Rozpoczynają się mediolańskie targi Salone Del Mobile

Już jutro po raz kolejny weźmiemy udział największych na świecie targach wyposażenia wnętrz – Salone Del Milano. To święto miłośników szeroko pojętego designu, innowacji oraz jakości. Nie bez powodu uczestniczą w nich najlepsze firmy z całej branży – w tym również i my! Tym razem upłyną one pod znakiem ekologii oraz zrównoważonego rozwoju w produkcji mebli. Impreza potrwa od 7. do 12. czerwca.

W stronę ekologii

Tegoroczne targi w Mediolanie to pierwsza edycja po erze covidowej. Celem organizatorów jest udowodnienie, że organizowanie wielkich imprez z ukłonem w stronę ekologii jest jak najbardziej możliwe. To już sześćdziesiąta, jubileuszowa edycja targów, jednak będzie ona miała tradycyjną formułę. Jak twierdzą organizatorzy, ma ona stanowić swego rodzaju tło, „czyste płótno” dla głównych bohaterów imprezy – firm, marek i projektantów, które mogą się podczas niej zaprezentować z najlepszej strony i opowiadać własne, fascynujące historie.

Targi-w-mediolanie-sztuka-nowoczesne-krzeslo.jpg [205.35 KB]

Jednocześnie – co warto zaznaczyć – poszczególne stoiska wystawowe mogą nas w tym roku zaskoczyć. Już na etapie ich tworzenia organizatorzy imprezy dostarczyli wystawcom odpowiednie wytyczne, tak aby skonstruowane były one z zasadami zrównoważonego rozwoju. A wszystko po to, by niepotrzebnie nie marnować zasobów, w tym materiałów, wody czy też energii elektrycznej.

Targi-w-mediolanie-sztuka-2.jpg [110.98 KB]

Targi-w-mediolanie-sztuka-3.jpg [97.67 KB]

Więcej niż ekspozycja mebli

Salone de Milano to jednak coś więcej niż tylko ekspozycja mebli. To również miejsce spotkań przedstawicieli branży oraz miłośników wzornictwa. Imprezę będą wspierały liczne wydarzenia towarzyszące, podczas których będzie można m.in. dotknąć rozmaitych, alternatywnych materiałów oraz porozmawiać, jak działania społeczne, edukacyjne oraz biznesowe mogą wpłynąć na przyszłość naszej planety. Panele dyskusyjne będą prowadzone z wybitnymi reprezentantami świata designu, sztuki, performance’u oraz technologii. W programie targów przewidziane są również instalacje audowizualne, które w oszałamiającej scenerii Sala delle Cariatidi mają zapewniać uczestnikom wyjątkowe doznania.

Targi-w-mediolanie-sztuka-3.jpg [161.10 KB]

Jako Maxfliz wybieramy się na wyjątkowe targi Salone Del Milano po dawkę inspiracji, aby iść z duchem czasu oraz przygotować nadążające za trendami aranżacje w naszych salonach. Z pewnością to wydarzenie jest, jak mówią organizatorzy, wyjątkowym katalizatorem kreatywności, a my zamierzamy to wykorzystać, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Bądźcie z nami – będziemy zdawać relacje na bieżąco!

Targi-w-mediolanie-sztuka-4.jpg [153.34 KB]

 

 


Zapoznaj się również jak zaprojektować idealne wnętrze

 Button-więcej.png [1.39 KB]