cevisama 2019 paragraf 1

Czym zaskoczyły targi płytek Cevisama w Hiszpanii?

Na tegoroczną edycję targów Cevisama miejsca ekspozycyjne zarezerwowano już 7 miesięcy wcześniej. Nic dziwnego. Razem z targami Cersaie w Bolonii hiszpańskie targi w Walencji tworzą bazę światowego kreowania nowości wzorniczych w branży płytek ceramicznych. Tu można przekonać się, które wzory wciąż są na topie, a które trendy są w fazie zanikania.

Dlatego nie mogło tam zabraknąć Maxflizu. Od 26 lat płytki to nasza specjalność, a dzięki corocznym targom i wymianie doświadczeń z producentami i profesjonalistami, jesteśmy na bieżąco z nowościami i możemy oceniać najnowsze trendy u źródła.

Zaobserwowaliśmy, że design w sektorze płytkarskim ma się nieźle” – mówi Katarzyna Łuszczyńska – zastępca dyrektora oddziału Maxfliz w Katowicach. „To, co pierwsze rzuca się w oczy, to, że trend na dekoracyjność zagościł w płytkowym świecie. Odważne imitacje kamienia, mocne kontrasty, metaliczne detale, patchworki i płytki op-art z mocnym wrażeniem 3D to podstawowe elementy tegorocznych targów.”

cevisama 2019 paragraf 2

1156_amb-coverlam_brunno_web.jpg Czym zaskoczyły targi płytek CEVISAMA w Hiszpanii? | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

1. Króluje kamień

W tym roku króluje imitacja kamienia. Szczególnie marmuru – zarówno białego w typie carrara jak i głęboko czarnego o delikatnej żyle. Te w dalszym ciągu uznawane są za element, który do wnętrz wprowadza styl i elegancję. Ale – jest nowość. Białe marmury ze złotym użyleniem, a nawet mocno kontrastujące kamienie o dominujących wzorach. Szczególnie w wielkich formatach. Na sile przybiera także trend imitacji piaskowca, zwłaszcza w beżowej odsłonie.

cevisama 2019 paragraf 3

IMG_0628.jpg Czym zaskoczyły targi płytek CEVISAMA w Hiszpanii? | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

2. Szarości w złagodzonej wersji

Szarość dominuje, choć jej wydźwięk jest zdecydowanie łagodniejszy. W zeszłych latach dominowały imitacje betonu, z mocnymi przetarciami, śladami szalunku. Dziś wkracza szarość łagodna, subtelna, z brokatowym i błyszczącym wykończeniem. Coraz więcej jest też płytek o wyraźnej strukturze geometrycznego 3D, gdzie szarość płytki jest tylko tłem dla bardziej dynamicznych kompozycji.
Jako kolor uzupełniający do szarości, producenci płytek wyraźnie wskazują butelkową zieleń.

płytki imitujące kamień nagłówek sekcji

Zobacz płytki imitujące kamień

płytki kamienne product grid

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

cevisama 2019 paragraf 4

stracciatela_01-1024x1024.jpg Czym zaskoczyły targi płytek CEVISAMA w Hiszpanii? | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

3. Formaty i różnorodne wykończenie

„Duże i wielkie formaty ma już teraz każdy producent. To absolutny trend wznoszący, i nie ma co ukrywać – szalenie dekoracyjny” – zauważa Katarzyna Łuszczyńska. „Modne 360x120, 120x60 nie wyparły jednak i mniejszych formatów” – dodaje. Kształty wyszły już poza zakres prostokątów i kwadratów, ba, nawet i heksagonów. Nieśmiało pojawiają się wielokąty nieforemne, a nawet elementy trójkątne, choć raczej komponowane jako dekoracja niż jako samodzielna płytka.

„Coraz więcej jest modnego we Włoszech terazzo, czyli „naszego” lastryko, choć w wydaniu, które mniej kojarzy się nam z PRL-em a bardziej z zaułkami włoskich metropolii” - zauważa Katarzyna Łuszczyńska.

cevisama 2019 paragraf 5

W kwestii wykończeń mamy już pełną paletę – są płytki matowe, błyszczące, polery, lappato – tak zwany półpoler, satyna, płytki młotkowane i płomieniowane.

cevisama 2019 paragraf 6

amb-sajonia-roble-home-wengue_web.jpg Czym zaskoczyły targi płytek CEVISAMA w Hiszpanii? | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

4. Parkiet ceramiczny i stara majolika

Płytki drewnopodobne osiągnęły taki poziom odwzorowania natury, że dopiero dotyk zdradza różnicę. I to też dopiero po chwili. Tegoroczne targi Cevisama potwierdziły, że drewno w ceramice ma się świetnie i sięga wyżej i dalej: coraz więcej firm idzie w kierunku płytek imitujących dekoracyjne parkiety – kompozycje z różnych odcieni, jodełka, gwiazdy i kompozycje geometryczne królują w 2019.

cevisama 2019 image grid

cevisama paragraf 5

kuchnia aparici.jpg Czym zaskoczyły targi płytek CEVISAMA w Hiszpanii? | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

„Choć patchworki zdają się nie przemijać, to jednak odczuwa się pewne nasycenie rynku. Wielu producentów postawiło jednak na płytki imitujące majolikę i stare kafle, choć w zupełnie nowych aranżacjach. Nas zachwyciła jedna z kolekcji Aparici – niezwykle plastyczna wariacja na temat kafli piecowych. Wyraźne, głębokie dekoracje, z mocnym postarzeniem i patynowaniem, to absolutny zwycięzca kategorii płytek historyzujących.”

cevisama 2019 paragraf 7

Podsumowując trendy kreowane na Cevisama w 2019 wyraźnie widać, że wzory, które pojawiały się w poprzednich latach, zostają dopracowane i dopieszczone. Łączenie tekstur i faktur staje się sposobem na różnicowanie przestrzeni i pozwala na zmianę wnętrz w prawdziwe dzieła sztuki.

Zapraszamy do obejrzenia nowości w salonach Maxfliz w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

SEP Umów się na wizualizację łazienki

łaz_k.jpg  Czym zaskoczyły targi płytek CEVISAMA w Hiszpanii? | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Nie masz pomysłu na swoje wnętrze?

Wybrałeś idealne płytki do swojej łazienki, ale nie wiesz jak je wykorzystać we własnym wnętrzu?
Umów się się na wizualizację w salonie Maxfliz. Nasi profesjonalni projektanci pomogą Ci stworzyć wnętrze Twoich marzeń.