Nowoczesne meble do przedpokoju z siedziskiem - jakie wybrać?

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzimy po przekroczeniu progu domu lub mieszkania. To nasza wizytówka, dlatego i dążymy do tego, aby właśnie ta przestrzeń zapraszała do środka. Sprawdź, jakie meble do przedpokoju mamy w naszej ofercie i jak zaaranżować go tak, by był funkcjonalny. W naszych przykładowych aranżacjach stawiamy na wygodne, niezwykle praktyczne siedziska dopasowane do reszty wyposażenia.

29549068e7276675c4035714926390c5.jpg [51.43 KB]

Funkcjonalność w przedpokoju - na co warto zwrócić uwagę?

Współczesne przedpokoje przestają być jedynie miejscem do przechowywania odzieży wierzchniej i butów, czy składzikiem przedmiotów i sprzętów, na które nie ma miejsca w innych pomieszczeniach. W projektach aranżuje się go jako pomieszczenie wielofunkcyjne, praktyczne, uporządkowane, ale też wpisujące się w stylistykę całego domu lub mieszkania.

Przedpokój jako wizytówka domu

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem powitalnym, więc automatycznie staje się staje się wizytówką domu i domowników. To on zapowiada styl, jaki będzie obowiązywał w pozostałych wnętrzach oraz zdradza indywidualne upodobania. Dlatego jego aranżacja powinna być zaplanowana tak, by umożliwiać szybkie uzyskanie porządku i elegancji. Warto więc przewidzieć miejsce na wszystkie ubrania, kurtki, buty, akcesoria oraz sprzęty. Ponadto należy przemyśleć kolorystykę spójną z resztą domu oraz zastanowić się nad dekoracjami, np. kwiatami, roślinami czy obrazami.

spacejoy-Ij6HLuGp_8Y-unsplash.jpg [7.64 MB]

Przedpokój jako garderoba

Przedpokój może stać się także naszą garderobą: częściową lub całkowitą. Może się okazać, ze tylko w nim mamy miejsce na zaplanowanie dużej szafy z drzwiami przesuwnymi, która pomieści wszystkie nasze ubrania, a nie tylko kurtki, płaszcze i obuwie. Przemyślmy więc układ szafek, półek i ilość potrzebnego miejsca na wszelkie części garderoby i akcesoria. Nie zapomnijmy o wygodnym miejscu do odwieszania ubrań wierzchnich gości lub tych, które na co dzień zakładamy, kiedy wychodzimy z domu.

Przedpokój z siedziskiem - wygodne miejsce do codziennych przygotowań

Przedpokój jest nie tylko garderobą, ale też miejscem, gdzie odbywają się ostatnie przygotowania przed wyjściem. To tutaj po raz ostatni sprawdzamy jak wyglądamy, dobieramy płaszcz lub kurtkę, zakładamy buty i akcesoria. Pomyślmy więc o wygodzie. Dobrze sprawdzi się siedzisko, na którym będzie można usiąść, np. zawiązując sznurówki butów. Właściwie dobrane będzie też prezentowało się elegancko i sprawi, że przedpokój wyda się bardziej przytulny i komfortowy.

4a078f3823a48cc0a5e216b5ad5c4f42.jpg [110.84 KB]

Przedpokój jako jedyne pomieszczenie gospodarcze w domu

Warto wcześniej zastanowić się, czy przedpokój będzie stanowił również pomieszczenie gospodarcze, w którym będziemy przechowywać np. odkurzacz, szczotki, sprzęt sportowy, narzędzia, kapcie dla gości oraz klucze. Często rolę tę pełnią pawlacze pod sufitem, ale jeśli nie ma na nie miejsca, warto przemyśleć układ szafek i szuflad, które pomogą w zachowaniu porządku.

Przedpokój z siedziskiem - jakie meble wybrać?

Tapicerowana ławka do przedpokoju

Klasycznym wyborem siedziska do przedpokoju jest ławka. Najlepiej wybrać tapicerowaną, która będzie bardziej elegancka i komfortowa. Naszą propozycją jest błękitna ławka Camfero Noto na lekkich, metalowych nóżkach.

Jeśli dodatki w naszym przedpokoju są srebrne, zdecydujmy się na ławkę Ellis, która będzie pasować zarówno do wnętrz minimalistycznych, jak i eklektycznych, artystycznych. Uwagę przyciąga geometria nóżek, korespondująca z wzorem na poduszce.

Mały fotel jako siedzisko w przedpokoju

W przedpokoju dobrze sprawdzi się również wygodny fotel niewielkich rozmiarów, np. aksamitny model Maxliving Silvio o ciekawym kształcie i komfortowym oparciu.

Do jasnych pomieszczeń idealny będzie również biały fotel przypominający chmurkę Eichholtz Brice. Zaokrąglone kształty nadają mu lekkości, a złote wykończenie elegancji. Uwagę zwraca również ciekawa faktura materiału.

