Paragraf &1 Selva

Selva – pół wieku elegancji i luksusu

Świat Selva to świat, w którym króluje miłość i szacunek do ponadczasowego piękna. To kompletna, luksusowa koncepcja życia oparta na linii eleganckich i wyrafinowanych mebli o kosmopolitycznym charakterze. W ścisłej współpracy z najlepszymi włoskimi projektantami meble produkowane są tu zgodnie z tradycyjnymi technikami rzemieślniczymi już od ponad 50 lat.

Selvę założył w 1968 roku Joseph Selva – ojciec dzisiejszego dyrektora marki – Philippa Selvy, a mottem stały się słowa „Miłość do tradycji, odwaga do innowacji”. Z jednej strony styl mebli Selva mocno nawiązuje do rozwiązań tradycyjnych, z drugiej strony tradycyjne kształty i rozwiązania dostosowywane są do współczesnej estetyki i wrażliwości. Selva kładzie duży nacisk na jakość wykończenia i detali – wszystko ze szlachetnych gatunków drewna, z dodatkiem kryształów Swarovskiego, wykańczane 24-karatowym złotem, a niektóre modele są nawet misternie zdobione i inkrustowane. Przez 50 lat Selva zdobyła szerokie grono zwolenników i należy do najbardziej rozpoznawalnych marek na światowym rynku mebli.

www.selva.com

selva 1 image grid

selva-1920x750.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Paragraf &3 Selva

Bogata oferta mebli do salonu, jadalni, sypialni i gabinetu, w różnorodnych stylach – od klasycznego po współczesny, w połączeniu z najwyższą jakością, z pewnością zadowoli najbardziej wymagających klientów Maxfliz.

Selva to prawdziwa meblarska elita. Przez lata stali się symbolem stylu, wyrafinowania, ale też innowacyjności. Bo choć meble wykańczają ręcznie, to jednak nie opierają się przed stosowaniem nowinek technologicznych.
Selva zaczynała od produkcji mebli klasycznych – w kolekcji były repliki mebli historycznych na przykład szafy wg projektów Michała Anioła czy sekretarzyk Marii Teresy. Do dziś mają jeden z najciekawszych na świecie programów obejmujący produkcję mebli historycznych – w segmencie European Collection posiadają kilkanaście kopii prawdziwych arcydzieł europejskiego meblarstwa. To doskonałe potwierdzenie kunsztu rzemieślników, którzy pracują dla Selvy.

Paragraf &5 Selva

PSH-living_downtown-+-Vendôme-armchairs.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Dziś styl Selva jest bardziej współczesny, choć ich charakter wciąż jest bardzo rozpoznawalny. Nie odchodzą od swojego włoskiego, klasycznego DNA, a zawarte w nim jakość, elegancja i klasyczne korzenie zostały wzbogacone elementami, spełniającymi wymogi rynku XXI wieku. Selva odrzuciła pokusę eksperymentów z tymczasowymi modami i stylami, by tworzyć meble, które zdobić będą wnętrza nie tylko dziś, ale także i jutro.

selva nowy paragraf xx

Selva_B_8428389.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Przełomowym modelem dla Selvy było wprowadzenie kolekcji w stylu Art deco – Downton projektu Lorenzo Bellini’ego. Od tego czasu współpraca z projektantem nabiera tempa a Selva wchodzi na rynek stylowych mebli współczesnych. Lorenzo Bellini nadał stylistyce Art Deco specyficzny, luksusowy charakter, który jest wyraźnie rozpoznawalny i autorski. Lorenzo zaprojektował dla Selvy również kolekcje Heritage, Waldorf, Vendome i najnowszą kolekcję Gatsby, która miała europejską premierę w salonie Maxfliz w Krakowie.

selva meble nagłówek sekcji 2

Wybierz luksusowe meble Selva

selva product grid 1

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

Paragraf &8 Selva

vendome-1056-1-h.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Okrągły stół Victoria, Phillip Selva Design: Tiziano Bistaffa

Klasyk Selvy – przepiękny stół do jadalni z oryginalną podstawą z litego buku i blatem fornirowanym drewnem czereśni. Oprócz zjawiskowych nóg od stołu jedynym elementem dekoracyjnym jest metalowa, chromowana płytka pośrodku blatu. Wymiary stołu: Ø 180 cm x 77 h cm. Istnieje możliwość zamówienia mebla w kilku dostępnych wybarwieniach drewna.

Paragraf &9 Selva

pont-selva.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Stół Pont, Phillip Selva Design: Aldo Cibic

Stół zaprojektowany przez Aldo Cibic specjalnie na targi w Mediolanie w 2019 roku. Prostokątny stół z drewna jesionowego ma wyjątkowo dekoracyjną podstawę – jego nogi wygięte są w łuk. Stół z profilu przypomina most i od tego wziął swoją nazwę. Wymiary stołu: 115 x 270 x 73 h.

