kamien we wnetrzach paragraf 1

Chłodny dotyk luksusu - kamień we wnętrzach

W ogniu i chaosie. Tak powstawały najpiękniejsze skały, które dziś zimne i twarde noszą w sobie odbicie walki żywiołów, z której się zrodziły. To było 200 milionów lat temu. Wielki ląd zwany Pangeą rozpadł się na dwa potężne kontynenty. Między nimi utworzyła się rozpadlina kipiąca lawą – późniejszy Atlantyk. Rozpadlina powiększała się, lawa zalewana wodą praoceanu syczała i bulgotała. Obszar współczesnej Europy zalało ciepłe morze, w którym na dnie zaczęły tworzyć się osady ze szkieletów morskich skorupiaków. Powstały niepozorne i skromne wapienne skały. Nie były piękne. Jak brzydkie kaczątko cichutko czekały na swój czas. Czas przeistoczenia.

Stało się to w oligocenie, czyli 30 milionów lat temu. Kontynenty znów ruszyły z miejsca. Magma wytrysnęła na powierzchnię, a pokłady wapiennych skał, które od milionów lat tworzyły krajobraz lądu zaczęły zapadać się w głąb ziemi. Tam natrafiły na gorąco i ogromne ciśnienie. Tak powstał marmur.

 

kamien we wnetrzach paragraf 2

kamieniolom-marmuru-wlochy.jpg Chłodny dotyk luksusu - kamień we wnętrzach | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

W okolicach toskańskiej Carrary marmur jest najbardziej biały, najczystszy i najpiękniejszy. To z niego Michał Anioł wyrzeźbił Dawida i Pietę. Do dziś biały marmur kararyjski zachwyca urodą i szlachetnością. To ten kamień, kamień mistrza dłuta Michalangelo Buonarotti, stał się inspiracją dla założycieli firmy Cattelan Italia.

 

kamien we wnetrzach nowy paragraf 1

Giano-Keramik-20-300.jpg Chłodny dotyk luksusu - kamień we wnętrzach | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Zaczynali właśnie od marmuru z Carrary. Zaprojektowali i wyprodukowali stoły, stoliki, konsole i inne meble z marmurowymi blatami, nogami, elementami dekoracyjnymi. W połączeniu ze szkłem i drewnem biały kamień stał się wizytówką firmy.

kamien we wnetrzach nowy paragraf 2

Moda się zmieniała, przemijały trendy i sezonowe nowinki. Marmur pozostał. Na podłogach w luksusowych domach, w łazienkach, blatach, w meblach.

XXI wiek przyniósł zmiany. Zamiast naturalnego kruszcu pojawiły się płytki ceramiczne i gresowe do złudzenia imitujące różne gatunki kamienia. Marmury, łupki, granity, bazalty. Wszystko z wypiekanej ceramiki odpornej na ścieranie, kwasy, przebarwienia i tłuszcze. Rewolucja! Już nie trzeba uważać, by na marmurowy blat nie wylało się czerwone wino!

kamien we wnetrzach paragraf 3

cattelan-italia-komoda-z-frontami-z-kamienia-maxfliz.jpg Chłodny dotyk luksusu - kamień we wnętrzach | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Ceramiczne płyty wielkoformatowe otworzyły nowe możliwości. Dlaczego nie zrobić z nich frontów do mebli, lamp, łazienek? Są wytrzymałe, cieniutkie, więc lekkie i bardzo eleganckie. Komoda Europa z Cattelan Italia ma właśnie takie drzwiczki. Nieregularne żyłki marmuru, piękne kolory i niepowtarzalny rysunek kamienia. Każdy mebel jest inny. Wzór nigdy się nie powtarza zupełnie, jakby kamień wydobyto z toskańskich kamieniołomów.

Płytki kamienne nagłówek sekcji

Poznaj nasze płytki imitujące kamień:

kamien we wnetrzach product grid

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

kamien we wnetrzach paragraf 4

divano_autoreverse_HR_994.jpg Chłodny dotyk luksusu - kamień we wnętrzach | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Półwysep Iberyjski obfituje w brązowo-złoty Emperador, marmur prawdziwie królewski. Bogaty rysunek, jasne żyłki, złote, czasem zielonkawe smugi. Łazienki, podłogi, schody robiono z niego od dawna. Teraz z Emperadora robi się też meble. 

kamien we wnetrzach emerador paragraf

Morrison-petra.jpg Chłodny dotyk luksusu - kamień we wnętrzach | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Arketipo, producent mebli z Florencji, miasta o wielowiekowej tradycji rzemieślniczej, uwodzi swoich klientów kolekcją mebli marmurowych. Regał Lady Bird łączy subtelność marmuru z surowością prętów zbrojeniowych. Ten bardzo odważny projekt zachwyca lekkością i wdziękiem, mimo że z pewnością waży bardzo dużo.

