Kinkiety. Wyjątkowe oświetlenie twojego domu.


Na co zwrócić uwagę, wybierając kinkiety do sypialni?
 

Kinkiety w sypialni to bardzo częste rozwiązanie. Dlaczego tak się dzieje? Dają one dodatkowe oświetlenie wnętrza, umożliwiają również wydzielenie poszczególnych stref w tym pomieszczeniu. Sypialnia jest miejscem wyjątkowo ważnym i intymnym. Tu wypoczywamy po całym dniu, spędzamy wieczory z książką, tu kładziemy się do snu.  

Umieść więc kinkiet o łagodnym świetle w okolicy szafki nocnej albo wezgłowia łóżka, to da subtelne oświetlenie, które świetnie sprawdzi się właśnie podczas czytania czy relaksu. Kinkiety możesz też umieścić obok toaletki, wydzielając tym samym dodatkową przestrzeń. 

Ważne jest, by kinkiety w sypialni dawały przyjemne i sprzyjające wypoczynkowi światło. Jednocześnie muszą spełniać swoją funkcję, czyli na przykład umożliwiać czytanie w łóżku. 

Na koniec, chociaż nie mniej ważne jest to, aby stylistyka kinkietów pasowała do Twojej sypialni. Niezależnie od tego, czy wolisz minimalistyczne wnętrza, czy raczej styl klasyczny, odpowiednio wybrany kinkiet będzie doskonałym źródłem światła dla Twojej sypialni. 


Gdzie kinkiet w łazience?
 

Wspomnijmy też o niezmiernie ważnym oświetleniu łazienki. Większość ludzi, myśląc o kinkietach, kojarzy je z łazienką. Bardzo słusznie, ponieważ właśnie w tym pomieszczeniu często sięgamy po oświetlenie w postaci kinkietów. Kinkiet łazienkowy umieszczony w okolicy tafli lustra zdecydowanie ułatwia proces codziennej pielęgnacji, golenia czy makijażu.   

Pamiętajmy też, o tym, że kinkiety do łazienki muszą być funkcjonalne! Wybierając lampy do łazienki zawsze sugerujmy się tym, żeby były bezpieczne, czyli odporne na wilgoć. Znajdziesz takie w dziale oświetlenia dedykowanego właśnie do łazienki. 

inkiety w jasnej łazience bez okien, spełniające funkcję ozdobną oraz dające potrzebne źródło światła.

Zaproś światło do stołu. 

Kinkiety świetlnie też sprawdzają się w jadalniach, dlatego też nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem, że restauratorzy często wybierają je do swoich lokali.  

Nowoczesny kinkiet ozdabiający salę restauracyjną w hotelu.

Kinkiet z abażurem wiszący nad stołem jadalnianym.


Kinkiety do salonu.
 

Przechodzimy do meritum. Kinkiety Maxfliz w Twoim salonie. 

Przy wyborze kinkietów do salonu należy wziąć pod uwagę kilka czynników.  

Pierwszy z nich jest raczej oczywisty, a mianowicie: styl wnętrza. Do industrialnych i nowoczesnych wnętrz świetnie pasowały będą na przykład proste kinkiety o minimalistycznym designie, na przykład kinkiety z metalowymi elementami, o ciekawych geometrycznych kształtach. 

Nowoczesny salon w stylu japońskim z minimalistycznym kinkietem.


Jeśli preferujesz styl bardziej
klasyczny, możesz z oświetleniem odrobinę zaszaleć i wybrać tutaj kinkiety o bardziej ozdobnych formach i kształtach. Coś, co mocniej przyciągnie uwagę, jednocześnie wciąż będąc funkcjonalnym źródłem światła.
 

Kinkiet w kształcie twarzy nad stołem, pełniący funkcję ozdobną.

Kinkiety w kształcie oczu umiejscowione nad komodą w salonie.


Ciepło i kolor światła.
 

Diabeł, jak zawsze tkwi w szczegółach, więc porozmawiajmy teraz o detalach, takich jak intensywność i kolor światła. 

Jeśli chcemy korzystać z kinkietów jako źródła światła przy czytaniu, czy w pracy, warto postawić na modele z regulacją intensywności światła oraz takie których kierunek padania światła także możemy zmieniać. 

Natomiast jeśli kinkiety mają pełnić rolę czystko dekoracyjną i tworzyć przytulną atmosferę, wtedy wybierzmy modele z ciepłym światłem. 

Drugim ważnym detalem jest kolorystyka kinkietów. Jeśli mamy już określony kolorystyczny klimat w pokoju, możemy to zrobić na dwa sposoby. 

 Wybrać kinkiety w kolorze ścian, aby stworzyć spójność wizualną lub dla odrobiny kontrastu, zdecydować się na kinkiety w innym kolorze, który wciąż z powodzeniem będzie harmonizował z pozostałymi elementami wystroju.


Kinkiet dopasowany do kolorystycznego ciepła pomieszczenia.
 

Kinkiety w kolorze écru korespondujące z kolorem ścian i wyposażenia salonu.

Kinkiety o geometrycznych kształtach, mocno kontrastujące z jasnym kolorem ścian.

Kinkiety w kształcie złotych wachlarzy jako element dekoracyjny pomieszczenia.


Oświetlenie wnętrz to sprawa nie mniej ważna niż ich umeblowanie. To światło jest duszą domu. Łagodne, gustowne i funkcjonalne. W każdym z pomieszczeń światło spełnia nieco inną funkcję. Dlatego to właśnie doborowi oświetlenia poświęciliśmy mnóstwo czasu, a efektem tego są te cztery wspaniałe kolekcje lamp.
 

Lampy Masiero, dumnie prezentujące włoski luksus. 

Wyjątkowo nowoczesne i inspirujące lampy Axio Light.  

Ultra designerskie modele Maxilight.   

Eksperymentatorska kolekcja lamp Estiluz . 

Mamy, nadzieję, że udało nam się „rzucić nieco światła” na kwestię wyboru kinkietów. Po więcej informacji serdecznie zapraszamy do naszych salonów stacjonarnych!