41zer42

Czy płytki ceramiczne mogą być bardziej oryginalne? Nowe wzory wkraczają do salonów Maxfliz.

Czy jesteśmy skazani na „grzeczne” płytki ceramiczne? Nie. Choć obowiązujące trendy są zachowawcze – w najczęściej kupowanych imitacjach kamienia, drewna czy betonu trudno doszukać się nutki szaleństwa – istnieją producenci, którzy nie boją się proponować płytek, które są odważne i oryginalne. Kolekcje jednego z nich pojawiły się właśnie w salonach Maxfliz w Katowicach i Wrocławiu.

www.41zero42.com

41zero42

płytki-ceramiczne-nowosc-maxfliz.jpg 41zero42 | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Gdy przyjrzeć się historii wzornictwa płytek ceramicznych, z minionych kilkudziesięciu lat, można zauważyć, że obracamy się w kręgu powtarzających się motywów. Był czas na płytki inspirowane kamieniem, metalem, tekstyliami, drewnem i znowu – metalem, kamieniem, tekstyliami, drewnem… Widać jednak, że z czasem, kolejne odsłony z jednej strony – coraz doskonalsze graficznie - są jednocześnie coraz mniej kolorowe, oryginalne, odważne. Nasze wnętrza się ujednolicają. Lwia większość oferty stała się bardzo podobna.

41zero42

plytki-imitujace-beton-maxfliz-41zero42.jpg 41zero42 | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Deski ceramiczne, imitacje kamienia naturalnego, płytki inspirowane betonem – na dobre zagościły w naszej przestrzeni. Są ładne, łatwe do zaaranżowania, pasują do wielu stylów i… są bardzo zachowawcze.
A przecież nie wszyscy marzą o zunifikowanych, konwencjonalnych wnętrzach. Zapewne jest to mniejsza grupa odbiorców, ale są i tacy, którzy są spragnieni płytek niebanalnych, wyłamujących się z obowiązującej stylistyki.
Takie płytki produkowane są pod marką 41zero42, która zawitała do salonów Maxfliz w Katowicach i Wrocławiu.

41zero42

Siedem lat pod prąd obowiązującym trendom

41zero42 zadebiutowało na targach Cersaie 2013. I od samego początku pokazało, że wyróżnia się spośród setek innych wystawców.
Już sama nazwa producenta jest szczególna. Oznacza ona kod pocztowy z adresu firmowego. Kod ten przypisany jest do miejscowości Fiorano Modenese – jednej z włoskiego zagłębia płytkowego.

41zero42

kolorowe-plytki-maxfliz-41zero40.jpg 41zero42 | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Siedem lat temu zainteresowanie odwiedzających ekspozycję targową tej marki wzbudziła drewniana krowa oraz kolekcja U-Color, która była odpowiedzią na rosnące zainteresowanie płytkami drewnopodobnymi – parkietem ceramicznym w 61 bajecznych kolorach. Zainteresowanie nową stylistyką było na tyle duże, że w ciągu pięciu dni trwania targów, chęć rozpoczęcia współpracy zgłosiło ponad pięciuset kontrahentów z całego świata. Nie każdy debiutujący producent płytek może pochwalić się czymś takim.

Od tej pory 41zero42 konsekwentnie proponuje swoim klientom płytki, które wyróżniają się, przykuwają uwagę i dają szansę na stworzenie niebanalnego wnętrza. Sprawdź najciekawsze kolekcje, odwiedzając salon Maxfliz w Katowicach lub Wrocławiu.

41zero42

technikcolor-kolekcja-maxfliz-41zero42.jpg 41zero42 | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Kolorowe drewno, płytki jak po przejściach i ceramiczne tapety

Po latach motyw parkietu ceramicznego powrócił do katalogu 41zero42 w jeszcze jednej odsłonie. Technicolor to szczególna imitacja drewna. Wyróżnia ją nie tylko gama kolorystyczna – 20 różnych barw, z których większość nigdy nie wystąpi w naturalnym drewnie. Te niewielkie deski ceramiczne, które można układać jak klasyczny parkiet, swoją formą nawiązują do mocno zużytych desek podłogowych. Aby podobieństwo do przepracowanego drewna było jeszcze większe, krawędzie płytek różnią się od siebie, co jest wyjątkowym rozwiązaniem w świecie płytek ceramicznych.

pp41zero42

maxfliz-mozaika-nowa-kolekcja-plytek.jpg 41zero42 | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Nieco częstsze jest projektowanie kolekcji, która ma wyglądać jak zużyta okładzina ceramiczna – takie rozwiązania były już wcześniej obecne, głównie wśród serii imitujących płytki cementowe lub starą majolikę. Producenci wprowadzali tam subtelne efekty, które miały postarzać nowe płytki, sugerować ich zużycie podczas wieloletniego istnienia w przestrzeni. 41zero42 postawiło na nieco inny efekt, tworząc serię Pack. Na jasnych, jednolitych płytkach gresowych w rozmiarze 15x15 centymetrów umieszczono motywy graficzne w kontrastowych kolorach, za których sprawą płytki wyglądają, jakby przez lata zostały mocno sfatygowane i poobtłukiwane. Użycie takiej kolekcji to gwarancja niepospolitego wnętrza.

41zero42

Oryginalność to klucz do zrozumienia filozofii tego producenta. Najlepiej można to zauważyć, oglądając płytki nazwane Paper41 Lux i Paper41 Pro. W tych dwóch kolekcjach zebrano propozycje dla tych, którzy chcieliby mieć na ścianie oryginalne tapety, o trwałości i odporności ceramiki. Na płytkach w formacie 50x100 i 60x120 dominują wzory roślinne i geometryczne. Zaprojektowane tak, aby każdy wzór można było ułożyć w formie dowolnie rozbudowanej kompozycji. Niby nic szczególnego, to się zdarza każdemu producentowi, ale wystarczy rzucić okiem na kilka wzorów, by docenić ich wyjątkowość. Wynika ona z doskonałego graficznego projektu i starannego wydruku. Bez względu na to, czy znajdą się w przestrzeni prywatnej, czy w obiektach komercyjnych, przykują uwagę tego, kto je zobaczy.

Użyte we wnętrzu, ceramiczne tapety z 41zero42 na każdym muszą zrobić wrażenie.