oszczedzanie wody 1

Najlepsze sposoby na oszczędzanie wody w łazience

Martwią Cię informacje o zmianach klimatycznych? Zacznij aktywnie oszczędzać wodę we własnym domu, a przede wszystkim – naucz tego swoje dzieci.
Rozsądne gospodarowanie wodą to już nie tylko sposób na dbanie o własny budżet. Stopniowo staje się to powszechną modą, a być może, w niedalekiej przyszłości, stanie się koniecznością.
Podpowiadamy kilka prostych rozwiązań jak najlepiej od dziś zacząć oszczędzać wodę.

oszczedzanie wody 2

jak-oszczedzac-wode-ekologia-w-domu-1920x845.jpg Najlepsze sposoby na oszczędzanie wody w łazience | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

O wiele łatwiej jest dbać o niskie zużycie wody, gdy jest się na etapie planowania, budowania lub remontu własnego domu. W projekcie można umieścić instalację do odzyskiwania wody opadowej, która pozwala ograniczyć zużycie wody pitnej nawet do 50% - zebraną deszczówkę po uzdatnieniu można używać do podlewania, spłukiwania toalet, mycia samochodu, a nawet prania.

Ale nawet jeżeli nie możemy sobie pozwolić na tak poważne inwestycje, jeżeli nie mieszkamy w domu, możemy znacznie ograniczyć zużycie wody, przynosząc w ten sposób ulgę i naszej planecie i naszemu portfelowi.

oszczedzanie wody 3

Oto krótki schemat jak oszczędzać wodę, który bez ingerencji w instalację możesz wprowadzić od dziś:

oszczedzanie wody 4

1. Zakręć kran

Zwracaj uwagę na to, czy woda wypływa z kranu tylko wtedy, gdy to jest konieczne. Podczas namydlania czy mycia zębów woda nie musi lać się strumieniami. Dzięki temu każdy domownik może zaoszczędzić miesięcznie ponad 1000 litrów wody!

2. Skróć cykl prania i zmywania w zmywarce

Jeżeli to tylko możliwe, zarówno w pralce, jak i w zmywarce ustawiaj program eko, który oszczędza wodę, czas i energię.

3. Zamień kąpiel w wannie na prysznic

To możliwe nawet wtedy, gdy nie ma się kabiny prysznicowej. Przyjemność z zanurzenia się po szyję jest kusząca, ale zastąpi ją satysfakcja z mniejszych rachunków. 5-cio minutowy natrysk to ok. 90 litrów wody. Dla porównania, do kąpieli w wannie potrzebnych jest około 150 litrów wody. Którą dodatkowo trzeba ogrzać.

4. Wybierz odpowiednią armaturę

Jeżeli planujesz zakup armatury, wybierz taką, która ma obniżony przepływ wody. Jedna osoba, która korzysta z baterii z ograniczonym przepływem wody, jest w stanie ograniczyć emisję CO2 aż o 90 kg rocznie!!! Eco-baterie Kludi i EcoSmart od hansgrohe bliżej przedstawiamy poniżej.

5. Wybierz rozwiązania multifunkcyjne

Jeżeli przygotowujesz się do remontu lub urządzenia nowej łazienki, a wyjątkowo dbasz o zasoby naturalne, pomyśl o umywalce zintegrowanej z muszlą WC. Dzięki takiemu, nowatorskiemu połączeniu, woda spływająca z umywalki nie trafia do kanalizacji, tylko zasila spłuczkę WC.

oszczedzanie wody 5

kludi-eco-prysznic-1920x845.jpg Najlepsze sposoby na oszczędzanie wody w łazience | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Eko rozwiązania od Kludi

Rozwiązania EcoBaterie Kludi pozwalają na redukcję zużycia energii oraz ilości wykorzystywanej wody przy zachowaniu komfortu użytkownika. Kludi oferuje baterie o ograniczonym przepływie wody (nawet do 1,33 l/min), co jest szczególnie odczuwalne na rachunkach za wodę i jej ogrzewanie, a nie podczas samego prysznica. Zwłaszcza gdy w kabinie zamontowana jest duża deszczownica.