EICHHOLTZ BRICE FOTEL

c124d28547269d9369e2065cf5fdc1b7.jpg [61.37 KB]

Klasyka i nowoczesność miesza się w formie fotela Lucia Ditre, który wykorzystuje kształty znane z mebli retro, ale interpretuje je zgodnie ze współczesnym designem. Lekkie nóżki nawiązują do projektów retro, jednak są o wiele lżejsze.

W podobnej stylistyce z nutą retro utrzymany jest również szary fotel Coco Calligaris. Oczarowuje prostotą, która przyciąga spojrzenie i definiuje styl domu.

coco-szary-fotel-calligaris (1).jpg [54.49 KB]

Ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie fotela i pufy Chloe Ditre w stylu glamour. Jest niewielki, ale niezwykle charakterystyczny dzięki drapowaniu aksamitnego materiału.

przedpokoj-boho-ze-skorzanym-fotelem-1.jpg [63.49 KB]

Pufa w przedpokoju

W dużym przedpokoju o kształcie kwadratu można ustawić również okrągłą pufę, na której mogą usiąść nawet 2 lub 3 osoby. Model Luna Maxliving to klasyka i elegancja. Piękny kolor, szlachetny materiał i pikowanie to dobra wizytówka dla stylu. Dostępna jest również sofa, którą można ustawić w salonie, łącząc te dwa pomieszczenia klamrą.

Sofa w dużym przedpokoju

Jeśli możemy sobie pozwolić na większe siedzisko w przedpokoju, zdecydujmy się na zgrabną sofę. Tapicerowany model Havana Ziemann będzie również ozdobą ściany i wydzieli komfortową strefę w przestronnym przedpokoju.

Bardziej klasycznym rozwiązaniem jest sofa w kształcie ławki Aires Bench Paged na lekkich, zgrabnych nóżkach. Elegancki mebel w stylu minimalistycznym, który można ustawić we wnętrzu opartym na prostocie lub eklektyzmie.

4f264e75bfa821b0ff9b6261a2f67a57.jpg [54.80 KB]

Meble do przedpokoju - co może się przydać?

Aranżację wygodnego, funkcjonalnego przedpokoju z siedziskiem uzupełniamy o pozostałe podstawowe meble. Możemy zdecydować się na jedną dużą szafę, układ szafek i półek, wieszaki lub eleganckie komody

Szafa przesuwna - garderoba w przedpokoju i sposób na uporządkowanie przestrzeni

W przestrzeni garderoby w przedpokoju powinna znaleźć się szafa z przesuwnymi drzwiami i lustrem na odzież wierzchnią oraz często także na buty i akcesoria. W dużych modelach można też wydzielić miejsce na sprzęty. Dobrze dobrana szafa może optycznie powiększyć pomieszczenie, dzięki lustrzanej powierzchni. Ta z przesuwanymi drzwiami sprawdzi się nawet wtedy, kiedy mamy mały przedpokój.

Szafki na buty, ubrania i akcesoria

Zaplanujmy również miejsce do przechowywania butów, czapek, kapeluszy, szalików i apaszek. Sprawdzą się funkcjonalne szafki z szufladami na obuwie i poskładane dodatki. Przyda się także miejsce do odkładania kluczy i drobiazgów.

5fcbb3076263e1021ae6b6bf4d33abe8.jpg [54.57 KB]55bf12697b7e827862cf369af66064bd.jpg [48.43 KB]

 

Komody i konsole w dużym przedpokoju

Bardzo elegancko w przedpokoju wyglądają konsole i komody o wąskich, podłużnych blatach. Warto zawiesić nad nimi lustro i ustawić na nich kwiaty: świeże lub kompozycję suszonych. Bardziej funkcjonalne będą te z miejscem do przechowywania.

Zrzut ekranu 2022-12-15 135709.png [1.96 MB]

Konsola 120 Etoile Brushed Bronze Cattelan

Wieszaki na ubrania i parasole

W przedpokoju powinien znaleźć się wieszak na płaszcze i parasole. Dobrze, aby każdy z domowników miał chociaż jeden, na którym będzie mógł szybko odwiesić kurtkę. Warto również przewidzieć miejsce dla osób odwiedzających.

Lustra w przedpokoju - jakie wybrać i gdzie je powiesić?

Ważnym elementem wystroju przedpokoju jest lustro lub kompozycja kilku luster. Przyda się takie, które obejmie całą sylwetkę oraz jedno mniejsze, np. okrągłe, które pozwoli na przyjrzenie się z bliska twarzy. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam się przygotować do wyjścia. Lustrzane powierzchnie pełnią też funkcję dekoracyjną, rozświetlającą oraz optycznie powiększają przestrzeń.

lustro-hawaii-cattelan-maxfliz-zdjecie5.jpg [44.45 KB]83310897b2b01f9362008138802512b4.jpg [62.74 KB]