Wnętrzarskie dzieła sztuki - Maison Valentina KOI

zlota-wanna-azurowa-koi-maison-valentina-1200.jpg [359.17 KB]

Wyjątkowa kolekcja KOI, zaprojektowana przez Maison Valentina, to prawdziwy ewenement na rynku luksusowych łazienek. Jej innowacyjne, momentami wręcz rewolucyjne projekty łączą funkcjonalność z wyjątkową estetyką oraz nutką ekstrawagancji. Samym jej twórcom przyświeca idea, iż łazienka powinna być nie tyle drugim bądź trzecim pod względem ważności pomieszczeniem w domu, ale przede wszystkim – jego największą gwiazdą. Warto zaznaczyć, że każdy mebel w Maison Valentina wykonywany jest ręcznie, przez profesjonalistów z różnych dziedzin. Ich nienaganne rzemiosło łączy się zatem z unikatowym designem.

Czym jest koi? Co symbolizuje?

Kolekcja KOI Inspirowana jest rybią łuską karpia japońskiego. I mimo że w Polsce ryba ta kojarzy się on głównie z wigilijnym stołem, w Japonii posiada ona bardziej złożoną symbolikę. Koi, zdaniem Azjatów, potrafi pobudzać siły witalne, ale także zapewnia sukces i szczęście. Odzwierciedla wysokie aspiracje oraz pragnienie doskonalenia się. Co więcej, koi to słowo, które oznacza w języku japońskim również miłość, przyjaźń i przywiązanie.

Można powiedzieć, że koi to prawdziwy symbol kultury japońskiej, który projektanci często wykorzystują w ogrodach wodnych, a artyści – tworząc charakterystyczne dla tego kraju tatuaże Irezumi. Bardzo cenione są bowiem jego walory dekoracyjne. Ostatnio zastosowanie znalazł on  również w luksusowych łazienkach – urozmaica zachwycające wanny, marmurowe umywalki, imponujące lustra, a nawet wyjątkowe wieszaki na ręczniki. Wykonane zostały one ze starannie wyselekcjonowanych, wysokiej klasy materiałów, takich jak mosiądz, marmur, drewno i szkło.

 

 

 

Kolekcja Maison Valentina KOI – czym się wyróżnia?

W kolekcji Maison Valentina KOI znalazły się absolutnie wyjątkowe meble wolnostojące, inspirowane kształtem rybiej łuski. Ich najlepszym przykładem jest piękna, ażurowa wanna KOI, wykonana z postarzanego, szczotkowanego mosiądzu. Jej artystyczna forma, nieco ekstrawaganckie zdobienia oraz staranne wykończenie sprawiają, że całość prezentuje się bardzo efektownie. Wanna została pomalowana na złoto, a do tego posiada praktyczny, owalny kształt – dzięki niemu funkcjonalność łączy się w odpowiednich proporcjach z wyrafinowanym designem.

Wolnostojące umywalki są dziś nadal rzadko spotykane. A szkoda, ponieważ wyróżniają się zwykle wyjątkową estetyką wykonania. Dowodem są na to umywalki KOI, które wykonane zostały w kilku wariantach. Ich konstrukcja – tak jak i w przypadku wanny – wykonana została z postarzanego szczotkowanego mosiądzu. Wzór łuski karpia tworzy w ich korpusie iluzję siatki – część tego mebla jest bowiem również ażurowa. Do stworzenia umywalki nablatowej z tej kolekcji wykorzystano z kolei z marmur Nero Marquina, czyli elegancki kamień naturalny w odcieniu szlachetnej czerni, przełamanej dużą ilością białych żyłek.

Brabbu-and-Maison-Valentina-koi-collection03.jpg [74.72 KB]

W luksusowej kolekcji KOI nie zabrakło również mydelniczek, które również przybrały intrygujący kształt rybich łusek. Ten złoty, przykuwający wzrok element został odpowiednio wyprofilowany, tak aby mydło się swobodnie nie przemieszczało. Mydelniczka posiada również specjalny, złoty kubek, przeznaczony na szczoteczki do zębów. To idealny dodatek do luksusowej łazienki, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom nieszablonowego designu.

Nie można zapomnieć także o okrągłych, a zarazem atrakcyjnych wizualnie wieszakach na ręczniki. To funkcjonalne dodatki, który pełnią jednocześnie rolę dekoracyjną. Wykonane z wysokiej jakości mosiądzu, wyróżniają się ponadprzeciętną wytrzymałością, a jednocześnie wysublimowanym designem, który doskonale sprawdzi się w efektownych pomieszczeniach. Dzięki nim zyskasz odrobinę luksusu każdego dnia.

Lustra KOI przeobrażą natomiast każdą łazienkę w jeszcze bardziej luksusowe pomieszczenie z charakterem. Zachwycają oryginalnym kształtem, przypominającym herb rodzinny oraz, rzecz jasna, motywem łusek, który nadaje całości szyku i ekstrawagancji. W ten sposób łączą one inspiracje zaczerpnięte z dwóch osobnych kultur: dawnej szlachty europejskiej oraz współczesnej Japonii.