Kuchnia w stylu skandynawskim - pomysły, aranżacje, inspiracje 

Kuchnia w stylu skandynawskim jest nie tylko ładna i stylowa, ale również bardzo funkcjonalna. Zastosowane w niej rozwiązania optycznie powiększają i urozmaicają wnętrze oraz wnoszą do niego sporo przytulności. Nic dziwnego zatem, że ma ona aż tylu zwolenników. Jakie triki aranżacyjne warto zastosować w takiej kuchni? Odpowiadamy. 

Kuchnia w stylu skandynawskim (9).jpg [180.63 KB]

Meble w kuchni skandynawskiej 

Skandynawowie słyną nie tylko z miłości do pięknego designu, ale również z zamiłowania do porządku. Dlatego też aranżowane przez nich kuchnie są znakomicie zorganizowane. Często wykorzystują oni półki ścienne oraz wózki do serwowania typu barek. Dzięki nim można umiejętnie schować przed wzrokiem gości naczynia, sprzęty oraz inne przybory kuchenne. Warto zaznaczyć, że fronty szafek w kuchni skandynawskiej zwykle są gładkie, urozmaicone ewentualnie delikatnymi, prostymi ramkami. 

Kuchnia w stylu skandynawskim (2).jpg [183.55 KB]

Oświetlenie w kuchni skandynawskiej 

Jeśli chodzi o oświetlenie kuchni skandynawskiej, z pewnością powinno być ono lekkie i dość ascetyczne w formie. Modele wiszące sprawią, że miejsce nad blatem lub kącik jadalniany będą jaśniejsze i lepiej rozświetlone. Należy jednak pamiętać, że styl skandynawski pojawia się w kuchniach w wielu wariantach. Jeżeli bliżej mu do sielskiego stylu rustykalnego, doskonale sprawdzą się w nim lampy z elementami z porcelany i drewna. Z drugiej strony, jeżeli inspirowany jest on chłodnym minimalizmem, warto zastosować w nim modele metalowe i lakierowane, a także wykonane z tworzywa sztucznego. 

Kuchnia w stylu skandynawskim (3).jpg [173.93 KB]

Dodatki w kuchni skandynawskiej 

W kuchni w stylu skandynawskim świetnie spiszą się różnego rodzaju dodatki. Doskonale zdadzą tu egzamin metalowe osłonki na doniczki, a także ozdobne żarówki powieszone nad wyspą lub barkiem. Sporo uroku wniosą do niej również dekoracyjne pojemniki na kawę i herbatę oraz drewniane deski do krojenia. Z pewnością przydadzą się również praktyczne wieszaczki na ściereczki. Jeśli masz dzieci, lub chcesz wnieść do kuchni nieco nowoczesności, świetnym rozwiązaniem będzie również tablica do pisania kredą.