Jak odpocząć na tarasie — nowe modele mebli ogrodowych w asortymencie

Lato to pora roku, podczas której coraz więcej czasu spędza się na świeżym powietrzu. Nie musisz wyjeżdżać nad morze czy jezioro, aby móc wypocząć w otoczeniu natury. Przy odrobinie wyobraźni stworzysz strefę relaksu na tarasie. Bez trudu zaaranżujesz przestrzeń zgodnie ze swoimi preferencjami i dopasujesz ją do potrzeb rodziny. Odpowiednie meble sprawią, że każda chwila w ogrodzie stanie się przyjemnością.

stylowe-meble-ogrodowe-maxfliz.jpg [9.25 MB]

Meble dla szukających odrobiny wytchnienia

Jeśli szukasz na tarasie miejsca do odpoczynku, powinieneś zainwestować przede wszystkim w wygodne meble ogrodowe. Miękkie fotele oraz sofy z podłokietnikami sprawią, że każde popołudnie z herbatą czy wieczór z książką w ogrodzie będą przyjemnością. Dzięki kanapie postawionej na tarasie w letnie, ciepłe popołudnie zdrzemniesz się na świeżym powietrzu. Wybierając taki zestaw, warto kupić również stolik kawowy. Na nim postawisz przekąski oraz zimne napoje.

Zestaw ogrodowy doskonały na letniego grilla

Często organizujesz spotkania rodzinne bądź towarzyskie? Wybierz duży stół, przy którym bez problemu postawisz kilka krzeseł dla Twoich gości. Pamiętaj również, że na blacie muszą zmieścić się wszystkie serwowane dania i napoje. Każda osoba powinna też mieć zapewnioną przestrzeń do swobodnego przemieszczania się. Zainwestuj w meble z trwałych surowców takich jak aluminium czy mocne materiały syntetyczne odporne na promienie słoneczne, czy wilgoć. Dzięki temu nie będziesz się martwić, że twoje ulubione wyposażenie ogrodu ulegnie uszkodzeniu.

clark-meble-ogrodowe-maxfliz.jpg [1.29 MB]

Jakie meble wybrać na mały taras?

Przestrzeń do wypoczynku bez trudu stworzysz także na małej powierzchni. Dostępne są również designerskie zestawy dedykowane niewielkim tarasom. Zamiast dużej sofy, można wybrać dwa fotele, dzięki czemu aranżacja stanie się prostsza. Warto postawić na wygodne meble, np. te z poduszkami. Do nich też możesz dobrać stolik kawowy. Inwestuj w wyposażenie ogrodowe, które łatwo utrzymać w czystości, ponieważ na świeżym powietrzu rzeczy są bardziej narażone na zabrudzenia.

Postaw na dodatki do ogrodu!

Na tarasie nie musi być nudno. Aranżację tarasu można urozmaicić ciekawymi dodatkami. Jeżeli cenisz sobie wygodę, przypadną Ci do gustu miękkie, a przy tym niezwykle stylowe huśtawki ogrodowe. Delikatne bujanie się mebla, sprawi, że zrelaksujesz się i odpoczniesz po pracowitym dniu. Doskonale sprawdzą się one także w funkcji kącika do czytania.

Z kolei, jeśli lubisz wygrzewać się w promieniach letniego słońca, spodobają Ci się leżaki. Ich ergonomiczny kształt pozwoli Ci na całkowite odprężenie. Dostępne są również modele wyposażone w poduszkę pod głowę. Co więcej, ten mebel ma kilkustopniową regulację nachylenia, dlatego wypoczniesz na nim w dowolnej pozycji. Ciekawym dodatkiem jest także multifunkcyjna chłodziarka do napojów. Wykorzystasz ją podczas towarzyskich spotkań. Może ona też pełnić funkcję taboretu lub stoliczka.