Moscow Museum of Modern Art — muzeum z designem

W stolicy Rosji, Moskwie, pośród rozlicznych muzeów powstało jedno, wyjątkowe. Moscow Muzeum of Modern Art to miejsce, do którego z całego świata zjeżdżają się miłośnicy oryginalnego designu. Czym może pochwalić się to miejsce? Dlaczego mówi się, że jest jednym z muzeów z designem?

Moscow Muzeum of Modern Art jest miejscem, które powstało z myślą o ludziach ceniących sobie nietuzinkowe rozwiązania. Poszczególne komnaty pokazują, że sztuka nowoczesna może być inspiracją dla designerów tworzących wnętrza w prywatnych domach.

Nowoczesna Moskwa pokazana w jednym miejscu

Wspomniane muzeum cieszy się popularnością od samego początku istnienia, czyli od 15 grudnia 1999 roku. Aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów, władze tego miejsca kilkukrotnie poszerzały działalność, czym nie tylko zyskały uznanie opinii publicznej, ale także rzeszę zadowolonych fanów. Muzeum imponuje nie tylko metrażem, ale także niebanalnym wykończeniem wnętrz, w których doskonale odnajdują się eksponaty.
Kolekcja, którą można zobaczyć w tym miejscu to zbiór dzieł znanych artystów XX wieku, który stanowi jedną z najbardziej reprezentatywnych kolekcji sztuki XX-wiecznej Rosji.
Warto podkreślić, że muzeum nie znajduje się w jednym miejscu. Obecnie jest to pięć lokalizacji, w których można nie tylko oglądać eksponaty, ale także uczyć się o nich w Centrum Edukacji MMOMA.

muzeum-sztuki-w-rosji-maxfliz.jpg [303.78 KB]

Prezentacja sztuki nowoczesnej i kultury wizualnej

Poszczególne budynki muzeum zostały stworzone w sposób, który pozwala już od progu poczuć powiew nowoczesności i otwartej przestrzeni. Niezwykła dbałość o detale sprawia, że zwiedzający skupiają uwagę nie tylko na eksponatach, ale także na wykończeniu poszczególnych wnętrz, w których te się znajdują. Na uwagę zasługują zarówno ściany, jak i podłogi, które obok eksponatów, stają się tym elementem, dla którego do muzeum przybywają esteci ceniący sobie niebanalny design.

Zaprezentowane w muzeum wystawy mają na celu ukazać zwiedzającym, jak kształtuje się kultura wizualna XX i XXI wieku. Warto podkreślić, że władze muzeum robią wszystko, aby rokrocznie przyciągnąć do siebie nowych klientów, szukających niebanalnych rozwiązań. W związku z tym organizują nie tylko wystawy eksponatów cenionych artystów, ale także pokazują dzieła nowicjuszy, debiutujących w sztuce nowoczesnej. Działanie to pozwala ukazać szerokie spectrum sztuki nowoczesnej.

Edukacja młodych artystów

Władze Moscow Muzeum of Modern Art doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak ważna jest odpowiednia edukacja. W związku z tym wspierają młodych artystów, zapraszając ich do Szkoły Sztuki Nowoczesnej. Program szkoły realizowany jest jako dwuletnie kreatywne warsztaty, które pozwalają ich uczestnikom nie tylko nauczyć się wiele o sztuce nowoczesnej, ale także zbadać rynek i jego zapotrzebowania na innowacyjne dzieła sztuki. Dzięki temu są w stanie tworzyć kompozycje, które idealnie współgrają z modernistycznymi wnętrzami, jakie obecnie nazywa się designerskimi.