Paragraf &10 Selva

tosca-stol.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Stół Tosca, Phillip Selva Design: Lorenzo Bellini

Rozkładany stół do jadalni z dwoma wkładkami i oryginalną, dekoracyjnymi nogami. Blat fornirowany drewnem czereśni opiera się na ozdobnej podstawie z przecinających się kół wspartych na drewnianym postumencie. Istnieje możliwość zamówienia mebla w kilku dostępnych wybarwieniach drewna. Wymiary stołu: szer. 220 (340) cm x gł. 115 cm x 79 h cm.

Paragraf &11 Selva

krzesla-vendome-selva.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Krzesło Vendome, Phillip Selva Design: Lorenzo Bellini

Tapicerowane krzesło Vendome to włoski klasyk do jadalni. Rama z litego buku podtrzymuje wygodne siedzisko i oryginalnie wycięte oparcie. Istnieje możliwość zamówienia krzesła w kilku wybarwieniach drewna. Wymiary krzesła:  szer. 53 cm x gł. 67 cm x 48 / 96 h cm. 

sepatator -pobierz katalog pdf meble Selva

maxfliz_selva k.jpg  Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Piękno tworzone z pasją - Selva.

Świat Selva to świat, w którym króluje miłość i szacunek do ponadczasowego piękna. To kompletna, luksusowa koncepcja życia oparta na linii eleganckich i wyrafinowanych mebli o kosmopolitycznym charakterze.

Paragraf &12 Selva

Fotel Vendome, Phillip Selva Design: Lorenzo Bellini

Rozłożysty fotel włoski od Selva to idealny mebel do stylowego salonu. Ręcznie wykańczana rama z litego buku oraz ciekawe połączenie miękkiego siedziska i dekoracyjnych podłokietników z drewnianą lamówką dają gwarancję stylu i wygody. Istnieje możliwość zamówienia krzesła w kilku wybarwieniach drewna. Wymiary: szer. 58 cm x gł. 67 cm x 48 / 96 h cm.

selva vendome image grid

empty
empty

Paragraf &13 Selva

lady-bug-1920x845.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Fotel Lady Bug, Phillip Selva Design: Leonardo Dainelli

Włoski fotel, z którego nie chce się wstawać. Miękkie siedzisko i oparcie łączą delikatne drewniane podłokietniki o organicznych kształtach. Wypełnienie z wielowarstwowej pianki polieterowej, rama  i podłokietniki z litego jesionu. Wymiary: wysokość siedziska: 38 cm, całkowita szerokość: 74 cm, całkowita głębokość: 82 cm, całkowita wysokość: 76 cm.

Paragraf &14 Selva

chrysler-selva.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Sofa Chrysler, Phillip Selva Design: Leonardo Dainelli

Włoska sofa w stylu chesterfield – dekoracyjne pikowania, wywinięte podłokietniki i siedzisko wypełnione pianką elastyczną oraz pierzem, to gwarancja komfortu i włoskiego stylu. Nogi sofy są drewniane, lecz pokryte materiałem lub skórą – w zależności od wybranej tapicerki.

Paragraf &15 Selva

Biurko Heritage, Phillip Selva Design: Lorenzo Bellini

Drewniane biurko włoskie to klasa sama w sobie. Do tego model Heritage od Selva ma oryginalny skórzany blat i przepiękną konstrukcję podstawy – nogi wygięte są w charakterystyczne łuki, które stanowią znak rozpoznawczy stylu Art Deco. Samozamykająca się szuflada i dekoracyjne elementy z chromu są ręcznie wykańczane i stanowią o doskonałości projektu autorstwa Lorenzo Bellini.

biurko heritage selva image grid

empty
empty

Paragraf &16 Selva

empire-biblioteczka-selva-1920x845.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Biblioteczka, regał Empire, Phillip Selva Design: Leonardo Dainelli

Włoskie meble gabinetowe marki Selva są rozpoznawalne i poszukiwane nie tylko przez projektantów, ale głównie przez klientów o wyrafinowanym guście. Biblioteczka z kolekcji Empire to 6 półek z fornirowanego drewna połączonych z dekoracyjną metalową ramą z cienkich rurek. Prostota jest siłą designu. Wymiary: szerokość 125 cm, głębokość: 38 cm, wysokość 185 cm.

Paragraf &17 Selva

DoralLR-0.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Komoda Doral, Phillip Selva Design: Leonardo Dainelli

Włoska komoda o pokrytych skórą drzwiczkach i regulowanych drewnianych półkach, to idealne rozwiązanie do stylowego salonu. Wysoka jakość materiałów i wykończenia, delikatne profilowania i cienkie metalowe nóżki są jej jedyną ozdobą. Wymiary: szerokość: 240 cm, głębokość 56 cm, wysokość 74 cm.

Paragraf &18 Selva

kenton-b.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Komoda Kenton, Phillip Selva Design: Leonardo Dainelli

Włoska komoda Kenton od Selva to propozycja nie tylko do wnętrz klasycznych. Równie pięknie prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Fornirowana drewnem orzecha canaletto posiada 2 regulowane wewnętrzne półki i dekoracyjne elementy – uchwyty i nogi z brązu.

