KOLOR – bo o to w tym wszystkim chodzi!

Moda na kolorowe ściany

Wiecie już, że dzięki nowoczesnej biotechnologii, odnawialnym surowcom i spoiwom na bazie skrobi farby Ralston dają nie tylko lepszy efekt na ścianie i są jednocześnie przyjazne dla środowiska. Wiecie też, że dzięki zaawansowanym systemom odzyskiwania energii i wody Ralston realnie wpływa na poprawę stanu środowiska naturalnego. Ale pewnie nie wiecie, że nas najbardziej zaskoczył i zafascynował fakt, że automatyczny system barwienia umożliwia uzyskanie niezmiennej kolorystyki odcieni w ramach dowolnej partii produktu, rok po roku. Dlatego wprowadziliśmy farby Ralston do naszej oferty w salonach Maxfliz. Zapraszamy do świata biokoloru Ralston.

Zasady barwienia
Ralston ma farby dopracowane do perfekcji. Kryjące, matowe, satynowe, transparentne, odporne na ścieranie, wodorozcieńczalne – a wszystkie w szerokiej gamie POWTARZALNEGO koloru. Dlaczego to podkreślamy? Bo barwienie farb Ralston trzymane jest pod ścisłą kontrolą i działa w ramach wąskich zakresów tolerancji. Co to znaczy? To znaczy, że identyczny, dokładnie taki sam kolor otrzymacie dziś, jutro, za miesiąc, rok, a nawet za dekadę. To gwarancja siły, stabilności koloru, jakości i trwałości farby.
Jeden przycisk, by stworzyć dowolny kolor w dowolnej ilości. Na całym świecie, w momencie gdy czytasz to zdanie, farby Ralston mieszane są w ponad 3 000 maszyn. To robi wrażenie.

Ralston Maxfliz Kraków

Kolor – bo o to w tym wszystkim chodzi!
Jak pokazują najnowsze trendy szarość wciąż ma się dobrze – nie dziwi nas to, bo to piękny i uniwersalny kolor, ale coraz mocniej i odważniej stawiamy na kolory. Dlatego mamy dla Was kilka kolorystycznych zestawień, które pomogą Wam stworzyć wnętrza, w których poczujecie się dobrze.

Pastele RalstonMroźne lub ujmujące – pastele
W tym roku pastelowe odcienie pokazują nową twarz – wyraźną i zdecydowaną. Zwiększa się ich różnorodność i coraz częściej widzimy je w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.
Możesz się zainspirować zimowym ogrodem po pierwszym przymrozku, gdzie delikatny szron zmiękcza wszystkie kolory. Wybierz wtedy jasne, pudrowe pastele i połącz je z miękkimi materiałami – wełną, filcem, welurem.
Mniej romantyczny kontekst uzyskasz łącząc pastelowe niebieskości, zielenie i szarości z ceramiką, szkłem i metalem o zdecydowanych, geometrycznych kształtach. To pomoże Ci stworzyć wnętrze bardziej nowoczesne, w które możesz śmiało wpleść elementy retro.

Cool Wormth RalstonZabawa w ciepło zimno
Tworząc paletę kontrastów daliśmy się ponieść wizji miasta w zimie. To połączenie szarości powietrza z odcieniami miejskiego zgiełku i codziennego życia. To paleta różnorodności – szarości i brązy kontrastują tu z mocnym błękitem i łączą prosty design z duchem retro. To miejska nonszalancja i wyrazisty styl. Połącz tę paletę z drewnem, skórą, sztruksem i bawełną a efekt murowany.

 

tropikalne kolory RalstonTropikalny zew natury
Egzotyka ogrodu botanicznego, soczyste owoce, wielobarwne rajskie ptaki – jeśli to bliskie Ci klimaty, to jest to paleta stworzona właśnie dla Ciebie. Błękity, lazury, szmaragdy i słoneczne refleksy złota – to natura w pełnej krasie. Dodaliśmy różany odcień jutrzenki i różnorodność odcieni traw. Dobierz do nich dodatki z kolorze miedzi i złota, a Twoja zieleń nabierze pięknej głębi i szlachetnego wyrazu.

 

Afrykanskie wnetrzePowitanie z Afryką
Tu Afryka spotyka się z designem. To źródło inspiracji dla współczesnych podróżników. Mieszanka materiałów takich jak korek, drewno, bambus i skóra w połączeniu z głęboką czerwienią i ciepłym brązem sprawią, że dom zamieni się w ekscytujące miejsce. Afrykę wprowadź artystyczną rzeźbą, wzorem graficznym, kaktusem czy ciekawą tkaniną.
Ta paleta sprawdzi się nawet w połączeniu z modnym betonem – naturalna ciepła szarość betonowych płytek na podłodze stworzy podstawę modnego wnętrza. Akcenty w kolorze koralu (kolor 2019 wg Pantone!) i zieleni podkreślą oryginalny design dopracowanych dodatków – pamiątek z dalekich podróży.

 

morskie koloryA może morze?
Marynistyczne motywy to nie tylko muszle, kotwice i nieśmiertelne biało-niebieskie pasy. Zaproś do siebie głębię błękitu i mocny granat nocnego nieba. Połącz go z odcieniem bladoróżowego świtu i wzbogać detalem jagodowej czerwieni. To nada całości sennego, niemal poetyckiego charakteru. Uzyskasz efekt rodem ze współczesnej baśni, który jednocześnie jest interesującą innowacją w aranżacji wnętrz.

 

kolory ziemiZiemiste ukojenie
Projektanci coraz częściej sięgają po materiały naturalne. Widać to nie tylko w materiałach, gdzie len i bawełna wiodą prym, ale także w kolorystyce: trawa, glina, piasek to odcienie, po które chętnie sięgają dekoratorzy wnętrz. To gra subtelnymi różnicami kolorystycznymi, fakturami, zabawa światłem i naturą. Niekończące się wariacje odcieni cieszą oko. Paleta od zimnej szarości po ciepły brąz jest jak zaproszenie na łono natury i obietnica wyciszenia po długim dniu.

 

Artykuł przygotowała:
Monika Turska – redaktor naczelna Magnetyzmu Formy