Mood board w służbie projektowania wnętrz

Moodboard płytki wnętrza Maxfliz

Mood board to najgorętsza fraza tego sezonu. Co właściwie oznacza? W czym może nam pomóc?

Mood board czyli tablica inspiracji – może mieć formę prawdziwej tablicy, jednego arkusza papieru, ekranu naszego komputera czy smartfona. Ale może mieć również formę…. mobilnego obiektu – o czym za chwilę.

To przemyślany i zaplanowany kolaż, składający się z różnych elementów, które, w największym uproszczeniu, mają nam pomóc w podjęciu decyzji lub przekazaniu swojego pomysłu. Może dotyczyć planów urlopowych, organizacji wesela, wyboru samochodu, ale przede wszystkim doskonale sprawdza się przy projektowaniu i urządzaniu wnętrza.

Moodboard wnętrza projektowanie wnętrz Maxfliz miedź

Stojąc w pustej przestrzeni nowego mieszkania, przyszłemu domownikowi, czasami trudno sobie wyimaginować, jak będzie ono wyglądało w przyszłości. Jak będą ze sobą współgrać wszystkie elementy. Czy będą do siebie pasować wybrana sofa i tapety? Z jakim kolorem ścian będzie najlepiej wyglądać ten gres, bez którego nie wyobrażamy sobie naszej podłogi? Czy biała umywalka będzie najlepszym wyborem – może lepiej zdecydować się na kolorową? Jakie płytki ceramiczne będą świetnym tłem dla czarnej kabiny prysznicowej?

Na te wszystkie pytania łatwiej jest odpowiedzieć, gdy widzimy każdy z elementów, razem, obok siebie. Taką możliwość daje właśnie mood board.

Moodboard płytki projektowanie wnętrz Maxfliz

Bardzo chętnie sięgają po niego osoby zajmujące się profesjonalnie projektowaniem wnętrz, bo to wygodny sposób na uporządkowanie własnych pomysłów, a jednocześnie metoda na przekazanie ich w sposób prosty, czytelny i jednoznaczny klientowi.

Używana w takich okolicznościach, tablica inspiracji najczęściej ma formę kolażu drukowanego lub prezentowanego na ekranie komputera – to wymaga jego wcześniejszego przygotowania i nieco zabiegów, gdy odbiorca w trakcie prezentacji chce zmienić jakiś element.

Moodboard na żywo w salonach Maxfliz zestaw pasujące płytki do domu

A można przecież pójść dalej – można spróbować stworzyć mood board podczas rozmowy z klientem, oglądając ekspozycję i na bieżąco modyfikować, w zależności od gustu i oczekiwań inwestora.

Brzmi nieporęcznie? Wyobrażacie sobie teraz te naręcza płytek, próbek podłóg drewnianych, tkanin, armatury łazienkowej, które trzeba nosić? Niepotrzebnie.


W salonie Maxfliz w Krakowie pojawił się specjalnie zaprojektowany wózek do tworzenia wygodnych, łatwych do przewożenia tablic inspiracji. Ma specjalne uchwyty, w których można umieszczać płytki ceramiczne poziomo lub pionowo. Zmieszczą się na nim również inne materiały – podłogi drewniane, tapety, materiały obiciowe, baterie łazienkowe a nawet niektóre lampy. Komponowanie wnętrza przy użyciu takiego wózka to zupełnie nowatorskie i bardzo wygodne przedsięwzięcie. Możecie przekonać się sami.

Moodboard płytki Maxfliz projektowanie i aranżacja wnętrz