Darmowy program do projektowania łazienki

Aranżacja łazienki nie zawsze jest łatwym zadaniem. W końcu oprócz doboru płytek liczy się dobre ustawienie armatury, mebli, lustra i oświetlenia tak, aby wykorzystać cały potencjał tego pomieszczenia. Etap projektowania wnętrz ułatwią Ci darmowe programy, dzięki którym stworzy projekt łazienki według własnych upodobań. Oto lista narzędzi, które cieszą się dużą popularnością.

sketchup - wizualizacja.jpg [261.17 KB]

Dobrze zaprojektowana łazienka? Jednym z głównych wyzwań podczas urządzania wnętrza łazienki jest wyobrażenie sobie, jak dane płytki, kolor farby, wybrana wanna, kabina prysznicowa, umywalka czy misa WC będą do siebie pasować, a także jak prezentowały się w pomieszczeniu. Na szczęście dzięki zautomatyzowanemu oprogramowaniu 2D i 3D nie trzeba wysilać mocno swojej wyobraźni, a projektowanie staje się łatwiejsze. Dostępnych jest wiele darmowych programów do projektowania łazienki online, dzięki którym można opracowywać projekty wizualnie niezwykle zbliżone do rzeczywistości.

Samodzielne zaprojektowanie łazienki w programie online nie nadwyręża budżetu, a nawet pozwala ograniczyć wydatki. Po pierwsze nie musisz szukać architekta, który zrealizuje projekt za Ciebie. Po drugie, oszczędzasz czas na ewentualnym korzystaniu z pomocy projektantów wnętrz lub doradcy w sklepie. I po trzecie nie wydasz pieniędzy na zbędne zakupy. Realistyczne wizualizacje pomieszczenia stworzone za pomogą programu pozwalają nie tylko zobaczyć, jak dany element wyposażenia będzie prezentował się we wnętrzu, ale także oszacować, jakie materiałów rzeczywiście potrzebuje łazienka.

Jaki darmowy program do projektowania łazienki wybrać?

Na wybór darmowych programów do projektowania łazienek nie można narzekać. Jest bardzo różnorodny. Są wersje polskie i zagraniczne. Można korzystać z zaawansowanych narzędzi, które dają możliwość wizualizacji trójwymiarowej lub prostszych wersji, gdzie obsługa kreatora jest bardzo intuicyjna i przyjazna amatorom. W Internecie spotkasz też programy do projektowania łazienek online oferowane przez konkretnych producentów ceramiki lub armatury, m.in. Villeroy & Boch, Cersanit i KOŁO. Są wersje, które umożliwiają tworzenie projektu tylko online, ale też i takie z możliwością zainstalowania oprogramowania na komputerze lub pobrania aplikacji na telefon.

Jakie są najlepsze programy do projektowania łazienek?

Wybraliśmy TOP 8 programów do projektowania łazienek w 2022 roku. Oto one.

Power NET+ 2012

1_26068_20200421_020744.jpg [72.95 KB]

To bezpłatny program online do aranżacji wnętrza różnych pomieszczeń od polskiej firmy CAD Projekt K&A. Możesz w nim zaprojektować także wymarzoną łazienkę. Dużą zaletą tego kreatora jest rozbudowana baza rozwiązań sanitarnych oraz obraz 3D. Realistyczne podglądy stworzysz w ciągu kilku minut, a potem możesz zapisać i wydrukować projekt.

Roomstyler

52170360-1669414239.jpeg [453.20 KB]

To kolejny darmowy program do projektowania łazienki, który jest dostępny online. Pozwala na aranżację wnętrza różnych przestrzeni dzięki gotowym szablonom lub narysowanemu przez siebie projektowi do określonych wymiarów pomieszczenia. Otrzymujesz wiele różnych produktów wyposażenia wnętrz, faktur, kolorów itp. Postęp prac możesz obserwować w wymiarze 3D.

Wirtualny Planer Cersanit

projekt-lazienki-cersanit-14-psg99s1cwfku3f2oyxfkw4rbmpyy3zfeahnn4y6k2e.jpg [30.86 KB]

To narzędzie udostępnione przez markę Cersanit, z którym stworzysz wymarzoną łazienkę, wykorzystując poszczególne elementy wyposażenia wnętrza od tego producenta. Program trzeba pobrać i zainstalować na komputerze. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna, a samo narzędzie można uznać za funkcjonalne.

Moja Łazienka 1.92 marki KOŁO

moja_lazienka.jpg [118.90 KB]

Kolejny program do projektowania łazienki, który bazuje na wybranych produktach konkretnego producenta. Narzędzie jest bezpłatne, ale wymaga pobrania i zainstalowania na komputerze. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna. W kilku prostych krokach pozwala stworzyć bardzo realistyczne wizualizacje. Ciekawą opcją jest również możliwość wirtualnego spaceru 3D po wnętrzu łazienki. Musisz jednak pamiętać, że poszczególne elementy wyposażenia, zwłaszcza urządzenia sanitarne, dostępne w tym programie pochodzą wyłącznie z oferty marki KOŁO. Nie zaprojektujesz tu np. płytek czy drzwi innej firmy.

