flou 1

Flou - dobra noc to dobre życie

Od 1978 roku, kiedy Rosario Messina założył markę Flou, firma chciała zrewolucjonizować pojęcie samego snu i promować prawdziwą „kulturę snu”. Głębokie przekonanie, że dobre spanie poprawia jakość życia, stało się podstawą do produkcji łóżek, materacy sof i mebli wypoczynkowych na najwyższym poziomie.

Codzienny stres, zabieganie i zmartwienia powinny pozostawać za progiem sypialni. To da się zrobić, pod warunkiem, że zadbamy o odpowiednie meble. Jeśli łóżka stworzone są z uwzględnieniem wszystkich implikacji psychologicznych i umożliwiają zdrowy wypoczynek, to taka sypialnia stanie się punktem podparcia całego domu.

www.flou.com

flou 2

naglowek-flou-lozka-wloskie-1920x845.jpg Flou - dobra noc to dobre życie | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Założyciel Flou – Rosario Messina, mówił o sypialni tworzonej przez Flou tak: „Łóżko to szczególne miejsce, gdzie rodzi się przyszłość. Ludzie łączą się w pary, tworzone są rodziny, ludzie myślą o swojej przyszłości”. Właśnie dlatego cały proces powstawania mebli jest ściśle nadzorowany przez specjalistów z Flou – od badań stylistycznych i technologicznych, monitorowania rynku i potrzeb, aż po wdrożenie: mebel Flou musi być wyjątkowej jakości.

flou 3

lozko-majal-flou-1920x845.jpg Flou - dobra noc to dobre życie | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Flou to marka, która stała się wyznacznikiem nowoczesnych łóżek tapicerowanych. Jako pierwsi wprowadzili na rynek łóżka ze zdejmowalnymi pokryciami, które nadają się do prania. Dział Badań i Rozwoju we współpracy z uznanymi projektantami, ma na celu poprawę komfortu, dobrego samopoczucia i jakości życia swoich klientów.

Łóżka pojedyncze, podwójne, małżeńskie łoża i łóżka King Size, od rozkładanych sof, po sofy studyjne, modułowe narożniki i sofy z funkcją spania – wszystko wyprodukowane z najwyższej jakości tkanin i skór, drewna i metalu.

flou 4

Twórcy Flou mają wrodzoną chęć patrzenia w przyszłość w celu dalszych ulepszeń. Intuicja, pęd, dalekowzroczność i duch innowacji pozwalają Flou dyktować trendy i rozbudzać wyobraźnię milionów ludzi we Włoszech i na całym świecie.

Dzięki innowacyjnej interpretacji „kultury snu” Flou jest dziś liderem na rynku międzynarodowym w swojej branży, a kolekcja mebli wypoczynkowych i łóżek Flou jest dostępna w wiodących sklepach meblowych we Włoszech i w ponad 50 krajach na całym świecie.

 

flou 5

lozko-angle-1920x845.jpg Flou - dobra noc to dobre życie | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Łóżko Angle, Design: Rodolfo Dordoni, Flou

Angle to łóżko z dużym, tapicerowanym wezgłowiem z regulowanymi bokami, które - jak skrzydła parawanu - można różnie odchylać i kształtować. Pikowany zagłówek ze zdejmowalnym pokrowcem, duży wybór tkanin, skór i kolorów sprawia, że można dostosować je do swoich gustów i sypialni. W zagłębieniu pomiędzy zagłówkiem stałym a jego ruchomymi skrzydłami zamontowane są dwie lampy na chromowanych ramionach.

flou 6

amal-lozko-falou-1920x845.jpg Flou - dobra noc to dobre życie | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Łóżko Amal, Design: Carlo Colombo, Flou

Imponujące łóżko małżeńskie z klasą. Miękki tapicerowany zagłówek ze ściągalnym pokrowcem, zamykają po bokach ozdobne elementy z metalu. Te metalowe klamry dostępne są w wykończeniu polerowane złoto, oksydowany mat i czarny nikiel. Łóżko Amal dostępne jest także w wersji z pojemnikiem na pościel.

flou 7

empty
empty

flou 8

olivier-sofa-modulowa-1920x845.jpg Flou - dobra noc to dobre życie | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Sofa modułowa Olivier, Design: Emanuela Garbin e Mario Dell’Orto, Flou

