Wyposażaj z sercem! Akcja charytatywna dla najmłodszych

MAxfliz charytatywnie Duzi dla Małych

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie to jedno z niewielu miejsc na mapie Polski, które nieraz jest ostatnią szansą dla najciężej chorych dzieci.

W misji działania na rzecz społeczności, wśród której funkcjonujemy, nie ma nic ważniejszego niż pomoc dzieciom w ich walce z ciężką chorobą. Dlatego Maxfliz razem z fundacją Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie organizują wspólną akcję „Duzi dla Małych" skierowaną do wszystkich tych, którym nie jest obce niesienie pomocy innym – szczególnie chorym dzieciom.

15 mln zł każdego roku potrzebuje Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu, gdzie leczone są najciężej chore dzieci, na wymianę wyeksploatowanej aparatury medycznej.
Naszym celem jest zebranie co najmniej pół miliona złotych na zakup najpotrzebniejszej aparatury medycznej. Akcja trwa od 1 lutego do 30 kwietnia.

"Nasz szpital jest bardzo ważną placówką dla dzieci nie tylko w makroregionie, ale i w Polsce. Rocznie pomoc w naszych oddziałach otrzymuje ponad 30 tys. pacjentów, a razem z poradniami 200 tys. Żebyśmy mogli funkcjonować potrzebujemy fachowców i odpowiedniego sprzętu, który jest drogi, a w przypadku dzieci jest bardziej wyrafinowany niż dla dorosłych. Rocznie na wymianę tego sprzętu musimy mieć 15 mln zł" – mówił dziennikarzom na konferencji dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego prof. Krzysztof Fyderek. Dodał, że pieniądze na ten cel udaje się uzyskać dzięki darczyńcom.


"Żyjemy w twardym świecie biznesu. Jesteśmy obecni w Krakowie od 26 lat i odnieśliśmy sukces dzięki naszym Klientom. Ale zarabianie pieniędzy dla samych pieniędzy nie niesie żadnych wartości. Postanowiliśmy wesprzeć szczytny cel. Bardzo zapadły nam w serca słowa wypowiedziane kiedyś przez dr. Kowalczyka, że szpital w Prokocimiu jest szpitalem ostatniej szansy. Postanowiliśmy pomóc ludziom pracującym tu z pasją i dzieciom, które korzystają z tej placówki" – mówił Przemysław Kaźmierczak dyrektor zarządzający firmy Maxfliz, która razem ze swoimi partnerami wspiera Uniwersytecki Szpital Dziecięcy.


Każdy, kto chce włączyć się w zbiórkę może wpłacić pieniądze na konto podane na stronie internetowej akcji: www.duzidlamalych.pl albo w salonach Maxfliz skorzystać z terminali płatniczych i przekazać darowiznę bezpośrednio na konto Fundacji "O zdrowie dziecka".

Pomagaj z Maxfliz

Maxfliz Duzi dla Małych Partnerzy akcji charytatywnej