Joga w domowych warunkach? 3 wskazówki, jak się do niej przygotować

Marzysz o praktykowaniu jogi w pięknych zakątkach świata? Z Maxfliz przeniesiesz klimat rodem z egzotycznych krajów, nadmorskich wybrzeży czy też górskich szczytów do własnego domu, kreując w nim idealna przestrzeń do medytacji oraz relaksu. A jeśli chcesz, możesz wyczarować podobne, sprzyjające wyciszeniu miejsce we własnym ogrodzie. Jak to zrobić? W tym artykule znajdziesz odpowiedź.

Yoga-blog-1.png [242.98 KB]

Przestrzeń pełna harmonii 

Praktykowanie jogi wymaga odpowiedniego przygotowania. Aby w pełni móc się jemu oddać, warto stworzyć przestrzeń pełną ładu oraz harmonii. Zdecydowanie warto postawić na minimalizm, tak aby nic Cię nie niepotrzebnie rozpraszało. Podłogi z naturalnego drewna, miękkie dywany oraz przyjemne w dotyku tekstylia pozwolą Ci wykreować prawdziwą oazę spokoju. Świetnie zdadzą egzamin także kojące rośliny, np. miniaturowe drzewko bonsai, a w roli dodatków sprawdzą się pachnące świeczki – to wszystko pozwoli Ci uzyskać wewnętrzny spokój oraz wyciszyć umysł. 

Yoga-blog-2.png [708.35 KB]

Wyjątkowe meble i płytki 

Jeśli pragniesz wykreować wyjątkową świątynię relaksu w ogrodzie, zadbaj o kilka elementów, które pozwolą Ci jeszcze bardziej rozkoszować się wspaniałymi chwilami. Rattanowe meble, płytki tarasowe oraz funkcjonalne paleniska pozwolą Ci stworzyć w tym miejscu wspaniały klimat. Nic, tylko delektować się smakiem herbaty, spoglądać na tańczące języki ognia i cieszyć się wspaniałym zachodem słońca. A jeśli będziesz miała ochotę, możesz zawsze – po raz kolejny -  wyruszyć w podróż w głąb siebie. 

Yoga-blog-3.png [1.10 MB]

Łagodna paleta barw 

W całą filozofię jogi doskonale wpisuje się również łagodna paleta barw. Znakomicie sprawdzą się tu zwłaszcza kolory ziemi: delikatne beże, relaksująca zieleń, jasne szarości oraz łagodny brąz. Pozwolą Ci one stworzyć inspirującą przestrzeń do odpoczynku oraz uwolnić się od negatywnych emocji. Jeśli chcesz, możesz wprowadzić do swojej oazy kroplę czerni, ale tak, aby umiejętnie wkomponowała się ona w całość. Warto tu jednak kierować się zasadą: „im mniej, tym lepiej”.

Yoga-blog-6.png [227.78 KB]

 Yoga-blog-5.png [157.28 KB]