czy tradycyjnego wzornictwa.

Jako akcenty wykorzystuje się zazwyczaj pastele: róż, błękit, zieleń, uzyskując aranżację pełną spokoju, skłaniającą do odpoczynku i celebracji efektownie urządzonego wnętrza.

Dopuszczalne są również dodatki w szlachetnych barwach: granacie, bordo, butelkowej zieleni, szarości, czerni, czekoladowego lub mahoniowego brązu, mocnego żółtego. Dopełnienie stanowią elementy srebrne i złote oraz odbijające światło przezroczystości kryształu i szkła.

Kuchnia Modern Classic-img2

Ponadczasowa i uniwersalna aranżacja kuchni - NAGŁÓWEK.jpg Kuchnia Modern Classic - aranżacje i porady
Ponadczasowa i uniwersalna aranżacja kuchni - par 7.jpg Kuchnia Modern Classic - aranżacje i porady

Kuchnia Modern Classic- p3

  • Wzory we wnętrzach modern classic

Wzory, jeśli już występują, są raczej zastosowane jako akcenty, np. w dekoracjach czy niewielkich elemantach wyposażenia. W kuchni może to być np. elegancki serwis do herbaty zdobiony klasycznymi ornamentami.

Przede wszystkim widać tutaj wpływy zarówno tradycyjnego wzornictwa, jak również nowoczesnego designu. Można stosować zabytkowe, klasyczne dodatki (ale w niewielkich ilościach, aby nie zaburzyły niezbędnej harmonii) z najwyższej półki lub nowoczesne detale, które uwspółcześniają klasyczne motywy, np. geometryczne, roślinne.

  • Materiały w aranżacjach modern classic

W stylu modern classic szczególnie ważne są materiały: muszą one być najwyższej jakości, by podkreślić klasę i elegancję wnętrza. Nie ma tutaj miejsca na surowe wykończenia czy niedopracowanie. Liczy się ogólny charakter, ale też detal, dlatego w kuchni modern classic królować będzie przede wszystkim drewno, stal szlachetna, kryształ, szkło, porcelana. Dobrym pomysłem jest kolaż tradycji przeszłości (z wykorzystaniem tradycyjnego rzemiosła najwyższej jakości) ze współczesnością i materiałami nawiązującymi do stylu nowoczesnego.

Kuchnia Modern Classic- p3

MicrosoftTeams-image (3) (1).jpg Kuchnia Modern Classic - aranżacje i porady

Kuchnia w stylu modern classic

Styl modern classic będzie odpowiedni do urządzenia współczesnej kuchni w mieszkaniu lub domu urządzonym z poszanowaniem zarówno ducha minimalizmu i prostoty, jak również lekko sentymentalnego zafascynowania klasycznym detalem i rzemiosłem. Pomieszczenie będzie jasne, przestronne, eleganckie oraz sprawiające wrażenie świeżego i czystego bez uczucia sterylności.

Kuchnia Modern Classic- p6

Płytki kuchenne w kuchni modern classic

Bazę stanowić będą płytki kuchenne w jasnych kolorach i klasycznych kształtach: kwadratu lub prostokąta w ułożeniu imitującym cegłę. Można zastosować pojedyncze dekory w postaci płytek z tłoczonymi ornamentami. W ten sposób zaakcentujemy wpływy ubiegłych wieków, ale zachowamy współczesny charakter.

Meble kuchenne w stylu modern classic

Charakterystyczne dla kuchni w stylu modern classic są proste meble kuchenne z dekoracyjnymi żłobieniami, nawiązującymi do klasycznych frezami, które w tym wypadku zostały nieco złagodzone. Zazwyczaj występują białe fronty, ewentualnie złamane biele, szarości, odcienie ecru. Jasne szafki kuchenne zostają uzupełnione blatem ze szlachetnego drewna lub kamienia (tutaj dopuszczalne kolory ciemniejsze, nadające kontrastu: ciemny brąz, szary i czarny). Wykorzystuje się także niezwykle praktyczne i efektowne spieki kwarcowe oraz marmur.

Sprzęty AGD i okap kuchenny a kuchnia modern classic

Nowoczesne wnętrze kuchni w stylu modern classic nie może obejść się bez sprzętu AGD dopasowanego perfekcyjnie do takiej aranżacji wnętrz. Urządzenia mają dyskretnie komponować się z frontami kuchennymi, nie zwracając na siebie uwagi, lub zupełnie przeciwnie: stanowić element dekoracyjny eleganckiej kuchni. taki efekt uzyskamy w dodatkach, które przywoływać będą skojarzenia ze sprzętem retro. Dobrym pomysłem są kuchenki z elementami złota na uchwytach i gałkach lub lodówki o zaokrąglonych ściankach. To kolejny przykład, w którym klasyka miesza się z nowoczesnością. Charakterystyczne są nowoczesne bryły, urozmaicone elementami, które można by uznać za współczesną sztukaterię. Ważne, by na pierwszy rzut oka sprzęty agd nie zaburzały harmonii lub nawet dyskretnie ją wspierały.