Jest to sofa w najbardziej tradycyjnym znaczeniu tego słowa, zaprojektowana w celu zaspokojenia zmian we wszechświecie współczesnego życia, w którym zacierają się granice między częścią sypialną i mieszkalną.
Sofa jest duża i przestronna, niezwykle wygodna, ze wspaniałą wszechstronnością aranżacji i może łączyć się z małymi stolikami z tej samej kolekcji. Pokrowce siedziska i oparcia są zdejmowane i dostępne w szerokim wachlarzu tapicerek i skór.

flou 9

empty
empty

flou 10

gentleman-fosa-flou-1920x845.jpg Flou - dobra noc to dobre życie | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Sofa Gentleman, Design: Carlo Colombo, Flou

Ciekawa włoska sofa dwu i trzyosobowa ze zdejmowalnym pokrowcem i dekoracyjnymi lamówkami na siedzeniach i poduszkach. Lamówki mogą być dopasowane do koloru tapicerki, lub przeciwnie – w kontrastowych barwach. Wyższy poziom komfortu zapewnia możliwość wyboru między dwiema wersjami poduszek: twardszą i bardziej miękką.

flou 11

Fotel Iko, Design: Rodolfo Dordoni, Flou

Elegancja i harmonia charakteryzują ten elegancki fotel, dzięki czemu łatwo można wstawić go do klasycznego salonu lub nowoczesnej sypialni. Wysokiej jakości materiały, eleganckie detale i miękko wyściełane siedzisko oparte są na metalowej konstrukcji z rur o dekoracyjnych detalach w złocie lub błyszczącym niklu. Dekoracją jest również widoczna konstrukcja pasów, która podtrzymuje poduszkę siedziska i oparcia. Pokrowiec siedziska i oparcia, jak w większości modeli Flou, są zdejmowalne.

flou 12

empty
empty

flou 12 a

Regał CCLIGHT , Design: Carlo Colombo, Flou

Wyjątkowy regał o eleganckiej prostocie i geometrycznym charakterze będzie doskonałą ozdobą do nowoczesnego salonu. Prostota i zintegrowane oświetlenie LED przyciągają wzrok grą światła i cienia.

flou 13

empty
empty

flou 14

kara-biurko-toaletka-1920x845.jpg Flou - dobra noc to dobre życie | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Toaletka Kara, Design: Toner, Flou

Toaletka Kara to mebel dla kobiet wymagających i wyrafinowanych. Stolik do makijażu jest nie tylko funkcjonalny – można się w nim podziwiać ze wszystkich stron dzięki kolekcji luster w różnych rozmiarach, ale też piękny. Mebel zaprojektowany z myślą o urodzie ma falistą strukturę wspartą na cienkich metalowych nóżkach i wykończenie w kolorze antycznego złota. Pod luksusowym marmurowym blatem ze złotej polerowanej Calacatty znajdują się duże zaokrąglone szuflady.

flou 15

Stół Baloon, Design: Volodymyr Karalyus, Flou

Ten stół ma niezwykłą formę i oryginalną podstawę z oksydowanego mosiądzu, która została zainspirowana kształtem balonu, a konkretniej kosza zawieszonego pod balonem. Okrągły blat - dostępny w dwóch średnicach (150 i 180 cm) - to luksusowy marmur Arabesco. To stół do wnętrz o zdecydowanym charakterze i dla ludzi o wyrafinowanym guście.

flou 16

empty
empty

flou 17 a

Stoliki kawowe Yari, Design: Massimo Castagna, Flou

Stoliki kawowe z solidną stalową podstawą i blatami o różnych średnicach, które można ustawić na środku salonu lub obok sofy. Stoliki boczne Yari dostępne z blatem ze szkła brązowego, z drewna eukaliptusowego lub marmuru.

 

flou 18

empty
empty

Flou katalog pdf

Newsletter inspiracje

newletter-1.jpg Zaskoczenie na targach ISH we Frankfurcie | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Chcesz być na bieżąco z nowościami?

Podobają Ci się nasze aranżacje wnętrz? Jesteś ciekaw nowych trendów? Zapisz się do naszego newslettera a będziesz na bieżąco.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.