kamien we wnetrzach paragraf 7

Selva-okragle-stoliki-kawowe-z-kamiennym-blatem-salony-meblowe-maxfliz.jpg Chłodny dotyk luksusu - kamień we wnętrzach | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Z Południowego Tyrolu wywodzi się inna włoska firma, Selva. Łączy się z drewnem orzechowym, metalem, czasem skórą. Do wnętrza mieszkania, czy domu ten zestaw naturalnych materiałów wprowadza atmosferę luksusu, ale nie tego ostentacyjnego i krzykliwego, ale dyskretnego. Tego, który mówi o dojrzałości i świadomości ich właściciela. Stoliki Zen wsparte są na trójnogu z orzechowego drewna. W połączeniu z anilinową skórą, lnem, wełną i ręcznie produkowanym szkłem z Wenecji tworzą wspaniałą kompozycję.

kamien we wnetrzach paragraf 8

Untitled-1.jpg Chłodny dotyk luksusu - kamień we wnętrzach | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kamień w kuchni stosuje się od dawna. Najlepiej sprawdza się oczywiście granit. Jest twardy, odporny na tłuszcze, kwasy wszystkie inne kuchenne zagrożenia. Każdy fachowiec powie, że jak kuchnia, to tylko granit. Oczywiście fachowiec ma rację, ale żaden granit nigdy nie będzie tak piękny jak marmur. Na dużej powierzchni blatu kuchennego marmurowe żyłki, intensywny rysunek, dynamiczny wzór wyglądają wspaniale.

kamien we wnetrzach nowy paragraf 2

„Niepraktyczne!” – będą protestować praktycy. „Poplami się”– zawołają nudziarze. Cóż z tego? Skoro marmur jest najpiękniejszy, to trzeba wycierać rozlane wino, myć tłuste plamy i cieszyć oko kamieniem bliskim ideału.

Dla praktycznych jest jednak rozwiązanie: nowoczesne płyty ceramiczne. Łudząco podobne do naturalnego kamienia a łatwe w utrzymaniu, odporne i trwałe. W ten sposób udaje nam się ominąć zasadzki, które szykuje nam natura. Zarówno miłośnicy piękna jak i porządniccy powinni być zadowoleni.

kamien we wnetrzach paragraf 9

av-7030-gl-silver-star-1.jpg Chłodny dotyk luksusu - kamień we wnętrzach | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Znakomity efekt uzyskuje niemiecka firma Häcker stosując tak zwany fornir kamienny na meblowych frontach. Warstwa łupku na drzwiczkach kuchennych jest cieniutka, ale robi ogromne wrażenie. Mamy tu naturalny materiał, mamy chłód kamienia, mamy wreszcie surowość i elegancję na miarę Franka Lloyda Wrighta, który tworząc swój Dom nad Wodospadem w latach 30 tych XX w. doskonale rozumiał potrzebę człowieka do obcowania z naturalnymi materiałami.

kamien we wnetrzach maxfliz nowy

W salonach Maxfliz w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu czeka na Ciebie więcej produktów, wykorzystujących urodę kamienia naturalnego i jego pięknych odpowiedników.

aranżacje z kamieniem

Zobacz nasze aranżacje łazienek z kamieniem w roli głównej:

3 item grid wizualizacje kamienne lazienki

item-grid-marmur-i-drewno-lazienka-450x450.jpg Chłodny dotyk luksusu - kamień we wnętrzach | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Marmur i drewno - elegancki duet

Łazienka to nie tylko miejsce, gdzie rano myjemy zęby czy bierzemy prysznic. Zorganizuj łazienkę tak, by zachęcić domowników do wspólnego spędzania czasu podczas porannych i wieczornych rytuałów.

item-grid-lazienka-plytki-wielkoformatowe-kamienne-450x450.jpg Chłodny dotyk luksusu - kamień we wnętrzach | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Kamienny szyk i elegancja - łazienka w ciepłych brązach

Marzy Ci się piękna łazienka, ale obawiasz się, żeby nie była przeładowana? Żaden problem! Postaw na detal.

item-grid-marmur-i-cegla-lazienka-loft--450x450.jpg Chłodny dotyk luksusu - kamień we wnętrzach | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Marmur i cegła - łazienka loft

Co zrobić, gdy marzy nam się łazienka w stylu loft, a nie mamy pod ręką wolnej hali fabrycznej, w której można zamieszkać? Oto nasza inspiracja.

Nagłówek sekcji- aranżacja- sprawdz salon

Nie trać czasu! Sprawdź, który salon jest w pobliżu.

SEP Potrzebujesz porady?

SEP-Potrzebujesz porady-cattelan-italia-konsola-1920x845.jpg  Chłodny dotyk luksusu - kamień we wnętrzach | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Potrzebujesz porady?

Nie wiesz jakie płytki nadają się na podłogę, a których można użyć  w strefie prysznicowej? Czy każdą lampę można zawiesić w łazience? Który materac spełni Twoje oczekiwania? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą nasi wyspecjalizowani doradcy handlowi. Zapraszamy do Salonów Maxfliz.