Jedna kolekcja - wiele możliwości.

Jedna kolekcja - wiele możliwości.

Białe płytki do łazienki

Lubię kolekcje płytek, które zostawiają duże pole dla wyobraźni, kreatywności. Takie, którymi można się pobawić, jeżeli chce się osiągnąć niebanalny, a czasami wręcz – spektakularny efekt. Wiem, że nie są to produkty dla każdego, że wymagają klienta, który ma określone potrzeby i jest ich świadom, ale i tak doceniam ich potencjał. Dlatego nie mogłam nie zachwycić się projektem Evoke ZYX, który jest nową marką grupy Colorker, prezentowaną tego roku w Walencji. To coś w rodzaju puzzli, które można ze sobą łączyć.

Na razie program obejmuje dwa kształty płytek – Triangle – czyli trójkąty równoboczne, o długości boku 17 cm oraz Diamond – czyli romby, o długości boku 15 cm. Każdy z tych wzorów występuje w jednej płaskiej wersji i trzech różniących się od siebie, wypukłych. A ponieważ producent zaplanował również różne opcje kolorystyczne – w barwach ziemi, imitacji drewna czy metalizowane - ostatecznie można wybierać spośród ponad pięćdziesięciu różnych płytek. Te, które mają ten sam kształt – trójkąta lub czworokąta – można dowolnie łączyć ze sobą. Tym sposobem dostajemy do ręki zabawki, którymi bawiąc się, można stworzyć niemal nieograniczoną liczbę kombinacji. Im większa powierzchnia ściany, którą pokryje Evoke, tym więcej możliwości ułożenia wzoru.

Dla osób kreatywnych praca z tym materiałem musi być frajdą. Dla osób, które mają problem z podejmowaniem decyzji – może być koszmarem. Tyle możliwości! I wszystkie w zasięgu ręki – wzory już mamy w naszych salonach Maxfliz w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu.

Monika Gibes – specjalistka ds płytek w Maxfliz