Wanna czy prysznic?

Wiele osób urządzających swoją łazienkę staje przed decyzją czy wybrać wannę czy prysznic. Oba rozwiązania posiadają pewne wady i zalety. Odpowiadają również za komfort korzystania z samego pomieszczenia. Z tego powodu podjęcie odpowiedniej decyzji odnośnie zakupu konkretnego rozwiązania będzie miało kolosalne znaczenie. Podpowiadamy w jaki sposób podjąć decyzję i przedstawiamy najważniejsze cechy wanny i prysznica. Dzięki nam odpowiednio wyposażysz swoją łazienkę i stworzysz funkcjonalne pomieszczenie.

zalety-posiadania-wanny-maxfliz.jpg [280.40 KB]
Zalety prysznica

Prysznic doskonale sprawdzi się w niewielkich łazienkach. W malutkich pomieszczeniach często prysznic jest jedynym rozwiązaniem, gdyż tylko on może się zmieścić. Niewątpliwa zaleta prysznica to również oszczędność wody. Szacuje się, że oszczędność może wynieść nawet połowę tego co zużywa kąpiel w wannie. Prysznic przydatny jest także dla osób, które pragną zaoszczędzić czas. Według dermatologów prysznic jest bardziej higieniczny i nie wysusza skóry w tak dużym stopniu jak kąpiele w wannie.


Jak wybrać nowoczesny prysznic?

Wybierając prysznic najlepiej postawić na nowoczesne rozwiązania. Nowoczesne kabiny są bardzo często przestronne i pozwalają na wygodne umycie się. W dodatku posiadają różne funkcjonalności, które zdecydowanie usprawniają korzystanie z nich. Warto wybierając prysznic zastanowić się także nad wersją bez brodzika. Odpływ w podłodze wygląda bardzo stylowo i taka kabina idealnie wkomponuje się w każdy wystrój łazienki. W przypadku odpływów w podłodze bardzo ważne jest jednak to, aby zastosowań antypoślizgowe płytki. Zwiększą one bezpieczeństwo brania prysznica i uniemożliwią poślizgnięcie się.

zalety-posiadania-prysznica-maxfliz.jpg [326.60 KB]
Zalety wanny

Wanna zajmuje więcej miejsca i zużywa więcej wody, ale daje możliwość zrelaksowania się. W wannie można komfortowo wypocząć, wykonać zabiegi pielęgnacyjne lub urządzić sobie bardzo aromatyczną kąpiel, dzięki zastosowaniu olejków. Wanna jest także bardzo przydatna dla osób z dziećmi. Ułatwia bowiem pielęgnację i jest miejscem do zabawy dla najmłodszych osób. Na rynku dostępny jest szeroki wybór wanien. Dostępne są wanny emaliowane, drewniane, z hydromasażem i wiele innych. Wybór odpowiedniej nie będzie stanowił dużego problemu.


Sprecyzowanie potrzeb

Podczas podejmowania decyzji o wyborze wanny lub prysznica bardzo duże znaczenie ma sprecyzowanie swoich potrzeb. Z uwagi na problemy z późniejszą przebudową łazienki warto również spojrzeć w przyszłość i jak potrzeby mogą zmienić się z upływem kilku najbliższych lat. Na rynku dostępne są także urządzenia będące swego rodzaju kompromisem, czyli wanny z parawanem. Mogą one służyć zarówno do wzięcia prysznica, jak i kąpieli. W przypadku osób niezdecydowanych mogą być bardzo sensownym rozwiązaniem.

wanna-czy-prysznic-maxfliz.jpg [207.52 KB]
Oba rozwiązania w łazience

Osoby posiadające większych rozmiarów łazienki mogą zdecydować się na zamontowanie w nich zarówno prysznica, jak i wanny. W ten sposób z obu urządzeń będzie dało się wyciągnąć wszystkie zalety. Zamontowanie obu urządzeń wymaga jednak posiadania większych rozmiarów łazienki. Tylko na dużej przestrzeni można wszystko pomieścić. Komfort posiadania wanny i prysznica w jednym pomieszczeniu jest jednak bardzo wysoki. Osoby mogące sobie na to pozwolić powinny poważnie zastanowić się nad takim rozwiązaniem.


Podsumowanie najważniejszych cech wanny i prysznica

Prysznic:

  • Zajmuje niewiele miejsca
  • Pozwala na szybką umycie się
  • Polecany przez dermatologów
  • Oszczędza wodę.

Wanna:

  • Pozwala na zrelaksowanie się
  • Ułatwia pielęgnację dzieci
  • Może posiadać funkcje wzmacniające relaksowanie się w trakcie kąpieli

Każde z rozwiązań posiada zatem pewne zalety. Wybór konkretnego powinien być uzależniony już od własnych preferencji i możliwości, które daje konkretna przestrzeń.

wanna-czy-prysznic-maxfliz-krakow.jpg [212.64 KB]