Nowoczesna interpretacja klasyki - stylowy dom.

Partynice elegancki dom w stylu klasycznym


Dom na wrocławskich Partynicach ma powierzchnię ponad 300 m2. Właścicielom zależało na stworzeniu eleganckiego wnętrza, które będzie przede wszystkim harmonijne i funkcjonalne. Niestety wizje małżonków różniły się od siebie. On to wielki miłośnik wnętrz kolonialnych i mebli gabinetowych. Ona chciała domu w jaśniejszych barwach z klasyczna nutą. Przygotowanie projektu powierzono architekt wnętrz Marcie Sergiej.

Klasyczna kuchnia i jadalniaDom wymagał kapitalnego remontu. Na początku przystąpiono do prac typowo budowlanych: wymiana okien, dachu, przebudowa tarasu i w końcu nowa elewacja. We wnętrzu usunięto stare posadzki, tynki, niektóre ściany działowe, wymieniono wszystkie instalacje. Dzięki temu z większą swobodą można było na nowo zaprojektować przestrzeń.

Stylowy salon w PartynicachSercem domu stał się podwyższony parter z maksymalnie otwartą częścią dzienną. Centralne miejsce to oczywiście salon z kuchnią i jadalnią dodatkowo otwarty na hol i klatkę schodową. Drzwi oddzielają jedynie wiatrołap, toaletę i schody na parter do królestwa właściciela. Na piętrze ulokowane zostały 3 sypialnie, przestronna łazienka i garderoby. Ostatnią kondygnację zajmuje dwupoziomowy pokój gościnny z łazienką.

W aranżacji wnętrz projektantka zaproponowała połączenie ponadczasowej klasyki z nowoczesnością. Klasyczny charakter wnętrza podkreślają stylizowane meble, ażurowe i frezowane fronty, stalowa, kuta balustrada, dekoracyjne listwy na ścianach, przy suficie i podłodze oraz stolarka drzwiowa z ozdobnymi opaskami.

Nowoczesna klasykaDo wnętrza wprowadzono wiele naturalnych materiałów. Znajdziemy tu drewno, przytulne tkaniny, tapety, kamień. Użyte materiały zostały wyselekcjonowane także pod względem praktyczności. Blat kuchenny jest z odpornego na zarysowania i łatwego w utrzymaniu w czystości granitu Shivakashi Gold. Z kolei na podłodze w części dziennej i na tarasie położona została płytka o strukturze deski firmy Ragno. Na schodach zastosowano korespon­dujący kolorystycznie marmur Marfil Crema. Całość dopełniają stonowane biele, szarości, grafity ścian i tkanin ocieplone drewnem akacji, z którego zostały wykonane stolik, komoda oraz półwysep w kuchni. Krzesła i sofy zostały obite przyjemnym, lekko połyskującym welurem, a w holu i na klatce schodowej użyto tapety o strukturze lnu przetykanej srebrną nitką.

Duża łazienka na poddaszu
We wnętrzach strefy prywatnej dominują puszyste wykładziny, tapicerowane panele, delikatne tapety i przyjemne tkaniny. Zastosowana została także stonowana paleta barw. Szlachetne szarości przenikają się z akcentami bieli i beżu.

Łazienka była dość dziwnym dwupoziomowym pomieszczeniem. Projektantka postanowiła to wykorzystać i zaproponowała dużą, okrągłą wannę wpuszczoną w podłogę. Na uwagę zasługuje także, zaprojektowana zgodnie z życzeniem klientów, komfortowa dwuosobowa strefa prysznicowa oraz dekoracyjny grzejnik, subtelnie podkreślający wielkoformatową płytkę Striato z Impronty, która nadała wnętrzu niewymuszonej elegancji.

Celem projektantki Marty Siergiej było stworzenie indywidualnego, oryginalnego wnętrza, które odpowiada potrzebom i preferencjom właścicieli. Wnętrza harmonijnego i eleganckiego gdzie nowoczesność przenika się z klasyką.

Mateusz Olszakprojekt: Marta Sergiej
www.msergiej-wnetrza.pl
zdjęcia: Wojciech Dziadosz

Za realizację odpowiedzialny jest Dział Obsługi Architekta Maxfliz Wrocław:

Mateusz Olszak
tel.: 696 731 575
e-mail: mateusz.olszak@max-fliz.pl