Portret designera: Jeremy Scott – gigant mody tworzy dla Kartell’a

Lampa Toy Moschino Jeremy Scott Kartell

 

Jeremy Scott to jedno z najgłośniejszych nazwisk współczesnego designu. Amerykański projektant mody, dyrektor kreatywny domu mody Moschino od 20 lat wzbudza kontrowersje i zachwyca. Niedawno wyszedł nawet poza ramy mody wybiegowej i stworzył lampę, która już osiągnęła status kultowej. Zobaczcie co było inspiracją do jej powstania.

Kim jest Jeremy Scott?

Jeremy Scott współtworzy krajobraz obecnej popkultury. Choć wiele osób nie przepada za jego projektami, to nikt nie przechodzi obok nich obojętnie. Jest dyrektorem kreatywnym Moschino, a od czasu wprowadzenia własnej, autorskiej marki w Paryżu został mianowany „najodważniejszym projektantem pop kultury i ostatnim buntownikiem mody. Inspirują go Jean Paul Gaultier, Martin Margiel i Thierry Mugler.

Wielkie Gwiazdy świata muzyki i sztuki uwielbiają Jeremiego Scotta za oryginalność i nieszablonowe pomysły – stylizował Lady Gagę, Rihannę, Britney Spears, Björk. Sam Karl Lagerfeld, pod którego okiem pracował po ukończeniu studiów na Pratt Institute, powiedział, że Scott jest jedynym projektantem, który mógłby go zastąpić na stanowisku dyrektora kreatywnego Chanel. Nie zamierza jednak ograniczać swojej wyobraźni jedynie do projektowania ubioru.

Lampa do pokoju dziecięcego Moschino Jeremy Scott Kartell

Lampa Toy – duet gigantów: Kartell i Moschino

Jeremy Scott wybrał artystyczne kierownictwo domu mody Moschino. I właśnie w hołdzie dla założyciela – Franco Moschino i jego kolekcji odzieży z motywem wypchanych zwierząt, stworzył lampkę biurkową TOY. To kultowy miś, który w historii marki był nie tylko maskotką, ale także opakowaniem na flakon perfum Moschino (podobno zapach miał przypominać leśny dom niedźwiedzia).

Lampa Toy w zabawny i kolorowy sposób łączy dwie znane marki – Kartell i Moschino. Podobnie jak ubrania projektowane przez Scott’a, które mają mocno graficzny i zabawny charakter (elementy z motywem Myszki Miki, włochate spodnie), lampa Toy dzięki nucie ironii, dystansu i wysokiej estetyce stała się obiektem pożądania dla wszystkich miłośników designu – zarówno wnętrz, jak i mody.

Jeremy Scott posiada dwa domy zaprojektowane przez Johna Lautnera: jeden w Palm Springs, a drugi w Hollywood. Ciekawe, czy w swoim domu ma też lampę Toy?