Jak oddzielić kuchnię od salonu — inspiracje

Ścianki działowe, przesłony, półki, czy modna wyspa — choć moda na otwarte przestrzenie wciąż jest na topie, niektórzy pragną wprowadzić do swoich wnętrz choć trochę oddzielenia dającego więcej intymności i rozróżnienia funkcji poszczególnych pomieszczeń. Mając na uwadze, że oddzielenie kuchni od salonu jest marzeniem wielu osób, dziś podpowiadamy, jak to zrobić. 

Jak oddzielić kuchnię od salonu.jpg [296.79 KB]

Dlaczego coraz częściej odchodzi się od otwartej przestrzeni? 

Jeszcze do niedawna każdy chciał mieć otwartą kuchnię, która tworzyłaby z salonem elegancki aneks kuchenny. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na oddzielenie kuchni, szczególnie jeśli ta posiada osobne okno. Wówczas nie ma potrzeby dodatkowego doświetlania pomieszczenia, co było jednym z najczęściej wymienianych aspektów, które przemawiały na korzyść otwartych kuchni.  

Jak oddzielić kuchnię od salonu - 2.jpg [393.74 KB]

Należysz do grona, dla którego oddzielenie kuchni od salonu jest ważne, jednak nie chcesz całkowicie zamykać jednego pomieszczenia na drugie? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, które mogą przypaść Ci do gustu i pozwolą stworzyć piękną i elegancką przestrzeń. 

Wyspa kuchenna — najczęściej stosowana przegroda 

Chcąc uniknąć otwartej przestrzeni, właściciel domu może zdecydować się na delikatną przegrodę, która nie zamknie jej całkowicie. Wyspa kuchenna wydaje się być tutaj doskonałym rozwiązaniem. Choć jej elementy będą miały wysokość niewiele ponad 1 metr, to z powodzeniem staną się widoczna barierą aranżacyjną, która nie tylko będzie oddzielać kuchnię od salonu, ale również będzie idealnym miejscem do spożywania posiłków.  

Jak oddzielić kuchnię od salonu - 1.jpg [384.55 KB]

Wyspa kuchenna sprawdzi się we wnętrzach o dużej powierzchni, a także wszędzie tam, gdzie użytkownik chce zachować naturalny ciąg pomiędzy miejscem do wypoczynku, jedzenia i gotowania. 

Jak oddzielić kuchnię od salonu - head.jpg [476.09 KB]