Kompakt WC czy miska podwieszana - jakie WC wybrać?

Aranżowanie toalety bywa równie trudne, co urządzanie salonu czy też sypialni. Dziś wybór dostępnych produktów w sklepach jest przeogromny, dlatego przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Nie inaczej jest w przypadku zakupu miski ustępowej – decydując się na tę najlepszą, warto zwrócić uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale również łatwość montażu oraz łatwość czyszczenia. 

Kompakt WC czy miska podwieszana - jakie WC wybrać - head.jpg [46.24 KB]

Kompakt WC 

Kompaktowe miski WC kojarzą się często do dziś z jednym typem sedesów, których konstrukcja opiera się na podłodze. Jak się jednak okazuje, ich wybór jest obecnie całkiem duży, a wśród nich znajdują się modele o ciekawym designie oraz nieszablonowych kolorach. Nie da się ukryć, że są one również łatwiejsze do zamontowania niż miski podwieszane – wystarczy skorzystać z podstawowych narzędzi i elementów znajdujących się w zestawie. Kolejnym ich atutem jest stosunkowo niska cena. Z drugiej strony, są one trudniejsze w czyszczeniu – chodzi tu głównie o tak newralgiczny obszar, jak styk miski z podłogą, gdzie często gromadzi się brud. 

Kompakt WC czy miska podwieszana - jakie WC wybrać  (2).jpg [364.88 KB]

Podwieszana miska WC 

Podwieszane miski WC cieszą się coraz większą popularnością. Wyróżniają się tym, że ich podstawa nie jest przytwierdzona do podłogi. Zwykle cechują się one atrakcyjnym wyglądem, który doskonale sprawdzi się w wielu nowoczesnych wnętrzach. Dodatkowo, w tym przypadku spłuczka oraz elementy instalacyjne ukryte są pod tynkiem, dzięki czemu całość prezentuje się jeszcze lepiej. Aby zamontować jednak miskę podwieszaną, trzeba kuć ścianę lub wykonać pełną obudowę stelażu. Z drugiej strony, jest on dużo łatwiejsza w pielęgnacji niż kompakt. 

Kompakt WC czy miska podwieszana - jakie WC wybrać  - aranzacja lazienki.jpg [45.53 KB]

Kompakt WC czy miska podwieszana - jakie WC wybrać  (3).png [20.50 KB] Kompakt WC czy miska podwieszana - jakie WC wybrać  (4).png [41.60 KB]