Kolor roku 2020 – classic blue wkracza na salony!

Kolor roku 2020 Pantone wnętrza

Jeśli spodziewaliście się różu, modnych butelkowych zieleni czy kolorów ziemi, to czeka Was rozczarowanie. Kolorem roku 2020 wg PANTONE został Classic Blue o numerze 19-4052. To kolor dość stonowany jak na standardy Pantone. Przypomnijmy, że w zeszłym roku królował Living Coral, a jeszcze wcześniej Ultraviolet i Greenery, które były barwami dość intensywnymi. O ile na wybiegach mody zdawały egzamin, o tyle w projektowaniu wnętrz były dość problematyczne.

Jaki jest tegoroczny Classic Blue?
To ponadczasowy, elegancki w swojej prostocie kolor nieba o zmroku. Taki wybór u progu wejścia w nowe dziesięciolecie nie jest przypadkowy. Specjaliści z Pantone Color Institute co roku przeczesują świat designu w poszukiwaniu kolorów i ich wpływu na naszą codzienność. Kino, wybiegi mody, ulice wielkich metropolii, galerie sztuki, areny sportowe, design produktów i wnętrz – to tu szukają odpowiedzi na swoje pytania.

kolor roku 2020 pantone krzesła Bontempi

Kojący Classic Blue jest idealnym kolorem na nową dekadę XXI wieku – wprowadza ciszę i spokój, jest doskonałą bazą i fundamentem, na którym będziemy mogli budować dobry design nowej ery.

Ten kolor zachęca nas do spojrzenia poza to, co oczywiste, do poszerzenia horyzontów, zwiększenia perspektywy i otwarcia przepływu komunikacji” – mówi Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute.

Sofa Enna MAxliving kolor roku 2020

Mamy wrażenie, że wybór kolory Classic Blue jest odpowiedzią na współczesność, która pędzi w oszałamiającym pędzie, a technologia wyprzedza nasze zdolności do przetwarzania bodźców. Classic Blue ułatwia koncentrację, uspokaja, daje punkt odniesienia – wg nas to kolor fundamentalny, i dlatego tak ważny do wprowadzenia go od razu do naszych wnętrz.

A Wam jak podoba się kolor roku 2020 Pantone? Użyjecie go w swoich projektach, wprowadzicie na salony? W salonach Maxfliz czekają na Was meble w tym pięknym odcieniu.

niebieskie płytki kolor roku 2020 do łazienki

niebieskie lampy Estiluz

Sofa London Maxliving