Wnętrzarska triada - drewno, metal i szkło

Rustykalne mieszkanie salon z aneksem kuchennym

Agnieszka Graczykowska – autorka zachwycającego wrocławskiego mieszkania na Dąbiu – zwraca szczególną uwagę na na przestrzeń, funkcjonalność, proporcje i światło. Każdy z jej projektów jest dokładnie rozpatrywany i dostosowywany do wymagań Klienta.

Modułowy narożnik w salonieStosując najnowsze trendy architektury oraz wzornictwa, stara się kreować nową jakość życia, a jej mottem jest myśl słynnego projektanta – Marcela Vandersa: „W ludziach jak w lustrach, odbija się to jak mieszkają”.

Wierzy, że prawdziwe piękno ma swój początek w tworzeniu, dlatego inspiracji szuka głównie w otaczającym świecie i tym, co ma nam do zaoferowania.

O swoim projekcie mówi tak:

“Projekt apartamentu powstał z zamiłowania do naturalnych materiałów. Przy pracy nad inspiracjami, przeglądałyśmy, wspólnie z Klientką, wiele zdjęć, zwracając szczególną uwagę na to, co pociąga ją w danej aranżacji.”

salon z kominkiemOkazało się, że podoba się jej bardzo wiele rozwiązań, ale z całkiem odmiennych stylów. Klientce zależało na klimatycznym wnętrzu, aby po przyjściu z pracy mogła trochę czuć się jak w domu w górach, blisko natury, ale z lekkim powiewem miasta. Z tą dewizą rozpoczął się, trwał i zakończył się długi i burzliwy proces projektowy. W wyniku tego w apartamencie przewijają się elementy stylu industrialnego, skandynawskiego, z lekką nutą dodatków rustykalnych czy nowoczesnych. Drewno, metal i beton to zdecydowanie “Święta Trójca” w tym wnętrzu.

"Ta stonowana kolorystyka pomaga wyciszyć się i odpocząć, nadając jednocześnie ciepłą atmosferę. Kolor przełamany został drobnymi, bardziej nasyconymi akcentami, jak fotel czy poduszka, co jednocześnie ożywia i dynamizuje wnętrze. Sufit, który jest ulubionym elementem lokatorki, nadał głębi i przestrzeni, tworząc przytulny zakątek w mieszkaniu, które nie cieszy jedynie klientki, ale również i mnie”.Jacek Komarnicki


Projekt: Agnieszka Graczykowska
www.troomono.com
Zdjęcia: Agata Piątkowska

Za realizację wnętrza odpowiedzialny jest Dział Obsługi Architekta Maxfliz Wrocław:

Jacek Komarnicki
tel.: +48 696 731 462
e-mail: jacek.komarnicki@maxfliz.pl