Kamil - Harmonia - par 1

HARMONIJNA STRONA WNĘTRZA 

#poznajnasodwnetrza

Chcielibyśmy opowiedzieć o harmonijnej stronie naszej marki. Co ona oznacza w praktyce? Głównie to, że jesteśmy z naszymi klientami od początku do końca: od momentu wskazania inspiracji i optymalnych rozwiązań aż po obsługę po-sprzedażową. Jeśli jesteś klientem marki Maxfliz, możesz pozwolić sobie na harmonijne przejście przez każdy etap ścieżki zakupowej wraz z jednym z naszych doradców - zaufanym partnerem i opiekunem. Więcej o harmonijnej stronie marki przeczytasz w rozmowie z Kamilem, który reprezentuje właśnie tę stronę naszej marki. 

Kamil

HARMONIJNA STRONA WNĘTRZA 

 

Czym jest Twoja harmonia w życiu prywatnym i jak ją rozumiesz? 

Harmonia jest drogowskazem, ale i drogą. Harmonia to stan, w którym odczuwam spokój. Niezależnie od warunków zewnętrznych, zawsze staram się mieć w środku wyspę niewzbudzoną emocjami czy sytuacją, która mnie spotyka. Z innej strony, harmonia jest właśnie niekończącą się drogą, podróżą w głąb siebie w celu odnalezienia odpowiedzi na różne pytania. Rozumiem ją jako mojego przyjaciela. Dzięki harmonii jest więcej miejsca na tu i teraz. W chaosie, w nieporządku jest wiele przypadkowości i „problemów” w harmonii, większość spraw ma swoje miejsce. A magię zostawiam siłom wyższym i naturze.

Kamil - Harmonia - par 2

kamil (38).jpg Kamil - harmonijna strona wnętrza | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Brzmi jak stan, w który trzeba włożyć dużo pracy nad sobą. To prawda? Czy masz to naturalnie?

Uważam, że każdy ma go w sobie. Natomiast kwestia tego jak głęboko i jak bardzo jest on przysypany mocną warstwą nowoczesnego świata - gonitwy, małymi „bożkami” - jak praca, pieniądze, prestiż, ubrania i wiele innych. Zatem zarówno Ty i ja i każdy inny ma to w sobie, ale mam wrażenie, że spora część ludzi wcale nie chce zaglądać tak głęboko w siebie. Bo wtedy, jak to się ładnie mówi, możemy zobaczyć głębie siebie, a to może nie zawsze być różowe i wygodne. To jak spojrzeć w lustro wewnątrz siebie. 

A czym jest dla Kamila harmonia w życiu zawodowym? Jak ją wykorzystujesz w Maxfliz? 

Atrybutem. To jeden z filarów mojego funkcjonowania wśród ludzi. Nieważne czy jako lider, pracownik. To bez znaczenia. Harmonia pozwala mi sięgać do głębszych zasobów siebie w celu życia na wysokim poziomie. Z harmonii czerpię zarówno spokój, jak i siłę. Harmonia pozwala mi patrzeć dalej i widzieć głębiej. 

Kamil - Harmonia - par 3

kamil (44).jpg Kamil - harmonijna strona wnętrza | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Mówisz o wysokim poziomie. Chodzi o wartości materialne? 

Oczywiście, że nie. Wartości materialne to iluzja. To coś, co jest poza mną. Na wysokim poziomie, mam na myśli na wysokim poziomie świadomości samego siebie. A tak na dobrą sprawę, kto określa co to jest wysoki poziom? To był taki trigger, żebyś zadała kolejne pytanie.

Tu chodzi o to, aby w miarę możliwości z biegiem czasu móc spojrzeć na siebie z przeszłości i powiedzieć, że jestem czasem lepszą, inną, dojrzalszą weselszą, spokojniejszą wersją siebie. Rozwój osobisty to praca. A systematyczna praca nad sobą daje wysoki poziom auto świadomości. A to znowu przekłada się na ośrodek zen w sobie. Gdzie niezależnie od świata zewnętrznego, Ty zachowujesz spokój. A emocje wychodzą naturalnie i szczerze. 

W jaki sposób realizujesz harmonię na co dzień?

Na wiele sposobów, ciężko wskazać kilka. Ale spróbujmy. Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to słucham. Harmonię wykorzystuję tak, że słucham. Jestem uważny. Mam tutaj na myśli, że słucham zarówno siebie – głosów płynących z wnętrza. Sygnałów z ciała. Nie słyszę głosów. Po prostu mówię o przerwaniu monologu myśli i nastawieniu się na odbiór. Podobnie do ludzi, jestem ‘’tu i teraz’ podczas rozmowy i ktoś ma 100% mnie. 

Ponadto do podejmowania trudnych decyzji – potrafię z chłodną głową decydować o różnych sprawach. Gdy jestem w spokoju, zgodny ze sobą i połączony wiem, że podejmuję dobre decyzje. 

Innym sposobem jest patrzenie na sprawy w sposób holistyczny. Mówiąc konkretnie, uważam, że każda chwila dana jest nam w jakimś celu. Od nas zależy, jak na nią spojrzymy, jak wykorzystamy i jakie wnioski z niej wyciągniemy. Innymi słowy – czy uczymy się idąc przez życie. 

Kamil - Harmonia - par 4

Czy są jakieś czynności; pasje, które pomagają taką harmonię osiągnąć? 

Passio z łaciny oznacza cierpienie co ciekawe. My przyjmujemy pasję jako wielkie zamiłowanie do czegoś, ale jedno z drugim nie musi się wcale wykluczać. Zresztą uważam, że najpiękniejsze chwile powstają z cierpienia. Popatrzmy na poród. Sam mam dwójkę dzieci i widziałem na własne oczy, przez jakie cierpienie przechodziła moja Żona. Dzieci są moją pasją – one pomagają mi skupiać się na tym co naprawdę ważne. Ale nie tylko – Handpan – potoczny żółw, który jest widoczny na zdjęciach czy spocie – to moja najnowsza pasja i moja ostoja spokoju. Mój własny świat, w którym każde uderzenie, każdy dźwięk powoduje umocowanie tego spokoju we mnie, a jednocześnie wprawia mnie w taki stan flow, gdzie czas się zakrzywia. Poza tym to takie wielkie rzeczy w swej prostocie jak spacer wśród natury, medytacja w ciszy. Czy muzyka na żywo – chwilę w których wszystkimi zmysłami jestem tu i teraz. To pełnia i harmonia życia. 

kamil (8).jpg [315.80 KB]

Wracając do Maxflizu. Czego nauczyła Cię praca z tą marką?

Szczerze, nie mam takiego jednego punktu, ale mam 3 pomniejsze, które albo się pogłębiły, albo są dla mnie nowe na tym etapie. Pokory do świata wokół i tego, że są sprawy ważne i ważniejsze. A najważniejsze to relacje. Budowania relacji międzyludzkich – codziennie sprawdzam swój warsztat i to jaki jestem dla drugiego człowieka. Odnajdywania się w skrajnym zarządzaniu zwinnym – to jedna z kluczowych kompetencji.

SW - wywiady -boxy - harmonijny

SW - Harmonijna

Poznaj produkty

HARMONIJNA STRONA WNĘTRZA

Kamil - Harmonia - slider

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail