Alberta

Klasyczne formy, nowoczesne wzornictwo, miękkie tkaniny… Tym charakteryzują się meble marki Alberta, które stanowią syntezę ponadczasowej stylistyki z geometryczna bryłą oraz wyrafinowanym designem. Oprócz wyjątkowej estetyki mogą się one pochwalić również innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, które sprawiają, że korzystanie z nich jest maksymalnie komfortowe. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Sprawdź.

alberta

meble-wloskie-maxfliz-alberta (10).jpg Alberta | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Alberta to włoska firma Założona pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W tym momencie znana jest nie tylko w Italii, ale i daleko poza jej granicami, w tym również i w Polsce. Od ponad czterdziestu lat gwarantuje ona najwyższą jakość projektowanych sof, foteli i innych mebli, inspiracje czerpiąc z tradycyjnego rzemiosła oraz wyróżniając się niesamowitą kreatywnością. Na czele marki stoi Giuseppe Sbroggiò, którego głównym celem od początku było osiągnięcie równowagi między funkcjonalnością a stylem. Sam Sbroggiò do dziś bierze aktywny udział w projektowaniu mebli. Siedziba marki usytuowana jest w weneckiej Vazzoli.

alberta

empty
empty
empty
empty
empty
empty
empty
empty

alberta

wloskie-meble-krakow-maxfliz (1).jpg Alberta | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Oferta marki Alberta

W ofercie marki Alberta można znaleźć modne, tapicerowane meble: sofy, łóżka, fotele, ale również komplety wypoczynkowe (w tym również modułowe). Co więcej, można zauważyć w niej także inne, luksusowe akcesoria do wystroju wnętrz oraz stylowe stoliki kawowe. Wszystkie meble są wypadkową klasyki, nowoczesności oraz innowacyjnych technologii. Firma nieustannie obserwuje trendy i wdraża je do swoich projektów, sprawiając, że idą one z duchem czasu.

alberta

maxfliz-wloskie-meble-alberta (1).jpg Alberta | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Poszczególne produkty z oferty przeznaczone są zarówno do wnętrz mieszkań i domów, jak i do samych pomieszczeń biurowych. Wszystkie wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych materiałów. O prestiżu marki świadczy natomiast m.in. to, że jej produkty można podziwiać co roku na Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, a także innych, międzynarodowych targach, takich jak I Saloni Worldwide Moscow czy Interior Mebel Kiev.

alberta

Jednym z najpopularniejszych materiałów obiciowych w kolekcjach Alberty jest skóra naturalna, często można też spotkać obicia wykonane tkaniny. Szeroka gama wzorów i kolorów pozwala zaspokoić zróżnicowane potrzeby klientów. Wszystkie produkty wyróżniają się solidnym wykonaniem i ogromną wytrzymałością. W fabryce Alberty wykorzystywane są innowacyjne technologie, nad którymi czuwa wykwalifikowany i doświadczony personel.

Kolekcje marki Alberta
Najważniejsze kolekcje marki Alberta to: Orange Collection, Black Collection oraz Controluce Collection. Poniżej pokrótce je opisujemy.

alberta

collection-orange-alberta-italian-design-maxfliz (1).jpg Alberta | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Orange Collection

Kolekcja ta wyraża najbardziej aktualne aspiracje w tworzeniu wystroju wnętrz. Najważniejszą wartością jest tutaj wysoka jakość materiałów, z których Alberta nie rezygnuje nigdy. Do najbardziej sztandarowych cech tej kolekcji zalicza się również nowoczesny design i proste linie. Zadbano tu również o innowacyjne rozwiązania technologiczne, jak np. wbudowany w oparcie mechanizm, który pozwala na wybór pomiędzy dwoma różnymi głębokościami: jedną, która jest bardziej odpowiednia do siedzenia i drugą, która doskonale się sprawdzi podczas leżenia i wypoczynku. W niektórych modelach istnieje również możliwość wyboru między poduszkami miękkimi a pikowanymi – tak aby mebel idealnie komponował się z innymi elementami wnętrza.

Alberta

empty
empty
empty
empty

Alberta

black-collection-alberta-italian-design-maxfliz (1).jpg Alberta | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Black Collection

Czerń jest niekwestionowanym symbolem wyrafinowania, klasy i dobrego smaku. Nie oznacza to jednak, że wszystkie meble w tej kolekcji są czarne – wręcz przeciwnie! Warto zwrócić uwagę na inne, starannie dobrane, najczęściej stonowane barwy, który nadają wnętrzom unikalny charakter. Akcent położony został w nich na geometryczne kształty idące pod rękę z delikatnymi liniami oraz miękkimi tkaninami. Takie połączenie stanowi znak rozpoznawczy marki, która zawsze gotowa jest do wdrażania innowacyjnych rozwiązań, pomagających dopasować meble do swojego własnego stylu życia. Przykładowo, w niektórych modelach istnieje możliwość wyboru jednego z dwóch rodzajów oparć – bardziej wyprofilowanego lub bardziej rozłożystego. Kolekcja została zaprojektowana przez Alessandro Castello i Marię Antoniettę Lagravinese.

alberta

empty
empty
empty
empty

Alberta

controluce-alberta-meble-wloskie-maxfliz (6).jpg Alberta | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Controluce Collection

Haute couture coraz częściej jest elementem nie tylko świata mody, ale również i wnętrz. Najlepszym dowodem na to są meble z Controluce Collection, inspirowane w niektórych przypadkach klasycznym stylem Chesterfield. W kolekcji Alberty powracają one jednak w bardziej współczesnej, a zarazem komfortowej odsłonie. Nie brakuje tu mebli o zaokrąglonych i jednocześnie bardzo subtelnych liniach, tworzących gustowny mariaż klasyki i współczesności. Niektóre oferowane są dodatkowo w zestawie z ozdobnymi poduszkami. Wyrafinowane wzornictwo, wysokiej klasy tkaniny oraz stonowana paleta sprawiają, ze meble wnoszą do wnętrza powiew prawdziwego luksusu oraz arystokratycznej elegancji.

alberta

empty
empty
empty
empty