Kuchnia Modern Classic- p7

Hecker-par-1.jpg Kuchnia Modern Classic - aranżacje i porady
Hecker-par-2.jpg Kuchnia Modern Classic - aranżacje i porady

Kuchnia Modern Classic- p4

Kuchnia Hacker w stylu Modern Classic – inspirujące pomysły na aranżacje

Kuchnia z serii Hacker jest odbiciem dla ponadczasowej elegancji i zaproszeniem do miejsc, w których kolekcje unikatowych materiałów wykończeniowych łączą się z symbiozą szykownych dodatków. To przykład współczesnego spojrzenia na meble, które łączą angielską elegancję z niemiecką prostotą. Markę definiuje zorientowana na detal optyka, która przemawia zarówno w wymiarze estetycznym jak i funkcjonalnym.

  • Meble kuchenne modern classic – piękno i funkcjonalność Hacker

Meble kuchenne Hacker można kreować dowolnie, zmieniając kolor frontów według palety RAL, dobierać dowolne okucia (uchwyty) oraz kolor i materiał blatu wśród szerokiego asortymentu firm, z którymi współpracujemy (Neolith, Inalco, Cosentino, Laminam). Jesteśmy skoncentrowani na detalu, dlatego meble kuchenne zostały stworzone z najlepszych materiałów i wykończone tak, by nie tylko zachwycały wyglądem, ale też trwałością. Zabudowa kuchenna marki Heacker to nie tylko jakość i niemiecka precyzja, ale również gwarantowane 8 tygodniowe terminy realizacji, certyfikowany montaż oraz gwarancja nawet do 10 lat.

Fronty szafek

Fronty z płynnym dwustopniowym żłobieniem wykonane są tradycyjnie z płyty MDF, ale uwagę przyciąga bezfugowe lakierowanie dwuskładnikowym lakierem wodnym, który zabezpiecza front nie tylko przed mechanicznym uszkodzeniem, ale zarówno negatywnym oddziaływaniem promieni UV. Powierzchnia pokryta lakierem z obu stron oraz obłe krawędzie zabezpieczają front na wiele lat przed miejscowymi odpryskami spowodowanymi codziennym użytkowaniem.

Wnętrza szafek

Wnętrza szafek stanowi płyta laminowana o podwyższonej gęstości, dostępna w kilku kolorach. Obrzeża wyklejone zostały w technologii PUR, odpornej na czynniki zewnętrzne typu woda, para i temperatura. Sposób montażu, a szczególnie komponenty użyte do budowy szafek pozbawione są formaldehydów, czyli trujących substancji które wydzielane są przez zastosowanie tańszych zamienników.

Okucia wewnętrzne

Wewnętrzne okucia, takie jak: szuflady, zawiasy, systemy podnośników, kosze do segregacji odpadów jak i systemy wygodnego przechowywania produktów kuchennych, zostały wyselekcjonowane przez markę Hacker spośród kilku wiodących producentów tychże podzespołów. Wszystkie te elementy wykonane są w ujednoliconej kolorystyce.

Fornir szafek kuchennych

Fornir dębowy, którym pokryte są szafki w wysokiej zabudowie oraz stół kuchenny to wyselekcjonowane drewno pochodzące z regeneratywnie gospodarowanych terenów leśnych. Front w wykończeniu szczotkowanym z wyraźnymi porami dodatkowo podkreśla jego szlachetność.

Kuchnia Modern Classic- img3

Laser-Soft-Kaschmir-front-lakierowany-matowy.jpg Kuchnia Modern Classic - aranżacje i porady
Laser-Soft-Mokkabraun-front-lakierowany-matowy.jpg Kuchnia Modern Classic - aranżacje i porady
toronto-eiche-nougat-4.jpg Kuchnia Modern Classic - aranżacje i porady
TorontoGL-Alteiche-Cognac-kuchnia-bezuchwytowa.jpg Kuchnia Modern Classic - aranżacje i porady

Kuchnia Modern Classic- p7

Blat Hacker do kuchni modern classic

Do mebli i wyposażenia kuchni Hacker warto dopasować blat ze spieku, ukazujący naturalny rysunek szlachetnego kamienia. To nie tylko rozwiązanie estetyczne, ale też praktyczne, ponieważ ten materiał odznacza się niezwykłą trwałością i odpornością na wysokie temperatury. Można na nim położyć nawet rozgrzaną blachę wyjętą z piekarnika. Ponadto spiek produkowany w różnych grubościach pozwala na szerokie spektrum zastosowań: ten sam materiał można położyć na szafkach kuchennych, ścianie i podłodze, dzięki czemu wnętrze będzie jeszcze bardziej spójne.

Sprzęt AGD dopasowany do wyposażenia modern classic

Zastosowany sprzęt AGD idealnie wpasowuje się w klimat kuchni Hacker. Wyeliminowanie elementów chromowanych i zastąpienie ich głęboką czernią oraz delikatnym, ale eleganckim złotem sprawiło że kuchnia znajdzie swoje miejsce nie tylko w podmiejskiej rezydencji, ale też apartamencie w samym środku metropolii.

Kuchnia Modern Classic- produkty

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

SEP Zobacz produkt w INTE

cos-k.jpg  Majówka is coming! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Zamów online!

Już dziś możesz zamówić wszystkie produkty przez Internet.
Bezpieczne zakupy z dostawą do domu.

Separator- UNI- powrót do listy widoku Kuchnie

Zobacz wszystkie aranżacje kuchni