Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe!-p1

Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe!

Powrót do przeszłości i jej reinterpretacja zyskują nowy wymiar. Tym razem w aranżacji salonu zadbano o to, by umiejętnie połączyć wyposażenie w stylu retro z elementami współczesnymi. W jaki sposób to osiągnięto? Między innymi przez dobranie odpowiednich mebli i szczegółów wykończenia wnętrza. W efekcie osiągnięto coś, co niektórym mogłoby się wydawać niemożliwe.

Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe!-p2

0C1A2422.jpg Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Stylizowane meble – nawiązanie do stylu retro

Wnętrza w stylu retro przypominają lata 40., 60. lub 70. To prawie wiek wspomnień, które oczywiście wyrażają historię poprzez różne linie, kolory i faktury. Ten rodzaj dekoracji preferuje żywe odcienie. Dlatego nie można pominąć odcieni pomarańczy i żółci. Meble z drewnianymi nóżkami są niezastąpione w wystroju salonu w stylu retro. Wyróżniają się prostą formą i praktycznością.

W tej aranżacji postawiono na duży narożnik stylizowany na styl retro z elementami współczesnej funkcjonalności. Powrót do przeszłości widać w fakturze i musztardowym kolorze materiału, którym tapicerowano sofę. Do tego charakterystyczne nóżki, przeszycia i wygięte boki z podłokietnikami. Z kolei ruchomy zagłówek i rozkładany podnóżek w jednej części narożnika nawiązują do funkcjonalnych mebli z XXI wieku. Takie rozwiązanie poprawia komfort wypoczynku i sprawia, że salon staje się również przestrzenią idealną do relaksu, a nie tylko przyjmowania gości.

W duchu retro jest też komoda. Jej proste linie i charakterystyczny wzór płyty meblowej idealnie odzwierciedlają styl dawnych meblościanek. Wspólnie z narożnikiem wyraźnie nawiązują do klimatu PRL-u.

Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe!-p3

0C1A2430.jpg Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Stonowane kolory – ukłon w stronę współczesności

Wiele najnowszych aranżacji salonów nawiązuje do stylu loftowego, industrialnego, gdzie dominuje czerń i szarość oraz beton, kamień i inne „surowe” materiały. W tym projekcie połączono styl nowoczesny z elementami retro, umiejętnie bazując na indywidualnych cechach każdego z nich. Dlatego współczesność podkreśla wykończenie ścian i podłóg.

Biały sufit świetnie kontrastuje z niemal czarnymi ścianami, które otaczają wnętrze. Jedyny wyróżnik stanowi przestrzeń za kanapą. Tam zastosowano płyty z betonu architektonicznego w naturalnym, jasnoszarym odcieniu. To samo rozwiązanie umieszczono na podłodze. Dzięki temu pomieszczenie nabrało współczesnego, nieco loftowego charakteru.

Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe!-p4

0C1A2434-HDR.jpg Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Marmurowe stoliki dla podkreślenia elegancji

Salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w domu, więc nie może w nim zabraknąć eleganckiego wyposażenia. W tej aranżacji postawiono na trzy stoliki kawowe. Każdy z nich wygląda tak samo, różnią się jedynie wysokością. Ich projekt na prostych, metalowych nogach nawiązuje do stylu retro. Z kolei marmurowe blaty podkreślają współczesną elegancję i dobry styl tego pomieszczenia.

Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe!-p5

Nowoczesne oświetlenie – geometryczna lampa

Na szczególną uwagę w tej przestrzeni zasługuje lampa sufitowa model Trio, który jest klasykiem w ofercie producenta Maxlight. To projekt kreatorki marki, który postanowiono w 2021 roku uaktualnić do panujących trendów i uzupełniono o kolor złoty. Oryginalnie występował tylko w czarnym. W 2023 roku Maxlight wypuści na rynek wersję w kolorze złoty mat, który doda oprawie szlachetności i powagi. Niemniej geometria tej lampy sufitowej przyciąga wzrok i udowadnia, że z prostych form można stworzyć ciekawe wzory, które pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.

Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe!-img

0C1A2415-HDR.jpg Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
0C1A2436.jpg Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe!-p6

Siła tkwi w dekoracjach

W salonie nie może zabraknąć dekoracji. Poduszki w odcieniach szarości nawiązują do bazowej kolorystyki ścian. Olbrzymie lustro w czarnej ramie pasuje do nowoczesnego, loftowego charakteru pomieszczenia. Oparta o nie reprodukcja dodaje wnętrzu szlachetności.

W części wypoczynkowej postawiono głównie na złote detale, na przykład obrazy i dekoracje ustawione na stoliku kawowym. Zwieńczeniem nawiązania do przeszłości jest szary, pleciony w swetrowy wzór dywan rozłożony przy narożniku. Zielony akcent do wnętrza wprowadza duży kwiat, który postawiono na owalnym stojaku.

Ta aranżacja jest potwierdzeniem tego, że połączenie mebli retro z innymi nowoczesnymi elementami może być bardzo dobrą decyzją.

Nowoczesny salon w stylu retro? To możliwe!-produkty

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

SEP Zobacz produkt w INTE

cos-k.jpg  Designerski salon w stylu nowoczesnym. Aranżacja w warszawskim salonie Maxfliz.
Zamów online!

Już dziś możesz zamówić wszystkie produkty przez Internet.
Bezpieczne zakupy z dostawą do domu.

Separator - Aranżacje