Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do salonu | Przewodnik po lampach do salonu

Niech w Twoim domu pojawi się Lato.  Letnie wieczory to doskonały czas na relaks i odpoczynek w zaciszu własnego domu. Otwórz szeroko drzwi na taras lub okna. Poczuj przyjemne, orzeźwiające ciepło letnich wieczorów. A co zrobić aby stworzyć jeszcze przyjemniejszą atmosferę ? Zadbaj o odpowiednie oświetlenie w salonie. Przy planowaniu warto przemyśleć kilka kwestii. Lampy w salonie odgrywają kluczową rolę w tworzeniu nastrojowego i funkcjonalnego wnętrza. Dlatego dzisiaj podpowiemy Ci, jak wybrać odpowiednie oświetlenie do salonu, jaką barwę światła wybrać oraz o czym pamiętać, aby letnie wieczory w Twoim salonie były wyjątkowe. Zapraszamy do domu pełnego letniego uroku! 

 

Przestronny salon i niebanalne minimalistyczne oświetlenie

Oświetlenie salonu w odcieniach brązu 

 

 

Lampy do salonu - Różnorodność źródeł światła 

Aby osiągnąć zróżnicowane źródła światła, warto zastosować różne rodzaje lamp do salonu: lampy podłogowe, wiszące, plafony. Połącz ze sobą różne źródła światła. Dzięki temu będziesz mógł/mogła dostosować natężenie światła do aktualnych potrzeb i stworzyć fascynujące efekty wizualne.  

 

Pomysł na niebanalne oświetlenie w salonie

Zabawa formą i kształtami - oświetlenie 

 

 

 

Pomysł na oświetlenie salonu, aby było przytulniej

Przytulny salon i ciepłe oświetlenie 

 

 

Lampy do salonu - Barwa światła 

Podczas letnich wieczorów, kiedy temperatura na zewnątrz jest ciepła, warto wybrać barwę światła, która tworzy orzeźwiający i przyjemny nastrój. Odcienie białego światła o temperaturze barwowej około 4000K do 5000K nadadzą wnętrzu świeżości i lekkości. Pamiętaj jednak, że ostateczny wybór lampy do salonu zależy od Twoich preferencji i stylu wnętrza. 

 

Oświetlenie przestrzeni barowej 

Oświetlenie barowe – przytulne i z pomysłem 

 

 

Pomysł na charakterną przestrzeń pełną kolorów

Światło jako element uzupełniający barwną przestrzeń 

 

 

 

Lampy do salonu - Oświetlenie akcentowe 

Aby podkreślić letni nastrój i wprowadzić dodatkową przyjemność do salonu, warto zastosować oświetlenie akcentowe. Skieruj światło na wybrane elementy dekoracyjne, takie jak obrazy, ozdobne rośliny czy półki z ulubionymi pamiątkami. Dzięki temu stworzysz dynamiczne efekty świetlne i wyróżnisz interesujące detale w swoim wnętrzu. Wykorzystaj do tego kinkiety oraz lampy podłogowe.  

 

 Jak oświetlić wąski korytarz? Lampy na ścianie

Ciekawe oświetlenie wąskiego korytarza

 

 

Intrygujący kształt lampy

Oświetlenie może być dziełem sztuki 

 

 

Ciekawe oświetlenie biblioteczki

Lampa ukryta w kolorowym szkle 

 

 

Lampy do salonu - Oświetlenie zewnętrzne 

Jeśli Twój salon ma bezpośrednie wyjście na taras lub ogród, warto zadbać także o oświetlenie zewnętrzne. Latem spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu, dlatego stworzenie przytulnego i bezpiecznego otoczenia jest istotne. Zewnętrzne oświetlenie LED, umieszczone na tarasie, ścieżkach lub przy roślinach, nie tylko podkreśli piękno otoczenia, ale również zapewni odpowiednie oświetlenie wokół domu. 

 

Niebanalne formy lamp

Ciekawy pomysł na oświetlenie zewnętrzne 

 

 

Lampy do salonu - Wykorzystanie światła naturalnego 

Nie zapominaj o magii światła naturalnego, które jest niezastąpione w letnich wieczorach. Otwierając drzwi lub okna, wpuszczasz do swojego domu piękne promienie słońca oraz świeży powiew letniego wiatru. Dlatego staraj się maksymalnie wykorzystać naturalne światło dzienne.