Program do projektowania łazienek online Villeroy & Boch

villeroy-boch-kleines-bad-dusche-badplaner.jpg [5.30 KB]

Program do projektowania łazienek online Villeroy & Boch można porównać z planerem innych producentów ceramiki i armatury. Tutaj też baza produktów skupia się na tworzeniu wymarzonej łazienki z elementami konkretnej marki. W tym przypadku Villeroy & Boch oferuje darmowe narzędzie tzw. planer 3D, w którym zajmiesz się aranżacją wnętrz różnych łazienek. Bez wychodzenia z domu, w zaledwie kilku krokach możesz urządzić dużą lub małą przestrzeń z sanitariatami marki Villeroy & Boch. To intuicyjne narzędzie jest bezpłatne, a szkic zapisany w formacie PDF możesz przesłać na swój adres e-mail.

Bathroom Planner Duravit

19006_web_mil_zoom.jpg [28.18 KB]

Możesz również skorzystać z programu do projektowania łazienki online od firmy Duravit. Kreator 3D pozwoli Ci zaprojektować swoją wymarzoną łazienkę od początku do końca. Gotowy projekt możesz zapisać i edytować w dowolnej chwili. Musisz jednak pamiętać, że planer łazienki firmy Duravit, podobnie jak  Villeroy & Boch, bazuje na artykułach jednej marki.

Leroy Merlin Planer 3D

fotka-808x456.png [393.93 KB]

Ten darmowy program do projektowania wnętrz online pozwala zaprojektować funkcjonalną przestrzeń kuchni, salonu, a także łazienki. Da się go obsługiwać z poziomu przeglądarki internetowej. Projekty możesz zapisywać, edytować, przesyłać i drukować. Postęp prac obserwujesz z widoku 3D. Co ciekawe, ten planer umożliwia jednoczesne tworzenie listy zakupów, dzięki czemu możesz na bieżąco kontrolować kosztorys.

Program do projektowania łazienki IKEA

ikea-planowanie-kuchni.jpg [44.50 KB]

 

Korzystając z tego programu, możesz zaprojektować łazienkę z wykorzystaniem mebli łazienkowych, sanitariatów i pozostałych elementów wyposażenia wnętrz z oferty sieci IKEA. Obsługa narzędzia jest prosta. Możliwe jest edytowanie oraz oglądanie projektu z widoku 2D lub 3D. Ciekawym rozwiązaniem jest również sprawdzanie cen uwzględnionych w aranżacji rzeczy.

Czy projektowanie łazienki online jest trudne?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz program do projektowania łazienek do zainstalowania na komputerze, czy zdecydujesz się np. na Villeroy & Boch darmowy program online, tworzenie projektu przebiega podobnie. W pierwszej kolejności musisz zacząć od określenia planu pomieszczenia. Zazwyczaj dostępne są gotowe kształty do wyboru. Jeśli ich nie ma, możesz je narysować. Pamiętaj, by zachować dokładne wymiary pomieszczenia.

Po wprowadzeniu szczegółowych danych dodaj okna i drzwi. Następnie wybierz kolory i wzory ścian oraz podłogi. Wyświetlana na bieżąco wizualizacja łazienki pozwoli Ci zdecydować, jakie płytki lepiej pasują do niewielkiej przestrzeni. Kolejny etap to aranżacja wnętrza, czyli wyposażanie w urządzenia sanitarne i dodatki. Przez cały czas masz możliwość edytowania projektu łazienki. Dzięki temu możesz przestawiać, wymieniać, sprawdzać różne wzory, modele i konfiguracje.

Dopiero gdy masz pewność, że to jest to, kliknij pobierz lub wyślij na e-mail i otrzymaj projekt swojej łazienki. Teraz wystarczy udać się do sklepu lub zamówić przez Internet wybrane materiały, ceramikę i armaturę, by rozpocząć prace remontowe zgodne z wizualizacją.

Czy warto kupić płatny program do projektowania wnętrz?

Jeśli chcesz samodzielnie zaprojektować łazienkę, możesz skorzystać z innych programów darmowych lub nawet takich, które są profesjonalnymi narzędziami: najlepszych programów, których używają architekci.. Musisz się jednak liczyć, że koszt zakupu tych drugich to dość spory wydatek, a i projektowanie łazienki w zaawansowanym kreatorze już nie jest takie proste i intuicyjne.

Sytuacja z programami płatnymi takimi jak CAD Decor czy InteriCAD T6 jest trochę skomplikowana. Jeżeli nie jesteś profesjonalistą, ani nie wiążesz z architekturą wnętrz swojej zarobkowej przyszłości, lepiej porzuć myśli o ich zakupie. Program do projektowania łazienek może nie być dla ciebie dobrym rozwiązaniem, a obsługa programu zbyt problematyczna. Jednorazowy projekt swobodnie wykonasz w darmowym programie online z produktami konkretnego producenta lub na bazie ogólnodostępnych elementów wyposażenia łazienki.

Dlatego, jeśli jesteś amatorem, zdaj się na swój zmysł estetyczny, pobudź pragmatyczne myślenie i urządź swoją wymarzoną łazienkę w darmowym programie. Możesz także przyjść do salonu Maxfliz, gdzie przygotujemy projekt łazienki i jej wizualizację

hbkjhbk.png [260.91 KB]