Paragraf &19 Selva

Barek 564, Phillip Selva Design: Lorenzo Bellini

Wyrafinowany barek do salonu to mebel, który pojawia się w domach rzadko, a szkoda. Nie dość, że w pełni funkcjonalny, to jest dodatkowo wyjątkowo piękny i ręcznie wykańczany. Drewniana konstrukcja z litego buku fornirowana drewnem wiśniowym i ozdabiana chromowanymi elementami. Wewnątrz regulowane szklane półki i tyla ściana z wysokiej jakości szkła. Wymiary barku: 60x50x135 cm.

barek selva image grid

empty
empty

Paragraf &20 Selva

Konsola Victoria, Phillip Selva Design: Tiziano Bistaffa

Najbardziej rozpoznawalna kolekcja mebli Selva, a w niej śliczna konsola Victoria – idealna do przedpokoju, salonu czy sypialni. Wdzięcznie wygięta podstawa i półokrągły blat fornirowane są drewnem wiśniowym, choć blat konsoli może być również wykonany w obiciu skórą naturalną. Wymiary konsoli: 180x41x77 cm.

konsola Victoria image grid

empty
empty

Paragraf &21 Selva

Selva_B_8428550.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Łóżko Headboard Trust, Phillip Selva Design: Leonardo Dainelli

Designerskie łóżko Trust do sypialni to dobry wybór. Wybór mebla o oryginalnym designie i niezaprzeczalnej urodzie. Tapicerowany zagłówek obejmuje wygiętym kształtem ramę łóżka, a pionowe pikowanie nadaje mu majestatu i elegancji. Zagłówek wykończono kontrastową lamówką. Wymiary łóżka: 220x220x143 cm.

Paragraf &22 Selva

Banner_Delano-bed-SELVA-1_News_IM19-1.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Łóżko Delano, Phillip Selva Design: Leonardo Dainelli

Klasyczne łóżko z zagłówkiem o subtelnych ozdobach z brązu. Rama łóżka fornirowana drewnem wiśniowym i ręcznie wykańczana. To królewskie łoże idealne do stylowych sypialni. Wymiary: 216x230x150 cm.

Paragraf &23 Selva

lozko-vendome-1920x845.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Łóżko Vendome, Phillip Selva Design: Lorenzo Bellini

Zjawiskowe włoskie łóżko o charakterystycznie wygiętym zagłówku to bestseller marki Selva. Główną dekoracją łóżka jest tapicerowany zagłówek w kształcie inspirowanym ptasimi skrzydłami. Drewniana rama fornirowana jest drewnem wiśni, a zagłówek wypełnia wysokiej jakości pianka.

Paragraf &24 Selva

Varia-Sandra.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Rozkładany stół Varia Sandra, Selva Timeless

Klasyczny stół rozkładany do jadalni. Wygięte nogi, wysokiej jakości drewno czereśniowe i bukowe, doskonałe proporcje i włoski styl to jego cechy charakterystyczne. Dostępny w 5 rozmiarach:  130(190) cm x gł. 90 cm x 77 h cm; 140(200) cm x gł. 90 cm x 77 h cm;  160(220) cm x gł. 90 cm x 77 h cm;  180(280) cm x gł. 100 cm x 77 h cm; 200(300) cm x gł. 110 cm x 77 h cm.

Paragraf &25 Selva

verdi-selva.jpg Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Witryna Verdi, Selva Timeless

Klasyk. Przeszklona klasyczna witryna z dekoracyjnym gzymsem, szklanymi półkami i lustrem to idealny mebel reprezentacyjny do stylowego salonu. Wykonana z drewna lipowego fornirowanego drewnem czereśni. Wymiary: 125 x 44 x 199 cm.

Paragraf &26 Selva

Komoda Bellagio, Selva Timeless

Klasyczna komoda z profilowanymi frontami i metalowymi okuciami. 4 drzwi, 2 szuflady, 1 wyciągana półka – wszystko z drewna lipowego fornirowanego drewnem czereśni. Nogi z litego buku. Wymiary: 79,5 x 19,7 x 100 cm.

bellagio selva image grid

empty
empty

producenci mebli włoskich nagłówek sekcji

Poznaj włoskich producentów mebli:

Producenci mebli włoskich

SEP Potrzebujesz porady?

SEP-Potrzebujesz porady-cattelan-italia-konsola-1920x845.jpg  Selva-pół wieku elegancji i luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Potrzebujesz porady?

Nie wiesz jakie płytki nadają się na podłogę, a których można użyć  w strefie prysznicowej? Czy każdą lampę można zawiesić w łazience? Który materac spełni Twoje oczekiwania? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą nasi wyspecjalizowani doradcy handlowi. Zapraszamy do Salonów Maxfliz.