Każdego klienta traktujemy jak gościa

patrycja-wolniewicz-dyrekotr-zarzadzajacy-maxfliz.jpg [797.55 KB]

Firma Maxfliz działa na rynku już od prawie 30 lat. Co jest Waszą siłą?

Naszą siłą są przede wszystkim piękne wnętrza. Pokazujemy w jaki sposób tworzyć ciekawe przestrzenie, w których można się dobrze poczuć. Naszą siłą są także bardzo duże ekspozycje, w których pokazujemy gotowe aranżacje a co się z tym wiąże, także ogromną ilość produktów, która umożliwia
współpracującym z nami architektom lub partnerom biznesowym dobór materiałów w zależności od potrzeb. Jesteśmy kompleksowi – w jednym miejscu można w pełni wyposażyć wnętrze domu lub biura. Z empatią podchodzimy do wszystkich zadań. Bardzo zależy nam na tym, aby każdy Klient poczuł się u nas swobodnie i mógł być sobą.

Ważnymi „Klientami” są architekci. Dlaczego? Czym firma chce ich zachęcić do współpracy?
To grupa, która pomaga nam edukować Klienta, ale także spełniać jego marzenia. Od wielu lat stawiamy na bliską współpracę z architektami dlatego, że wierzymy w rozwijający się ten segment naszej działalności. To architekci budują świadomość naszych Klientów i pokazują, że kompleksowe wnętrza to funkcjonalny układ, ergonomia i efekt finalny, czyli piękne i spójne materiały. Architekci mają u nas szeroki wybór, który pozwala dostosować się do Klienta, biorąc pod uwagę to co lubi i w jaki sposób żyje. Zachęcamy to tego, aby Klienci korzystali z usług architektów.

Czy Klienci są coraz bardziej świadomi tego, co dzieje się w świecie designu?

Z roku na rok są coraz bardziej świadomi. Jeszcze kilka lat temu wielu Klientów uważało, że architekt jest potrzebny wyłącznie po to, aby dobrać kolory, materiały, wzory, a dzisiaj wiadomo, że to jest przewodnik na każdym etapie tworzenia wnętrza. Korzystając z usług architekta możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy i zaprojektować wnętrze zgodnie z naszymi potrzebami, ale również uniknąć błędów na etapie wykonawczym.

Z drugiej strony, wiele rozwiązań i pomysłów na wykończenie mieszkania lub domu można znaleźć w Internecie. Może architekt to jednak zawód przeszłości?

Wręcz przeciwnie, to zawód przyszłości! Internet to kopalnia wiedzy, ale ilość dostępnych tam możliwości powoduje, że nie wiemy na co się zdecydować. Architekt koncentruje się na naszych potrzebach, nie podchodzi do stworzenia wnętrza wyłącznie pod kątem katalogowym. Próbuje stworzyć projekt, który będzie odpowiadać przede wszystkim przyzwyczajeniom, potrzebom i gustom konkretnego Klienta. Dzięki temu każdy ma wnętrze stworzone wyłącznie dla siebie.

Architekci pomagają także przy tworzeniu ekspozycji w salonach Maxfliz?

Z przyjemnością korzystamy z doświadczenia naszych architektów i z tego, że są otwarci na nowości. Nieustannie poszukują inspiracji i rozwiązań, a dzięki temu my także możemy prezentować ciekawe projekty. Chcemy się rozwijać i nie boimy się odważnych propozycji.

Lubicie ryzykować?

Tak, uwielbiamy! Dlatego podróżujemy po świecie w poszukiwaniu unikalnych produktów czy trendów i chętnie wprowadzamy nowości. Chcemy tworzyć wnętrza przede wszystkim tak, aby były piękne. Jest grono Klientów, którzy cenią sobie rozwiązania ponadczasowe, czyli bardziej zachowawcze.Staramy się sprostać także ich oczekiwaniom. Chcemy, aby każdy z Klientów mógł znaleźć coś dla siebie. Tworzymy zatem wnętrza, które mogą zainspirować i pokazać nową perspektywę projektowania, ale nie zamykamy się na klasyczne i dobre rozwiązania.

Co obecnie jest „na topie”?

Po wielu latach minimalizmu, czyli trendu szarości oraz bieli, przyszedł czas na maksymalizm. Chętniej i odważniej stosujemy kolory, także złota, miedzi i czerni czy płytki wielkoformatowe. We wnętrzach pojawia się więcej roślin i zieleni. Coraz popularniejsze stają się materiały, które wywodzą się z natury. Co ciekawe do łask wraca lastryko, które występuje w różnych fakturach, kolorach i wzorach. Architekci lubią bawić się takimi rozwiązaniami.

Ważne, że w salonach Maxfliz mają miejsce dla siebie.

Chcemy stworzyć miejsce przyjazne i ciekawe dla architektów, w którym będą się bardzo dobrze czuli. Zadbaliśmy o przestrzeń, w której mogą się spotkać z Klientami, omówić projekty i wybrać materiały. Dzięki temu Klient i architekt zyskują intymność podczas omawiania projektu, ale także w jednym miejscu mają wszystko czego potrzebują. Zależy nam na indywidualnym podejściu do każdego Klienta, tak samo podchodzimy do potrzeb i stylu pracy architektów. Jeśli ktoś woli pracować w naszym salonie, to jesteśmy w stanie zapewnić salę konferencyjną ze sprzętem do wideokonferencji czy miejsce gdzie można zestawić ze sobą tkaniny i wzory przy różnych barwach światła. Jeżeli woli pracować u siebie, możemy również przyjechać z niezbędnymi próbkami do biura.

Zaprojektowanie wnętrza to dopiero początek, potem jest jeszcze wykonanie. Maxfliz towarzyszy także w tej drodze?

Towarzyszymy Klientowi i architektowi na każdym etapie realizacji projektu. Zaczynamy od przygotowania próbek potrzebnych materiałów, poprzez stworzenie projektu, po realizację zamówienia, dostarczenie towaru pod wskazany adres, a nawet wykończenie i polecenie ekipy wykonawczej.

A gdy nie wszystko się udaje?

Wtedy wszystkie ręce na pokład. Takie sytuacje bardzo dużo nas uczą. Wiemy, co możemy zmienić i ulepszyć. Piękne i ekskluzywne wnętrza to przede wszystkim dobry duch i dobrzy ludzie.

maxfliz-warszawa-pracownicy.jpg [8.97 MB]