oszczedzanie wody 5

Słuchawka prysznicowa KLUDI A-QAb to produkt przyjazny dla środowiska. Posiada uruchamianą przełącznikiem funkcję ECO, dzięki której zużywa o ok. 50% mniej wody, czyli zaledwie 9 l/min. Rączka prysznicowa dostępna jest w zestawie baterii wannowej, baterii natryskowej, a także osobno. Nie musisz zatem wymieniać całej baterii – wystarczy słuchawka z przełącznikiem eco i już zrobisz coś nie tylko dla siebie, ale i dla środowiska.

oszczedzanie wody 6

empty
empty

oszczedzanie wody 7

Ekotechnologie od hansgrohe

EcoSmart to odpowiedź hansgrohe na potrzeby klientów, którzy chcą oszczędzać wodę, pieniądze i jednocześnie zadbać o środowisko. Baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe marki hansgrohe wyposażone w technologię EcoSmart zużywają do 60% mniej wody niż tradycyjne produkty, czyli tylko 5 litrów na minutę. Jak to możliwe? Dzięki technologii napowietrzenia wody i specjalnemu ogranicznikowi przepływu.

W ofercie hansgrohe znajdują się słuchawki prysznicowe z ogranicznikami przepływu, które potrafią zmniejszyć przepływ do 9 l/min lub nawet do 7 l/min. Dzięki temu jedna osoba biorąca codziennie 5-cio minutowy prysznic zaoszczędzi rocznie od 11 000 do ponad 14 600 litrów wody!

oszczedzanie wody 8

axor-hansgrohe-organic-1920x845.jpg Najlepsze sposoby na oszczędzanie wody w łazience | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Oprócz tego, mniejsze zużycie wody ciepłej powoduje w rezultacie mniejszy pobór energii. Sumarycznie oznacza to: mniejszą emisję dwutlenku węgla i niższe koszty. Dlatego EcoSmart sprzyja środowisku i kondycji Twojego portfela.

oszczedzanie wody 9

Oto Twoje korzyści z technologii EcoSmart:

Obniżone zużycie wody do nawet 9 litrów na minutę w słuchawkach prysznicowych (baterie w wariancie Green zużywają nawet 6 l/min)

Obniżone zużycie wody w bateriach umywalkowych do 5 l/min

Obniżone zużycie wody ciepłej – niższe rachunki za prąd lub gaz

Obniżona emisja CO2 dzięki mniejszemu zużyciu energii do podgrzania wody

Stała wielkość przepływu wody, nawet przy wahaniach ciśnienia

Efekt relaksującego i musującego strumienia wody, dzięki wzbogaceniu powietrzem

oszczedzanie wody 10

empty
empty

oszczedzanie wody 11

hansgrohe-oszczedna-bateria-z-termostatem-1920x845.jpg Najlepsze sposoby na oszczędzanie wody w łazience | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Oszczędzanie energii - baterie z termostatem

Oszczędność wody to nie jedyna oszczędność, jaką możesz sprezentować sobie i środowisku. Jeśli chcesz obniżyć rachunki za energię, warto rozważyć wybór baterii z termostatem. Umieszczona w baterii głowica termostatyczna błyskawicznie miesza wodę gorącą z zimna, aby miała tyle stopni, ile wcześniej ustawimy. Czas uzyskania optymalnej temperatury strumienia wody w tradycyjnej baterii z mieszaczem to 10 sekund, podczas gdy termostat reaguje zaledwie w 2 sekundy. To rozwiązanie szczególnie polecane dla rodzin z małymi dziećmi lub do łazienki seniora. 

SEP Zobacz w Salonie łazienki

łaz_k.jpg  Najlepsze sposoby na oszczędzanie wody w łazience | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Zainspiruj się!

Jeśli spodobała Ci się ta aranżacja zapraszamy do naszych Salonów. Znajdziesz w nich mnóstwo pięknych wnętrz, które zainspirują Cię do stworzenia własnej, unikatowej łazienki.